Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Jaki bluetooth do słuchawek Sennheiser HD 4.40 BT

aptx Sennheiser bluetooth

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 zetos

zetos
  • Nowicjusz

• 13 postów

Napisano 20 wrzesień 2019 - 15:49

Witam,

Kupiłem słuchawki Sennheiser HD 4.40 BT oraz zwykły bluetooth ASUS BT400. Oczywiście mądry Polak po szkodzie,

Niepokoić się zacząłem jak na TS w momencie zmiany kanałów speaker informował mnie o tym trochę zniekształconym głosem. Przełączyłem więc na kabel i wszystko działa czysto.

Na forum znalazłem taki temat:

http://forum.benchma...d/?hl=bluetooth

Głównie chciałem zapytać czy faktycznie byłoby lepiej gdybym kupił jakiś bluetooth z obsługą aptx. Słuchawki oczywiście obsługują technologię aptx - ale o tym pewnie wiecie :)

Nie za bardzo się na tym znam, więc proszę Was o pomoc w temacie.

Pozdrawiam,

Ok,

Poradziłem sobie sam,

Wina nie była po stronie adaptora tylko leżała w samych ustawianiach Windows10.

W urządzeniach audio należy wybrać jako odtwarzanie słuchawki stereo, natomiast w nagrywaniu zewnętrzny mikrofon jako domyślny komunikacyjny,

W innym wypadku bluetooth obniża jakość dźwięku jak mamy włączony zestaw słuchawkowy.

Teraz śmiga wszystko pięknie,

Dodatkowo kupiłem adapter bluetooth z technologią aptx jak na razie nie słyszę różnicy pomiędzy jednym a drugim.

Pozdrawiam,

• 1

#2 AlluringSky

AlluringSky
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 27 listopad 2019 - 23:20

Cześć,

Posiadam ten sam model słuchawek i ten sam problem. Z tym że starałem się znaleźć w ustawieniach dźwięku to co opisałeś jako rozwiązanie i niestety podczas połączenie bluetooth jedyną dostępną opcją w sekcji nagrywania jest "Mikrofon zestawu słuchawkowego (Dżwięk bluetooth)" w odtwarzaniu "Sluchawki (Dźwięk bluetooth)". W opisanym rozwiązaniu używasz mikrofonu z tych słuchawek czy jakiegoś mikrofonu zewnętrznego?

Jakbyś miał jakiś pomysł żeby to naprawić to chętnie przeczytam, bo słuchawki odebrane wczoraj od kuriera a dzisiaj mi odbierają chęć ich używania...

• 0

#3 zetos

zetos
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 13 postów

Napisano 11 grudzień 2019 - 21:33

Witam,

Ja bym w opcjach ustawienia dźwięku, jeżeli chodzi o nagrywanie, spróbował wyłączyć mikrofon zestawu słuchawkowego,

Tak, ja posiadam jeszcze dodatkowy mikrofon zewnętrzny, więc w opcjach przechwytywania ustawiłem jego jako domyślny,

Dodatkowo czasem słuchawki nie łączą się prawidłowo i możliwe do wyboru jest tylko wybranie zestawu słuchawkowego,  nie zestawu stereo, trzeba wtedy spróbować połączać się ponownie,

Mnie to pomogło i nie mam z nimi żadnych problemów - grają świetnie,

Pozdrawiam, 

Użytkownik zetos edytował ten post 11 grudzień 2019 - 21:36

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: aptx, Sennheiser, bluetooth

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych