Skocz do zawartości

Problem na linii GPU-MONITOR


Recommended Posts

Witam.

 

Mam problem na linii monitor - karta graficzna (prawdopodobnie). Podczas włączania systemu wszystko jest w porządku, mogę surfować po sieci bez problemów przez nieograniczony czas, grać w CS:GO również, ale gdy odpalę bardziej wymagającą grę, tutaj będzie to PUBG - podczas ekranu ładowania wyskakuje DVI NO SIGNAL i nijak nie da się przywrócić obrazu, który po prostu znika i jest blackscreen dopóki nie zrestartuję komputera manualnie. Co ciekawe, zazwyczaj po restarcie PC i włączeniu PUBG raz jeszcze, zazwyczaj już nie wywala ekranu i mogę grać godzinami bez żadnych problemów. Reinstalowałem grę i nic, sterowniki na czysto różne wersje, w tym ostatnią najstabilniejszą z jaką miałem styczność i na której przez dłuższy czas nie miałem żadnych problemów. BIOS przywrócony do ustawień fabrycznych, nic nie jest podkręcone, sterowniki karty na ustawieniach fabrycznych. W czym może leżeć problem? W plikach dołączam logi z GPU-Z do weryfikacji. Wersja sterowników: 397.93.
Zmian systemowych lub hardware'owych nie było, brak antywirusa choć komputer zapobiegawczo przeskanowałem, czynności jakie podjąłem w celu wyeliminowania problemu to tylko te opisane powyżej.

Specs:
Karta graficzna: Asus GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 STRIX ROG
Procesor: Intel core I7-8700k (3,7GHz, przed problemami 4.9GHz)
MOBO: MSI Z370 PC PRO
Zasilacz: Corsair VS 550W

RAM: Corsair Vengeance LPX, DDR4, 8 GB,3000MHz, CL15 x2

Monitor: Asus VG248QE
Dysk:  SSD ADATA Premier Pro SP550 + Zewnętrzny Seagate 500GB

System: WIN10PRO 64BIT


https://gyazo.com/8e241e75b1b404a496f0398805312bdd
https://gyazo.com/127f31eabd61a72fa6c9b9488bd5cab1

 

Edytowane przez szejk1x
Link to post
Share on other sites

ja bym jeszcze zmierzył napięcia na zasilaczu  lub najlepiej go podmienił, może być tak że gubi napięcie pod obciążeniem i stąd brak reakcji. weź programem OCCT zapuść power supply i zobacz czy zgaśnie. 

Edytowane przez sword88
Link to post
Share on other sites

Próbowałeś przewodem HDMI ? No i może jakieś ustawienia w monitorze...

HDMI nie mam zbytnio jak, ustawienia monitora custom/fabryka to samo, gaśnie.

 

ja bym jeszcze zmierzył napięcia na zasilaczu  lub najlepiej go podmienił, może być tak że gubi napięcie pod obciążeniem i stąd brak reakcji. weź programem OCCT zapuść power supply i zobacz czy zgaśnie. 

Podmiana zasilacza wisi w powietrzu jeśli nikt nie wpadnie na nic innego, occt pusciłem, oto rezultaty:

https://gyazo.com/7262b5353cfc7381e4c2fe2a0f033ef1

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...