Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hey, 

ide na studia i zastanawiam sie co mi sie bardziej przyda tablet czy laptop/notebook/ultrabook (nie wiem czym sie one roznia).

              Potrzebuje cos przenosnego(zeby zmiescilo sie do torby),  ale wyswietlacz dosc spory (zeby cos bylo widac, nie jak na telefonie). 

              Musi byc szybki i w miare cichy, zeby nie przeszkadzal w nauce. Ma szybko oblugiwac programy typu word, power point, szybko odtwarzac filmy, animacje, prezentacje. 

               Wiecie po prostu dobry do pracy, nauki, zeby sie nie zacinal, bo mnie to bardzo denerwuje.

              Cena po prostu by byla przystepna, co mozecie polecic bo roznych modeli jest multum i nie wiem zbytnio, w co celowac?

 

               Dodam ze milobyloby poogladac czasem na nim rowniez filmy, youtube, twitcha w dobrej jakosci.

 Liczę na szybką odpowiedz, dzieki "_

Link to post
Share on other sites

Na twoim miejscu wybrał bym używanego MacBook Air 2015-2017 z pamięcią 8GB i dyskiem 256 chyba że 128 Ci wystarczy.

 

Argumenty: Dobrze trzyma na baterii (5-7h) jest wydajny jak na zastosowania biurowe + rozrywka wyłączając gry. Jest bardzo przenośny lekki i niewielkich rozmiarów. Ma dobry ekran IPS choć niestety brak rozdzielczości FHD

 

Działa microsoft office i inne potrzebne apki biurowe.

Link to post
Share on other sites

Nie zgodzę się. Nowy tablet Apple wydaje się konkretnie ciekawy (1600zł, ale nie wiadomo kiedy dostawy w Polsce) + do tego można dokupić pióro (Apple Pencil 2 gen) - świetny zestaw do notatek za ok. 2100 zł byłby. Jednak traktowałbym to jako dodatek np. do laptopa lub komputera stacjonarnego w domu.  

 

Możesz też tak jak Elvistm wybrać MBA używanego. 

 

Z Windows można upolować fajne promocje na Huawei Matebook D14 (fajna wydajność, fajna cena, dobra bateria i lekki) 

Link to post
Share on other sites

Nie zgodzę się. Nowy tablet Apple wydaje się konkretnie ciekawy (1600zł, ale nie wiadomo kiedy dostawy w Polsce) + do tego można dokupić pióro (Apple Pencil 2 gen) - świetny zestaw do notatek za ok. 2100 zł byłby. Jednak traktowałbym to jako dodatek np. do laptopa lub komputera stacjonarnego w domu.  

 

Możesz też tak jak Elvistm wybrać MBA używanego. 

 

Z Windows można upolować fajne promocje na Huawei Matebook D14 (fajna wydajność, fajna cena, dobra bateria i lekki) 

mam bardzo konkretny komputer za 8tysiecy stacjonarny do gier, ale do wszystkiego innego tez sie nada, glownie szukam wlasnie takiego sprzetu do notatek na uczelnie, zeby w bibiotece posiedziec czy cos, ciekawa opcje podales 

Link to post
Share on other sites

mam bardzo konkretny komputer za 8tysiecy stacjonarny do gier, ale do wszystkiego innego tez sie nada, glownie szukam wlasnie takiego sprzetu do notatek na uczelnie, zeby w bibiotece posiedziec czy cos, ciekawa opcje podales 

No to teraz zobacz Ipad 1600zł lub ipad + Pencil za około 2100 i będzie to tylko tablet 

a tu https://allegro.pl/oferta/macbook-air-2015-13-3-i5-8gb-256gb-bcm-8497659769 kupisz komputer niewiele większy i cięższy od ipada ale załadujesz w razie potrzeby photoshopa lub inne aplikacje desktopowe MBA jest cholernie lekki wygodny i poręczny. Kupiłem żonie jest zadowolona, sam w pracy w terenie wykorzystuje i też jestem zadowolony.

 

Aukcja oczywiście znaleziona w 10 minut ale szukał bym powyżej 2015 i z dyskiem 256 8gb ram koniecznie z oryginalnym zasilaczem 

Edytowane przez elvismt
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...