Skocz do zawartości

1070/1700 - wincyj FPSów?


Recommended Posts

No i nadszedł czas kiedy znalazłem chwilę żeby cokolwiek pogiercować w zaległe tytuły takiej jak BF5, 

Metro Exodus, czy Control.

 

O ile w BF czy Metro nie ma żadnego problemu no to niestety Control wypluwa mi 45-60FPS (1920x1200 ULTRA), niby nie tak mało ale przydało by się ciut więcej.

 

Być może czas na lekki upgrade? 

 

Graty:

R7 1700 3,9Ghz

b450-a pro,

2x8gb 3400 CL16

1070 Zotac AMP!

 

Monitor 1920x1200 którego na razie nie mam zamiaru zmieniać (może w przyszłym roku).

 

budżet na up to jakieś ~1,5k. + to co by ew. wpadło że sprzedaży starych gratów.

z upgradem mogę się chwilę wstrzymać i dorzucić nieco do budżetu. powiedzmy 2k+ na black friday?

 

Any ideas?

 

 

zrzut z Rivą jak to wygląda w Control:

 

2ab9722c5c95e8d8med.png

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

To mówisz że nawet Ty potrzebujesz pomocy ;) Na pewno jak byś zmienił proca na 3 gen to byś miał lekki skok fps, do tego zmieniasz kartę i będzie lepiej. Ewentualnie samą kartę, ale wysoki fps może blokować r7 1700.

Traktuj moją wypowiedź jako bardziej rozważanie różnych możliwości, bo na telefonie nawet dobrze screena nie widzę :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

To mówisz że nawet Ty potrzebujesz pomocy
;)

 

 

 

Ewentualnie samą kartę, ale wysoki fps może blokować r7 1700.

 

 

Na razie zostawiłbym obecny procesor. Na screenie z Control widać że to nie on jest problemem.
 

Zgadza się ale wcześniej czy później jednak R7 będzie tutaj już nieco zaniżać chyba i zastanawiam się co można upchnąć bez ruszania procka bo sprzętu używam też do pracy i pod tym względem jestem z niego b. zadowolony a zmiana na np. 5 3600 to w moim przypadku byłoby trochę bez sensu. 

 

2070s w jakiejś ciekawej promce pewnie nie byłoby głupim wyborem, zobaczymy jeszcze co pokaże 5700XT Nitro+.

Link to post
Share on other sites

 

 

A nie myślałeś w międzyczasie o podkręceniu tej 1070? Parę fps dałoby się jeszcze urwać

 

Własnie przy chwili wolnego sprawdzę do czego uda mi się ją zmusić, bo potencjał z tego co pamiętam jakiś tam jest;)

z tym że @@zbiku90, zauważ co się teraz dzieje 66stopni i ~1k rpm nie powiem - cenie sobie ciszę. 

Ba Fortis 3 startuje od 50stopni, 

Link to post
Share on other sites

A nie myślałeś w międzyczasie o podkręceniu tej 1070? Parę fps dałoby się jeszcze urwać

OC bez ruszania napięć - Karta boostuje w przedziale 2000-2100Mhz  :D  

Temperatury skoczyły nieznacznie lecz niestety kosztem >1200rpm aczkolwiek tragedii nie ma.

Fps oscyluje w okolicach 55 (te same lokacje. ustawienia)

Sądzę ze nie jest to ostatnie słowo tego GPU ale wyżej na powietrzu chyba bez sensu katować tego zotacka.

 

1a32289032ae1ed4med.png

 

 

 

RTX 2060 SUPER i będziesz bardzo zadowolony. W późniejszym terminie zmiana procka i zadowolenie znowu w górę

 

będę miał okazję niedługo przetestować u siebie 2070S i zobaczę jak to hula.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
RTX 2060 SUPER i będziesz bardzo zadowolony. W późniejszym terminie zmiana procka i zadowolenie znowu w górę

No nie wiem... Ja tam miałem spadki do 40 i praktycznie cały czas miałem efekt sttuteringu :/ 

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

No nie wiem... Ja tam miałem spadki do 40 i praktycznie cały czas miałem efekt sttuteringu :/ 

 

"Control" na każdym konfigu cierpi na okazyjne stuttery.

 

U mnie pomogło to.

 

https://www.dsogaming.com/news/here-is-how-you-can-completely-fix-the-annoying-dx12-stutters-even-with-ray-tracing-in-control/

 

Dodatkowo warto PhysX przekierować na CPU z GPU. Mają to spatchować :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanie mocno off-topowe ale wątek skupił się na wydajności w Controlu. Czy ta gra jest warta pieniędzy? Bo z filmików na YT to widzę ciągle tylko strzelanie z jednej broni i rzucanie przedmiotami. Ani to odkrywcze ani zabawne na dłuższą metę. Chyba że później może się coś rozkręca? Pomijam grafikę bo ta wygląda dobrze ale czy ma ciekawą fabułę, jakiś system rozwoju postaci itd? Proszę o odpowiedzi bez spoilerowania

Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanie mocno off-topowe ale wątek skupił się na wydajności w Controlu. Czy ta gra jest warta pieniędzy? Bo z filmików na YT to widzę ciągle tylko strzelanie z jednej broni i rzucanie przedmiotami. Ani to odkrywcze ani zabawne na dłuższą metę. Chyba że później może się coś rozkręca? Pomijam grafikę bo ta wygląda dobrze ale czy ma ciekawą fabułę, jakiś system rozwoju postaci itd? Proszę o odpowiedzi bez spoilerowania

Jeśli lubisz klimaty "Twin Peaks" oraz "X-Files", do tego wnikliwie zagłębiasz się w historie, lubisz odkrywać tajemnice etc. To jest to gra dla Ciebie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...