Skocz do zawartości

Recommended Posts

Od ok. 10 lat jestem posiadaczem Logitech x-530. Nie zmieniałbym bo były dość znośne, ale...
No właśnie ALE. Pierwsze problemy to potencjometry - ten na subwooferze ino nie tykać bo znika bass, trzeba nim później kręcić i wyginać aby załapał. Drugi potencjometr sterujący na głośniku - niby działa, ale wystarczy źle przekręcić lub docisnąć i znika dźwięk z głośnika centralnego.
I największa bolączka - zanikające niskie tony, jedyne wyjście z opresji to kilkukrotne wyciąganie i wkładanie wtyczki, gdzie przewód łączy się z główną satelitą sterującą (być może problem w niej leży).
Wytrzymałem tak 2 lata i starczy.
Jak zmiana to w miarę możliwości na lepsze ;)
Zakres cenowy +-300zł, ewentualnie 400zł (jeżeli faktycznie warte uwagi0, nowe lub używane.
Wyłącznie zestaw 5.1, moc może być ta sama lub większa, byłbym bardzo zadowolony gdyby subwoofer schodził do 20Hz.
Znalazłem taki wynalazek jak Trust 5.1 Vigor, lecz wyczytałem że jakość dźwięku gorsza niż w x-530 i dość awaryjne, a samo sterowanie wyłącznie z poziomu bezprzewodowego pilota...
Z506 - pasmo od 46Hz, a im wyżej tym więcej buczenia.
Z607 - model wyżej, pasmo tak samo.
Na tym koniec moich znalezisk. Obawiam się iż w tym zakresie cenowym chyba nic nie znajdę z tak niskim pasmem, ostatecznie poszedłbym w okolice 30Hz.

Może ktoś z Was jest w stanie polecić coś ciekawego?

Link to post
Share on other sites

Łolaboga... W takiej kwocie to wykonam sobie skrzynie pod 12" + głośnik + wzmacniacz i lepiej zagra niż 8"/10" :D
W takim wypadku raczej wycofam się z tego i poszukam takowego zestawu lecz bez wymagań hz na suba, po prostu aby awaryjność była jak najniższa i dźwięk nawet nieco lepszy niż w x-530.
Serio wstawanie co 15-20 minut podczas oglądania filmu aby znowu walczyć z kablem nie jest niczym przyjemnym.

Link to post
Share on other sites

530 nie graja rewelacyje. Owszem mozesz sam robic. Ale zrobienie dobrego suba to nie dzualanie na zasadzie zrobie skrzynie wstawie glosnik tani wzmam z ali i dział. Jak wymagane jest zeby tylko nauczał to spełni zadanie jesli ma sie nadac do muzyki zaczynaja sie juz schody.

 

Moze wystarczy przeczyscic potencjiometry specualnym preoaratem kable orzelutowac ba nowe i bedzie "grało" dalej

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Kiedyś z x530 przesiadłem się na używane geniusy 5050v2 za parę groszy. Byłem nawet zadowolony, moc dużo większa, jakość też. Tylko upierdliwe użytkowanie, zero pomysłu, nie wiem kto to projektował. Rozejrzyj się w ich zestawach. Tak czy inaczej dopiero jak zmieniłem zestaw na wzmacniacz i głośniki z podpisu to usatysfakcjonowało mnie w 99%. Koszt to jakieś 600zł z hakiem w tym nowe głośniki subwoofera.

Link to post
Share on other sites

Wyliczenie litrażu, portu i zestrojenie na 20-25hz to nie aż taki duży problem, problem miałbym jedynie ze znalezieniem odpowiedniej końcówki, jak ktoś chce z Ali klocka w stylu Auny 10 000w co w realu daje tragiczne 20-50w to jego sprawa, celuję w realniejsze RMSy i chociaż garstką jakości.

Genius to chyba bardziej do TV? Do PC średnio pod względem wygody - kręcić głośnością z poziomu pilota lub z subwoofera, który nie jest na poziomie ręki? Mało wygodna opcja :D

Fakt, w x-530 boli mnie najbardziej głośnik niskotonowy, który przy większej głośności wali kwadratami aż głowa boli. W sumie i tak wina leży po stronie samego wzmacniacza, który jest po prostu słaby, ale to oglądania filmów nie były złe, do muzyki średnie - przez to więcej słucham w aucie niż w domu.

W x-530 już czyściłam, lutowałem - nic nie dało, potencjometr w subie na 100% do wymiany, przy głośniku przypuszczam iż też. Chociaż jeszcze tego głośnika nie rozbierałem, może tam zobaczę ciekawego.

Link to post
Share on other sites

Wyliczenie budy to nie wszystko zeby to wyszlo bez spadkow na 20hz to troche sie bedzie rrzeba napocic. Do tego wlasnie kwestia dobrego wzmaka. Zeby sie speawdzilo to w muzyce musi byc dość szybki.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Mam pojęcie o budach, robiłem kilka do auta, gównie zamknięte i br. Już nawet te 25-30hz by mnie zadowoliło.

Zależy jaki typ muzyki, jak coś szybkiego to najczęściej 10", wolniejszego i lepsze zejście to 12" i wyżej, jest niewiele 12" co dają sobie radę z czymś szybkim - biorąc oczywiście pod uwagę niska/średnia półka.

Aczkolwiek to zabawa na inny czas, szczególnie na lato, w mieszkaniu nie będę walczył z płytami aby to poskładać.

W takim wypadku wchodzę na internety i przeglądam wszelakie oferty z 5.1, cudów nie wymagam, ale jednak łatwo też nie jest :D

Link to post
Share on other sites

Zestaw kina domowego/do kina domowego odpada. Siedzieć przy PC i manewrować pilotem? :D
I już jedno kino domowe leży na biurku, służy do nagłośnienia całego mieszkania, na drugie już miejsca nie będzie.

Co myślicie o Logitech Z5500? Ponoć istna legenda Logitecha. Parametry na papierze wyglądają całkiem całkiem.
Do 400zł nic ciekawego nie mogę znaleźć :/ A jak te Logitechy warte uwagi (rzecz jasna używki x letnie  :D  ) to ostatecznie bym mógł dorzucić drugie tyle.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zestaw kina domowego/do kina domowego odpada. Siedzieć przy PC i manewrować pilotem?

 

Co ty masz do tych pilotów  :D  Stawiasz sobie jednostkę od kina pod monitor  i masz wszystko w zasięgu ręki . Ja mam amplituner powieszony nad monitorem i sięgam ręką bez problemu . 

 

 

cudów nie wymagam

No ale jednak ciężko Cię zadowolić  ;)

Link to post
Share on other sites

Pod monitorem jest już jedna jednostka :D

Myślałem, że znajdę cokolwiek chociaż nieco lepszego od x-530 w takowej kwocie, a tu w sumie nic. W ostateczności chyba wywalę potencjometr z suba i zrobię na sztywno, a satelitkę sterującą gdzieś odkupię od kogoś.

Ruskie kolumny, które według nalypki mają 25W, ładnie schodzą w okolice 30hz i wciągają nosem suba od x-530, a tu aby kupić zestaw z takim zejściem to potrzeba milionów monet, katastrofa :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...