Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Dysk M.2 NVMe do 350 zł~

Dysk NVMe m.2

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fatalek

Fatalek
  • Amator

• 32 postów

Napisano 16 wrzesień 2019 - 10:43

Witam, tak jak w temacie- poszukuje dysku M.2 NVMe o pojemności ok. 500GB, do kwoty 350 zł (jeśli będzie to sensowne to mogę dorzucić to kilkadziesiąt złotych więcej). Na dysku znajdowałyby się głównie gry i programy.

Z góry dziękuje za pomoc :)

PS. Obecnie system stoi na SATA SSD, jest sens przerzucać go na M.2? Odczuje jakaś różnice jest chodzi o czas bootowania itp.?
  • 0

#2 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 11347 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 16 wrzesień 2019 - 11:28

ale jaką masz płytę dokładnie? 

jeśli chodzi o bootowanie, to bardzo zależne od konkretnej płyty, SSD będzie minimalnie szybszy, ale post płyty może trwać dłużej z M.2 w gnieździe. Ogólnie czasy powinny być porównywalne. 

Rozniecę ja widzę głównie przy aktualizacjach, bo one tak naprawdę, najbardziej obciążają SSD przy Windowsie, tak to trudno mi powiedzieć.  Gry może o sekundę, lub kilka się krócej ładują. 

Z SSD to w X-kom masz z kodem "studia" Silicon power A80 512GB za 299zł, wersja 1TB jest za 539zł

• 0

Spoiler

#3 Fatalek

Fatalek
  • Autor tematu
  • Amator

• 32 postów

Napisano 16 wrzesień 2019 - 11:35

Płyta Asrock Z370 Extreme4
  • 0

#4 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 11347 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 16 wrzesień 2019 - 11:40

no to ok. 

pamiętaj, że każde z złącz M.2 jeśli go użyjesz, wyłącza 2 gniazda SATA. 

• 0

Spoiler

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Dysk, NVMe, m.2

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych