Skocz do zawartości

Brainwavz HM5 co dalej ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez adivxv,

Recommended Posts

Witam , aktualnie używam słuchawek jak w tytule , ich charakterystyka mi odpowiada pod każdym względem . Zwracam się do Was z pytaniem co mogę jeszcze poprawić . Słucham muzyki głównie z internetu . Źródło to komp z alc 888b podłączony optykiem do wzmacniacza sony strdb780qs i do niego słuchawki . 

Zaopatrzyć się w jakiś wzmacniacz słuchawkowy ? zmienić słuchawki ? 

Był bym wdzięczny za każdą podpowiedź . Czy ewentualnie dać sobie spokój i zostawić tak jak jest  :)  , bo w sumie nie jest źle .

Ewentualnie mogę mieć kartę creative x-fi extreme music .

Link to post
Share on other sites
Zwracam się do Was z pytaniem co mogę jeszcze poprawić

Scena/przestrzeń,dynamika,holografia. Jest tego trochę ale też pytanie czy Ci nowy dźwięk, mimo poprawy aspektów się spodoba względem HM5.

Zaopatrzyć się w jakiś wzmacniacz słuchawkowy ?

Wypadałoby.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Na razie nie chciał bym tyle wydawać  :)  Zmieniam płytę główną i już nie będę miał toslinka , więc wczoraj kupiłem starego soundblastera xfi gamer sb 0730 , zobaczymy jak to się zgra  . Po wstępnych rozeznaniach jestem skłonny kupić fxaudio x6 ? 

Link to post
Share on other sites

Budżetu nie mam z góry określonego, ale im więcej miałbym wydać tym dłużej się będę zastanawiał, ale na pewno nie więcej jak 1k pln na wszystko. Także na razie kupię fxa i później się zobaczy co dalej. To co Napisałeś o brzmieniu fx x6 to powinno mi odpowiadać. Hm5 pewnie zostaną już u mnie na zawsze tak czy inaczej, ze względu na uszkodzenia.

 

A i niestety jestem ograniczony do słuchawek zamkniętych. Dlatego właśnie mam hm5 zamiast wcześniejszych somic v2.

Całkiem podobnie grały na moim sprzęcie.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jeśli Ci zależy na HM5, a do tego bardzo brzmieniowo podchodzą. To jednak warto więcej z nich wycisnąć i właśnie dokupić lepszy sprzęt jak Aune czy coś podobnego. Uprzedzając pytanie , jeśli masz dobry słuch warto będzie , różnica będzie znaczna w sposobie generowania sceny czy samej dynamiki brzmienia. Dużo poprawić się również powinna separacja instrumentów. Słuchawki nie są wymagające  ale zmiana na plus powinna być odczuwalna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...