Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej. Kwestia jest taka że muszę to mieć w ilości 3 sztuk w NVIDIA surround dlatego fhd ponieważ 2k to już sprzęt ma prawie 2x więcej pikseli do przerobienie Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

 

Już na 27" jest widoczna różnica w obrazie. Na 29-34" to raczej poniżej 2560 x 1080 ultra wide (21:9) i 2560 x 1440 16:9 nie znajdziesz, a przynajmniej ja takich wynalazków nie widziałem.

A po co ci 3 szt. aż i dlaczego tak się przejmujesz ta ilością pikseli, jaki masz sprzęt i co na tym masz zamiar robić, nie podałeś żadnych szczegółów do czego to ma służyć. Jeśli chcesz je postawić obok siebie to może lepie zamiast 3 zastanowić się np. nad jednym 32-35" ultra wide (21:9)? Mniejsze koszta na pewno wyjdą, lepsza o niebo jakość w rozdzielczości 3440 x 1440. Fizycznie UWQHD i tak będzie miał do przerobienia mniej pikseli niż FHD x 3, a i koszta zapewne będą mniejsze, bo za cenę 3 dobrych FHD na pewno kupisz świetny ultra wide. 21:9 ultra wide używają nawet w symulatorach.

 

https://www.youtube.com/watch?v=SsrqhBceIIQ

Edytowane przez dimmiu
Link to post
Share on other sites

A to nie lepiej kupić coś takiego?

 

Samsung C49HG90

 

Pytanie właśnie do czego ten monitor ma służyć, kompatybilności z grami 32:9 niestety nie znam, może tu chodzi o konkretne tytuły, ale autor nie wyjaśnił. Jeśli się martwi ilością pikseli, to zakładam, że raczej nie do pracy normalnej, tylko do grania. 21:9 ma wysoka kompatybilność, póki co nieliczne tytuły nie odpalają na pełnym ekranie. Ostatnio wróciłem do Heroes of Might and Magic 3, imo najlepsza część i nawet tak starą gierkę udało się przez moda uruchomić w 3440 x 1440. Póki co jedynie z serią gier Fallout mam problem, bo mody są trochę słabe pod uwqhd.

Link to post
Share on other sites

Bawię się w simracing a dokładnie w iRacing tam 3 monitory to must have i do tego wydajność ponad 120 FPS wymagana stąd wolę gorszą jakość ,a większą wydajność na tą chwilę jadę na 980ti 3x 24 144hz ale docelowo myślę o Rtx 2080 2c55d0ae2cc12341397aa631143ac3be.jpg

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Przy większej rozdzielczości można zejść z detalami, im większa rozdzielczość, tym mniejszy bonus z anty alisingu, przy dobrej rozdzielczości i ppi można go w ogóle wyłączyć i wcale nie poczujesz dużej różnicy. Więc może jednak warto iść chociaż w 2560 x 1440. Kupisz monitor co ma dużo cali, a słabą rozdzielczość, to nie będziesz dobrej jakości. Imo lepiej już wziąć monitor z wyższą rozdzielczością i zejść z detali w grze, niż brać więcej cali z lipną rozdzielczością. Pytanie też czy np zamiast jednej 2080 nie lepiej będzie Ci kupić 2 słabsze i połączyć. Zresztą na 2560 x 1440 przecież można kombinować, masz większe pole manewru, zejść z rozdzielczością, detalami, natomiast na FHD już nic nie pomoże i lepiej nie będzie. Myślę, że przy monitorze 2560 x 1440 jak coś nie powinno być problemu ze skalowaniem do FHD gdyby ci grafika nie pociągnęła natywnej rozdzielczości. 27" dla 2560 x 1440 to standard i najlepsze proporcje i ppi jest przy takiej konfiguracji, ale jeśli się uprzesz na 30-32" to też znajdziesz trochę modeli z taką rozdzielczością bez problemu. Swego czasu szukając monitora dla siebie trochę czytałem o LG i krewnych poniższego modelu: https://www.morele.net/monitor-lg-32gk850f-b-5025640/

 

Zdaje się, że jest także kompatybilny z gsync, ponieważ skoro masz zamiar iść w rtx'a to dobrze by chyba było kupić monitor mając pewność, że nie będzie problemów. Chyba, że chcesz dopłacić do gsync, a może to nie ma znaczenia w simracingu. https://www.techspot.com/article/1810-lg-freesync-and-nvidia-geforce/

 

To tylko luźne rozważania, nie znam się na simracingu ani jakie to ma wymagania i potrzeby, ale jak napisałem wyżej, ja bym się w taką niską rozdzielczość nie pchał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...