Skocz do zawartości

Backlight bleeding Acer KG251QDBMIIPX


Recommended Posts

Siemano, parę dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem pierwszego monitora 240hz. Dzisiaj zauważyłem (na pewno tego nie było, przez pierwsze dwa dni podświetlenie działało jak powinno), że przez całą długość ekranu przechodzi jakaś dziwna pręga podświetlenia, która układa się w kształt litery C tylko kanciastej. Czy w monitorze jakoś samoczynnie uszkodziło się podświetlenie? Zdjęcie w spoilerze oczywiście wyolbrzymiło problem, ale powiem szczerze, że na czarnym tle dosyć mocno rzuca to się w oczy i nie wiem za bardzo co z tym fantem zrobić. Monitor mam od wtorku, więc na upartego mógłbym go jeszcze zwrócić. Co radzicie? 

 

 

Ranty nie wyglądają tak źle jak na zdjęciu, problemem jest zaznaczone czerwone pole

Akqp8vd.png

 

 

Edytowane przez Czarny209
Link to post
Share on other sites

@lubiemonitory

 

A słuchaj, to podlega jakoś pod wymianę gwarancyjną w późniejszym okresie niż 14 dni? Bo właściwie nie pali mi się, i tak na tym monitorze głównie gram i rzadko widzę typową czerń. Gdybym go oddał, np za rok to powinni mi go przyjąć na wymianę czy raczej wtedy mogę o tym zapomnieć?

 

Co do tego, że takie rzeczy się zdarzają to wiem bo w swoim ledowym LG miałem najgorszy backlight bleeding jaki do tej pory widziałem, na Thinkpadzie też mam dosyć nierówno podświetlona matrycę - da się z tym żyć. Zdziwiło mnie po prostu, że to wypadło tak idealnie na środku i ułożyło się w jakiś w miarę regularny kształt. No i co ciekawe, pierwsze dwa dni tego nie miałem na 100% bo co najmniej 2-3 razy oglądałem matrycę własnie pod kątem backlight bleeding. 

Edytowane przez Czarny209
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...