Skocz do zawartości

Co zamiast GTX 1070?


Recommended Posts

Cześć,

 

Proszę o pomoc w wyborze karty graficznej. Kilka miesięcy temu kupiłam Palit GTX 1070 JetStream z 8GB VRAM i 1920 CUDA cores w bardzo dobrej cenie 1300 zł. Niestety karta przestała działać - dostałam zwrot pieniędzy. Sprawdziłam, że 1070 w takiej cenie już nie dostanę, a więc szukam czegoś innego. Potrzebuję GPU głównie do renderingu video (gram sporadycznie). Mój budżet to ok. 1300 zł, mogę dopłacić maksymalnie do 1500 zł. 

 

Najważniejsze czynniki:

  • stosunek ceny do wydajności,
  • wysoka kultura pracy,
  • wygląd, podświetlenie LED (zależy mi na tym, bo mam obudowę z oknem, a karta była w zasadzie jedynym podzespołem z LEDami),
  • wykonanie.
 

1070 była dla mnie wystarczająco cicha, dobrze wykonana (metalowy backplate) i miała logo z podświetleniem LED. Z dobrą ceną akurat trafiłam na X-KOM.

 

A więc z karty byłam bardzo zadowolona i chciałabym znaleźć podobnego.

 

Pozdrawiam.

 

----------------------------

CPU: AMD Ryzen 7 1700

MOBO: MSI B450 TOMAHAWK

PSU: Seasonic Focus Plus Gold 650W

---------------------------

Link to post
Share on other sites

Tutaj masz nieco wyników poszczególnych GPU:

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Premiere-Pro-CC-2018-NVIDIA-GeForce-vs-AMD-Radeon-Vega-1206/#LivePlayback-BenchmarkAnalysis

 

co do wersji ze świecidełkami nie pomogę, mam Zotac z ledami ale u mnie lata to w trybie OFF. ;)

 

Z innej beczki na jakich chłodzeniu stoi procesor? robiłaś jakieś oc czy lata na marnym stocku? bo ten CPU aż prosi się o podkręcenie.

3.0 >3,9 Ghz.

 

Z tym że min. chłodzenie jakie będziesz wtedy potrzebować aby było cicho i chłodno to fortis3 (koszt ok. 130zł)

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

OC jest w planach, jeszcze nie znalazłam na to czasu. Mam Fortisa 3 v2 już zamontowanego, właśnie z myślą o podkręceniu CPU.

 

Wracając do GPU - olać już te ledy, jednak na cichej pracy i niskich temperaturach mi zależy. Albo dobra wersja RTX 2060 (i dopłata do 1800 zł), albo jakiś cichy i chłodny GTX 1660 Ti, ale wtedy max do 1300-1400.

Link to post
Share on other sites

fakty są takie że z nowych jednostek do 1500zł masz z NV 2060, 

nawet nie proponuje Ci używek bo własnie się sparzyłaś ;)...

 

1070 to jest dobra karta do twoich zastosowań... ale kupno jej w używce dziś to niestety loteriada.

na dobrą sprawę wystarczyłby też 1660 - poświeć chwile na zweryfikowanie wyników które Ci podlinkowałem -  sama wiesz co robisz najwięcej.

 

PS. nawet rtx 2060 Palit oc nie będzie jakiś hałaśliwy - nie przesadzałbym z tym. 

Link to post
Share on other sites

Założyłam, że chcę mieć GPU jak najbardziej zbliżone do tej 1070 JetStream. To była wydaje się optymalna karta pod moje wymagania.

 

RTX 2060 biorę pod uwagę tylko modele półpasywne. W stanie spoczynku musi być cisza.

Zbliżone sa: 1660Ti i 2060 a w przypadku RTX 2060 GamingPro OC który nie ma trybu pół pasywnego gwarantuję ci,że nie usłyszysz wentylatorów w spoczynku.

Przy okazji jest to najwyżej taktowana karta po Asusie a dodatkowo bez problemu można ją sporo podkręcić nie ruszając power limitu.

Link to post
Share on other sites

Sklep zaproponował mi wymianę na inną wersję karty - EVGA GeForce GTX 1070 Gaming Hybrid 8GB GDDR5, ale bardzo mało informacji jest o niej w necie. Jedyne co udało mi się znaleźć o tej konkretnej wersji to to, że pompa jest dosyć głośna. Czy ktoś wie coś na temat tej karty? Warto ją wziąć?

Link to post
Share on other sites

Sklep zaproponował mi wymianę na inną wersję karty - EVGA GeForce GTX 1070 Gaming Hybrid 8GB GDDR5, ale bardzo mało informacji jest o niej w necie. Jedyne co udało mi się znaleźć o tej konkretnej wersji to to, że pompa jest dosyć głośna. Czy ktoś wie coś na temat tej karty? Warto ją wziąć?

 

Możesz też wziąć RX 5700.

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-asrock-radeon-rx-5700-8gb-gddr6-hdmi-3xdp-box-radeon-rx-5700-8g-5938951/

Edytowane przez Blashix
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...