Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Eizo ev2450 i ev2451

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Camaro86

Camaro86
  • Gaduła

• 351 postów

Napisano 13 wrzesień 2019 - 14:28

Witam, mam zamiar zmienić drazniaca tanioche asus vz249 ze znacznym backlight bleeding widocznym nawet w dzien i uzbierac na eizo ev2450 lub ev2451, ewentualnie foris.

1000% ktorys z tych trzech, gdyz cena nie jest nader kosmiczna, a z pewnoscia juz inna jakosc od asusa za 600zl.

Ktory Wy najbardziej polecacie?
Glownie filmy, przegladanie zdjec, gry (nfs, gta, metro, watch dogs itp)

Do tych co posiadaja mam pytanie o kontrast:
Na stronie morele w ostatnim komentarzu ktos napisal ze praktycznie brak regulacji kontrastu:
https://www.morele.n...mponent=reviews
  • 0

#2 vitucky

vitucky
  • Gaduła

• 258 postów

Napisano 16 wrzesień 2019 - 08:43

Witam.Posiadam od kilku lat EV2450 i w tej cenie jeśli nie potrzebujesz 144Hz to monitor naprawdę wart każdej złotówki, z kontrastem się zgadzam ale mi to w niczym nie przeszkadza, ogólnie gram sporo w gry FPS idaje rade.Jest to typowy wół roboczy, można siedzieć przed nim cały dzień i nic oczu nie męczy.

• 0

Spoiler

#3 Nuratar

Nuratar
  • Amator

• 45 postów

Napisano 16 wrzesień 2019 - 09:28

Ja z kolei mam od 5+ lat Forisa fs2434. Z wad: nierówne i widoczne w zaciemnionym pomieszczeniu podświetlenie (mi nie przeszkadza jakoś mocno, ale ludzie są na to wyczuleni), tylko 60 Hz w FHD (do grania już mało i pierwszego, i drugiego). Ma za to dobre kolory i kąty (IPS), pilot okazał się być, wbrew moim obawom, całkiem udatnym sposobem sterowania nim. 5 lat gwarancji.

Ogólnie jeżeli go będziesz rozważał, to miej w pamięci, że to monitor ma już trochę lat (na rynku jest chyba 6?) i nowe egzemplarze mogą używac innej generacji paneli itp., a i przez to różnić się od opinii ludzi, którzy je kupili 4-5 lat temu.

Co do kontrastu, to zupełnie nie kojarzę. Nie wiem, czy musiałem się tym kiedykolwiek bawić - monitor ma sporo pre-definiowanych ustawień o różnej jasności/kontraście, ręcznie nie widziałem potrzeby zmieniania, jedynie balans nasycenia kolorów wymagał lekkiej zmiany (więcej niebieskiego chyba dodałem).

Użytkownik Nuratar edytował ten post 16 wrzesień 2019 - 09:45

• 0

#4 Camaro86

Camaro86
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 351 postów

Napisano 09 październik 2019 - 13:16

Witam.Posiadam od kilku lat EV2450 i w tej cenie jeśli nie potrzebujesz 144Hz to monitor naprawdę wart każdej złotówki, z kontrastem się zgadzam ale mi to w niczym nie przeszkadza, ogólnie gram sporo w gry FPS idaje rade.Jest to typowy wół roboczy, można siedzieć przed nim cały dzień i nic oczu nie męczy.

Gdzies mi sie obilo o uszy, ze Eizo ev2450 ma fabrycznie/domyslnie* kontrast 50% w ustawieniach. Jest to prawda?
Obecny asus domyslnie ma 75%

Użytkownik Camaro86 edytował ten post 09 październik 2019 - 14:46

• 0

#5 Skylaker

Skylaker
  • Bywalec

• 122 postów

Napisano 09 październik 2019 - 21:39

Mam Eizo 2450 od kilku lat, jestem mega zadowolony, kontrast faktycznie ma niski (sprawdzę ile dokładnie jutro). Tydzień temu złożyłem nowego kompa do gier synowi i do momentu kupna czegoś 27 cali 144Hz syn "pożyczył " go sobie ode mnie, zastępując dotychczasową 22 calową Iiyamę z matrycą TN. Gra głównie w CSa i Fornite, po wymianie jest mega zadowolony i przestał wspominać o kupnie nowego monitora... Tylko ja cierpię, bo kolory zdjęć na TNce to porażka....
  • 0

#6 Camaro86

Camaro86
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 351 postów

Napisano 10 październik 2019 - 15:41

Kontrast ma niski, tzn masz na mysli wartosc w ustawieniach, czy jakosc obrazu?
Jesli jakosc obrazu, to czy jest jakis troche mdly tej obraz czy cos?
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych