Skocz do zawartości

Szukam używanej karty graficznej do 600zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez enes19,

Recommended Posts

Gtx 1060 6GB lub RX 580 8GB, bo jak pokazują testy na przestrzeni lat, w Wiesławie Radeon się wolniej zestarzał:

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_karty_graficznej_geforce_gtx_1660_nastepca_geforce_gtx_1060?page=0,10

 

Nonsens - spójrz jeszcze raz w tabelki. Powielasz stereotypy linkując artykuły będące ich zaprzeczeniem... Nic w kwestii wydajności w wiedźminie się nie zmieniło a jedynie wersje użytych kart w tabelkach stąd ewentualne różnice... 

Użycie referentów w tych testach, które zwyczajowo są wolniejsze od wersji autorskich i według mnie ma na celu jak słusznie zauważyłeś: 

 

 

 

Spadki są subtelne, ale wystarczająco by na słupkach w recenzjach premierowych pokazać przewagę nowego produktu.
 

 

ot taka mała teoria spiskowa...  :->

Link to post
Share on other sites

Może na początku odniosę się do pytania kolegi @@zbiku90

 

Pytanie do użytkowników Radka: Jak wygląda potencjał OC tych kart? Gdzieś czytałem że słabo ale chcę relację z pierwszej ręki dostać. Konkretnie interesuje mnie model Sapphire Nitro

 

 

580 pulse poleciał z zegarami coś leciuto wyżej nitro +

Z tego co mi wiadomo Nitro + miał podobny potęciał - czyli ogólnie niewielki, w twoim wypadku  970>580 to nie będzie znaczny skok wydajnościowy, w ramach ciekawski możesz. ;) nie będzie to jednak opłacalne.

 

 

 

ot taka mała teoria spiskowa... 

 

 

NV zawsze stosuje tą technikę nie od wczoraj, chyba jeszcze za mało widziałeś materiałów marketingowych od nich, nie zamierzam tutaj wdawać się w kolejne dysputy..  bo to że jakimś cudem radki się wolniej starzeją to nie jest wiedza tajemna.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

 

 

jakimś cudem radki się wolniej starzeją to nie jest wiedza tajemna.

To wiadomo nie od wczoraj :D Warunkiem koniecznym są jedynie odpowiednie warunki użytkowania, AMD jednak bardziej się grzeją i wymagają przewiewnej budy i mocniejszego zasilacza. GTX z tym problemu nie ma ale patrząc przez pryzmat Turingów to ciężko ocenić ich długowieczność, może być krucho

 

Temat wymiany już porzuciłem, po szybkiej kalkulacji strat i zysków wyszło mi że się nie opłaca. 970 to wciąż niezła karta do 1080p, a w przypadku przesiadki oczekuję efektu "wow" czyli wspomnianych min +50%. RX 580 raczej by mnie rozczarował, dzięki Pendzel za opinię

Link to post
Share on other sites

 

 

bo to że jakimś cudem radki się wolniej starzeją to nie jest wiedza tajemna

 

I ja z tym nie dyskutuje ale to się tyczy nowszych gier a nie starych pierników jak wiedźmin. W starszych produkcjach wszystko jest jak było. Ani radeon nie przyśpieszył ani geforce nie zwolnił. 

 

To tylko sprostowanie z mojej strony aby osoba zainteresowana zakupem karty miała jasny prawidłowy obraz sytuacji.

 

 

 

 

 

970 to wciąż niezła karta do 1080p
 

 

Sam zmieniłem 970 na 1060. Wydajnościowo był zawód bo to w dużej części produkcji ta sama półka wydajnościowa ale ja miałem głośną EVGA a mam cichą MSI więc w jakimś stopniu opłacił mi się ten zakup.

Link to post
Share on other sites
arunkiem koniecznym są jedynie odpowiednie warunki użytkowania, AMD jednak bardziej się grzeją i wymagają przewiewnej budy i mocniejszego zasilacza.

 

Co racja to racja, natomiast mnie Szafirowa wersja wręcz oczarowała jakością wykonania - naprawdę było b. przyjemnie.

Co również potwierdza niejako seria 5700.... no cóż sądzę, że tylko w AMD wiedzą jak te klocki poukładać aby miało to sens.

 

 

 

Sam zmieniłem 970 na 1060

 

zmiana na 1070 przyniosła by lepszy efekt wydajnościowy.. ale rzecz jasna i $ tutaj stanowił zapewne 1060 6gb to nie jest jeszcze zła karta.

 

Powracając do głównego wątku..do 600zł (z używek)

580 Szafirowy/1060 6gb... tutaj nic więcej nie urodzimy autorowi, chyba że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Panowie a wskoczmy nawet na rynek nowych kart , mocniejszą kartą od 1060 6gb , ale jeszcze nie wchodząc w serie RTX ( jeżeli chodzi o NVIDIe ) będzie ?

Co z Radeonami ?

Bo trochę jestem zacofany jeżeli chodzi o rodzinę AMD

Link to post
Share on other sites
Przy 3gb trzeba często i gęsto ciąć jakość tekstur, poza tym przepaści nie ma.

 

Tu chyba też sporo zależy od samej gry, a może i płyty głównej. Bo jest coś takiego jak teksturowanie z pamięci ram (pozostałość / rozwinięcie technologii agp - texturing). Ja mam akurat dość leciwą płytę server / workstation z chipsetem Intel 3400, ale na niej o dziwo działa to świetnie.

Zrobiłem teścik 1060 w grze Shadow of the Tomb Raider, który wymaga mocno ponad 3GB pamięci przy nawet ustawieniach normal na textury. Co ciekawe nawet przy teksturach na maxa jest wolniej o kilka fps, gra dłużej się ładuje, ale gra jest płynna i spokojnie da się grać.  Poniżej kilka skrinów z ustawień i obciążenia pamięci lokalnej i ram na tekstury. Widać też jak pracuje interface pci-ex w gpuz. Wykorzystanie gpu poniżej 100% nie jest spowodowane ułomnością cpu, tylko lockiem w sterownikach ma 60fps (bo taki mam monitor).

 

1fPgKZK.jpg

 

oVx0DIC.jpg

 

cj6P0qZ.jpg

 

LC0fPFX.jpg

 

 

Oraz galeria (przykładowa) jak wygląda gra przy takich ustawieniach (niestety jpeg - bo inaczej obrazy są gigantyczne):

 

 

 

hpp7qIK.jpg

 

xWaJDH7.jpg

 

UNX0hoh.jpg

 

6Pj2FD0.jpg

 

wzhnmwa.jpg

 

z0D8aRw.jpg

 

M3MmCZs.jpg

 

IEg6TyB.jpg

 

3wixO4A.jpg

 

nh9IN1b.jpg

 

 

 

Także muszę generalnie powiedzieć, że szacunek dla nv za w sumie przecież budżetową grafikę - bo robi karcinka robotę :D

Edytowane przez Succubus
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...