Skocz do zawartości

Szukam używanej karty graficznej do 600zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez enes19,

Recommended Posts

Witam Was, na starcie zaznaczam że mój budżet to 600zł , szukam karty graficznej głównie do Lola czy Cs go , chciałbym na niej swobodnie ( czyli niekoniecznie na max ) grać w wieśka 3 .

Dodam że wolałbym kupić coś mocniejszego a używanego bo podejrzewam że nowej w takim budżecie i do takich zastosowań chyba nie dostanę ?

 

Proszę o pomoc 

Pozdrawiam

Edytowane przez enes19
Link to post
Share on other sites

Znalazłem gtx 970 za 570 zł , w poniedziałek jadę do typa obejrzeć kartę i sprawdzić w komputerze.


Jednak budżet mam do 600zł max.


Chociaż nie wiem czy nie wziąć GTX 1060 za 800zł też w mojej okolicy - używka oczywiście

Chyba warto dopłacić.

Link to post
Share on other sites

 

 

głównie do Lola czy Cs go , chciałbym na niej swobodnie ( czyli niekoniecznie na max ) grać w wieśka 3

 

Do stawianych przez Ciebie wymagań 1060 za najmniejsze znalezione pieniądze będzie jak ulał.

Wiesław3 chodzi w 1080 na uber z HW i wszystkimi bajerami. Nie w 60fps - ale bardzo przyjemnie - coś więcej potrzebujesz?

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites

Bo to działa inaczej: porównując 3 ostatnie Assassin's Creedy lub Far Cry'e (chodzi o gry, wydawane przez kilka części swoich na tym samym silniku graficznym) widać inna prawidłowość: NV nie tyle ubija stare karty nowymi sterami co nie wypuszcza zoptymalizowanych profili pod najnowsze tytuły dla starszych kart. Spadki są subtelne, ale wystarczająco by na słupkach w recenzjach premierowych pokazać przewagę nowego produktu.

Link to post
Share on other sites

Od siebie dodam drodzy Państwo ze 580 8gb pulse dawał u na tyle radę w Wieśku3-1080p że za bardzo nie trzeba było nawet ustawieniami się bawić i jeśli twój budżet to 600zł to szukaj własnie takiego Szafirowego egzemplarza. pulse/nitro+/nitro+SE 

 

Jako alternatywa tak jak wspinał @Rebel 1060 6gb ale ceny używek z 6gb vram na portalach ogłoszeniowych to jakieś szaleństwo. a więcej jak >600zł ta karta imo nie jest warta.

Link to post
Share on other sites

W związku z tym mówienie, że "nv ubija starsze karty sterownikami" zastąpiłbym "nv POMIJA starsze..." ;) Dalej działają ale dopóki nie masz odniesienia to różnic nie zobaczysz.

 

Edit: literówka

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem jeszcze teścik Wiesia3 jak obciąża 1060 w ustawieniach maksymalnych z HW + ograniczeniem na 30fps.

 

H9aC0G4.jpg

 

EEgLTia.jpg

 

qWm00it.jpg

 

K9dewbX.jpg

 

Karta graficzna TUTAJ i TUTAJ >> bez OC (sama tak pięknie boostuje). W3 1.31 z maksymalnymi ustawieniami na wszystko - bez modów graficznych. Kilka lokalizacji, aby bardziej uwiarygodnić. Bez locka 30fps - gpu pracuje w większości na maxa i gra generuje średnio 45fps.

 

Dlaczego gram z lockiem 30? - karta mniej się grzeje, wentyli nie słychać, pobiera mniej prądu cały PC, a gra mi się zupełnie przyjemnie - więc z czystej ekonomiki :)

Edytowane przez Succubus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Succubus Wiesława przechodziłem na gtx 970 uber, tylko bez HW i z zasięgiem roślinności na wysokim przy stałych 60fps (drobne spadki w intensywnych walkach). Z jednej strony płynność większa ale np. wilki czy niedźwiedzie bez HW a z HW to przepaść  :D Dodam jeszcze że W3 pięknie przyjmował OC GPU, przy taktowaniu przy którym większość gier się wysypywała Wiedźmin był stabilny jak skała (pomijając drobne glitche od czasu do czasu)

 

Wracając do tematu, zastanawiam się nad zmianą karty bo pomału VRAM zaczyna mnie ograniczać. Rozważam kosmetyczną przesiadkę ze wspomnianej gtx 970 na rx 580 8gb, które można dostać poniżej 600zł z długą gwarancją. Pytanie do użytkowników Radka: Jak wygląda potencjał OC tych kart? Gdzieś czytałem że słabo ale chcę relację z pierwszej ręki dostać. Konkretnie interesuje mnie model Sapphire Nitro

Link to post
Share on other sites

Kosmetyczna przesiadka na RX580 to trochę mało. Sam zrobiłem skok na 580, oddałem go, wziąłem 1660, a po 3 miesiącach wleciała Veganka.

 

Nie wiem, jak Ci się udało grać na Uber w 60; ja z włączonym HW dałem sobie locka 30FPS. Co prawda odpalany był w 2560x1080 w dniu premiery, ale mimo wszystko.

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

No ja właśnie też nie lubię robić sidegrade'ów, opłacalna wymiana dla mnie to minimum +50% do wydajności. Na rtx czy 1660 ti mnie narazie nie stać a nowe karty z AMD mnie niezbyt kręcą. Dlatego pomęczę jeszcze trochę 970-kę, w sumie to na palcach ręki mogę policzyć gry w których mam problemy z vram przy 1080p. Niedługo wjeżdża metro exodus na dysk i trochę się boję że w medium nie pociągnie ale się zobaczy.

A co do wiedźmina to kilka tygodni temu odinstalowałem bo bym nagrał filmik jak to działa. Uber bez HW nie był problemem ale karta była wyśrubowana do granic. 30fps locka to założyłem ale na GTX 660 (też OCnięta ale przez bios mod, w 3dmarku byłem w światowym topie) jak zaczynałem grę na średnich/wysokich też w 1080p

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...