Skocz do zawartości

Jaki router zamiast ARCHER C9 ?


Recommended Posts

Mam taki dylemat - kupiłem poleconego w sklepie dualbanda Archer C9 Tp-Link i nie do końca jestem z niego zadowolony.   Zasięg jest dobry tak do 10m od routera , ale już 2 pokoje obok to ledwo łapie sygnał. Powiedziałbym że zasięg w niczym się nie poprawił od poprzedniego rutera (takiego za 50 zł). 

 

Zależy mi też na dobrym transferze do dysku podłączonego pod USB routera. Teraz mam na 5 Ghz w pokoju obok transfery 30MB/s odczyt i 15MB/s zapis. Na 2,4 Ghz jest ok. 15/10. Przydałoby się lepiej.

 

Kwotę jaką bym chciał przeznaczyć to 500, no góra 700 zł, choć wiadomo, że im mniej tym lepiej :)

 

PS. internet mam obecnie radio 50/10 , ale w tym roku będzie światłowód jakiś 500Gb ponoć. 

Edytowane przez aerofan
Link to post
Share on other sites

Wypróbuj jakiegoś Asusa ich urządzenia są zawsze w czołówce różnorakich testów, mają dopracowane i ciągle rozwijane oprogramowanie oraz stałe wsparcie(a nie że po roku nikogo obchodzi, żeby załatać dziury w sofcie). Mam swojego Asusa RT-AC68U i żadnych problemów technicznych. Urządzanie stoi na strychu kilka lat i działa bezawaryjnie.    

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Jeszcze zaryzykuję Asusa :)

Dzięki UE moc nadajników jest mocno ograniczona i co byś nie wybrał będzie podobnie. Chyba że znajdziesz w tej cenie router  w którym możesz z ręki zmienić kraj (zwiększyć moc nadajnika) na taki, w którym nie ma takich ograniczeń. Nieraz sprzęt może wyciągnąć nawet 1W, ale to już jest nielegalne w PL ....

Edytowane przez PikSel71
Link to post
Share on other sites

Dzięki UE moc nadajników jest mocno ograniczona i co byś nie wybrał będzie podobnie. Chyba że znajdziesz w tej cenie router  w którym możesz z ręki zmienić kraj (zwiększyć moc nadajnika) na taki, w którym nie ma takich ograniczeń. Nieraz sprzęt może wyciągnąć nawet 1W, ale to już jest nielegalne w PL ....

 

I bardzo dobrze, że jest ograniczona, jakby każdy walił z 1W to dopiero by była kaszana w eterze.

Ja nie mam problemów zasięgiem. Router spokojnie obejmuje zasięgiem cały 2 kondygnacyjny dom i spory teren wokół niego. Nie rwie połączeń a transfery są wystarczające do wszystkich usług z których korzystam. 

 

Słowo klucz: Ty. W twojej lokalizacji, przy Twoim ustawieniu (fizycznym) routera.

Link to post
Share on other sites

@cooger

Chyba Nasz kolega autor nie używa tych urządzeń w bunkrze? Nasze warunki aż tak diametralnie się nie różnią. Jednie w bloku z wielkiej płyty sytuacja może być odmienna ze względu na konstrukcję żelbetonową sufitów i ścian, piony wodne itp. oraz działanie innych urządzeń sieciowych. Wtedy można ustalić aplikacją WIFI Analyzer(Android) na jakich kanałach działają obce urządzenia i Nasz router skonfigurować tak by działał na wolnych nie zakłócanych kanałach. To że router routerowi nie równy to jasna sprawa ale to już kolega autor ustalił sam oddając poprzednio zakupione urządzenia. Na konstrukcję bloku lub domu wpływu nie mamy, można wybrać tylko lepszy router z większą liczba anten, jak ktoś chce wymienić anteny routera na takie z jeszcze większym zyskiem w dB(nie zawsze to pomaga). Istnieje też alternatywa można stworzyć domową sieć Lan wykorzystując do tego istniejącą w domu instalacje elektryczną. Wszystkiego nie sposób przewidzieć i na wszystko nie ma mocnych. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...