Skocz do zawartości

Komputer do domu/gier +/- 5500


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : gry, filmy itp

  • Maksymalna kwota : 5500 z monitorem

Kiedy zamierzam kupić komputer? : czym prędzej

Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej nie, chyba że jakieś małe proste oc

Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920 x 1080, 144 Hz

Specjalne wymagania : zależy mi na kulturze pracy, wydajności (jakość/cena)

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak

Witam, przewertowałem wszystkie tematy o zestawach do grania/domu w podobnej cenie oraz kilka filmików na yt na temat jakości pewnych podzespołów (szczególnie proc/karta/płyta), a także czekałem z pół roku na spadek cen ram/ssd i udało mi się złożyć taki oto zestaw na morele.net, natomiast problemem jest to że wciąż kompletnie nie znam się na temacie (ostatnią stacjonarkę miałem 15 lat temu, korzystałem głównie z laptopów niegamingowych z powodu braku miejsca w domu). A więc udało mi się skleić coś takiego https://www.morele.net/inventory/info/191e0fef/, w grę niestety wchodzi tylko wszystko z jednej firmy (niekoniecznie morele, ale wolałbym nie z proline), ponieważ chciałbym kupić już złożony zestaw. Jeżeli chodzi o dobór podzespołów (tutaj informacje są z 2 ręki, wyczytane w różnych tematach) to:

Procesor AMD Ryzen 5 3600, 3.6GHz, 32MB, BOX (100-100000031BOX)

Karta graficzna Palit GeForce RTX 2060 SUPER JetStream 8GB GDDR6 - myślałem o MSI Gaming X ale na morele jest za 2100, a ten niezły Palit jest chyba w promce, ma niskie temperatury w 2 testach z neta + około 5-10% więcej fps od najtańszych modeli 2060 SUPER. 2070 super ciężko mi było upchnąć nie schodząc do Ryzena 2600, a do XT 5700 zniechęcają mnie temperatury

Płyta główna MSI B450 GAMING PLUS MAX - mimo że droga na morele, boję się problemów z biosem o których niedawno jeszcze pisaliście

Dysk SSD ADATA XPG SX6000 Pro 1TB PCIe x4 NVMe - tutaj wziąłem dysk, który się przewija w tematach, nie chce przepłacać na SSD, ale może w tej cenie są lepsze 1TB

Zasilacz be quiet! SYSTEM POWER 9 600W - zupełnie nie wiem czy jest to dobry zasilacz

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 - boxowe chłodzenie chyba jest 2/10, a tutaj bez oc powinno starczyć? znajomy mi polecał dokupić, ale nie chce przepłacać

Obudowa SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black - przekonują mnie 3 wentylatory w niskiej cenie, ale jak macie lepsze propozycje to chętnie zmienię, bo tutaj to jestem zielony każdy pisze co innego

Monitor Acer ED242QRAbidpx - tutaj zastanawiałem się nad tym monitorem AOC 24c, który polecacie ale input lag mnie nie martwi (nie gram w strzelanki), a ten to najtańszy monitor 144Hz 

Moje pytanie brzmi czy ten zestaw, który udało mi się skleić jest w ogóle kompatybilny? 

Czy ten zasilacz/ssd/obudowa są okej? 

Czy są opcje złożenia czegoś lepszego w tym budżecie (duże znaczenie ma dla mnie wydajność/względna kultura/głośność/niskie temperatury pracy). Nie chciałbym przekraczać za dużo 5500zł oraz go wtopić w coś 2/10, z góry dzięki za każdą pomoc dla zielonego :)

 

 

Edytowane przez boomerangu123
Link to post
Share on other sites

Pomijając wybór 2060S w cenie 2000zł który mi trochę nie pasuje, ale najwyraźniej dokonałeś go raczej świadomie i w miarę logicznie i resztę zestawu która raczej jest w miarę ok to zastanawia mnie jedna rzecz. 

 

 

 

input lag mnie nie martwi (nie gram w strzelanki), a ten to najtańszy monitor 144Hz 

 

 

Nie grasz w strzelanki, input lag cię nie interesuje więc w sieciówki MOBA pewnie też - jesteś przekonany, że potrzebny ci do czegoś monitor 144hz? W większości nowych tytułów ryzen i tak nie przeskoczy 100fps, a jeżeli nie widać różnicy - to po co przepłacać? ;)

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, @wojciechu15 jaki tańszy monitor FullHD 75Hz polecałbyś zamiast tego? Zaoszczędzone pieniądze wpakował bym w lepszy zasilacz zgodnie z radą kajtka, teoretycznie z lepszą klasą energetyczną powinno to się z czasem zwrócić, a może i wystarczy na następny komputer :)

Edytowane przez boomerangu123
Link to post
Share on other sites

Ten TP-link traktuję jako tanią próbę, laptop ciągnie mi z 20-35 Mbps (mam neta tylko 100) i na razie wystarcza, mam tylko nadzieję że będzie działała w miarę stabilnie jak nie to zmienię na jakąś inna. Nie mam zupełnie pojęcia co mogłoby być ewentualnie lepsze na wejście USB, bo te droższe adaptery też mają różnie opinie, zresztą tak samo jak karty wewnętrzne <100zł. Do routera mam może z 3 metry, ale nie sposób przeciągnąć kabel, żeby go jakoś rozsądnie ukryć...

Edytowane przez boomerangu123
Link to post
Share on other sites

O stabilność się tu rozchodzi. Co prawda przez pół roku miałem jedynie jednego bluescreena, ale: karta potrafi w losowym momencie odłączyć się od internetu. Należy wówczas uruchomić ponownie komputer i użyć narzędzia do diagnostyki sieci. Wówczas co prawda karta połączy się  WiFi, ale internetu nie będzie. Jeszcze jeden restart komputera i można wrócić do pracy. 

 

Spróbować jej możesz, ale możesz wybrać także lepszą kartę, bez wyrzucania 40 zł w powietrze jeżeli okaże się jednak tragiczna. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Ostatecznie zamówiłem
 

 

Raczej nie ma sensu prowadzić dyskusji na ten temat, bo zestaw już zamówiony i raczej autor nie będzie robił zamieszania i wycofywał ze względu na sieciówkę za 40zł. Przyjdą graty, to tydzień można potestować i najwyżej zwrócić w ciągu 14 dni. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...