Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze zasilacza| Ocena kompatybilności części


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez pendzel_3,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : gry 

  • Maksymalna kwota : 5250|+ 

Kiedy zamierzam kupić komputer? : wrzesień 2019

Których części potrzebuję : zasilacz

Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej nie

Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920 x 1080  aoc c24g1

Specjalne wymagania : brak

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak

 

Witam, zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze zasilacza (proponowany - brak na magazynie) a chciałbym na dniach złożyć zamówienie. Do tego zależy mi na tym konkretnym CPU oraz GPU więc kolejne pytanie brzmi, czy pozostałe jednostki pozwolą na stabilną pracę całego zestawu, czy może coś zamienić. 

 

Link to post
Share on other sites

Zacznij od wpisania kodu rabatowego PROSET - zaoszczędzisz 200zł na złożeniu zestawu które w obecnym koszyku kosztuje 200, a po zatwierdzeniu kodu 1zł (sprawdzałem - działa) 

 

Z zasilaczy poleciłbym Seasonic focus plus gold 550W, ale jest zdecydowanie droższy od obecnie wybranego. W tych z okolicy 200zł niestety nie za bardzo mam rozeznanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za kod, na pewno skorzystam. Zasilacz w takim razie wybiorę ten z Seasonic. Pozostałe elementy w porządku? 

 

@edit 

ew. wybrałbym również tę płytę: MSI B450-A PRO MAX AM4 zamiast (Gigabyte B450 GAMING X AM4). 

 

Pytanie, czy jest ok - czy nic się nie gryzie ze sobą (czy karta wejdzie do obudowy|pasuje do płyty) - można zamawiać? 

Edytowane przez benchmarkpl
https://www.opineo.pl/opinie/proline-pl
Link to post
Share on other sites

 

 

@up nie wiem czy jest sens jeszcze dokładać. Ten procek i na stockowym chłodzeniu działa spoko, przy fera 2 będzie tylko lepiej. 
powiem Ci że ostatnio słyszałem 3600 na stokowy coolerze + OOCT , to oczywiście kwestia tego co dla kogo oznacza "głośno" ale jak dla mnie to na to miano już zasługiwało. ;) 

 

Zawsze jest opcja:

 

Zastosować fabryczne i ocenić sytuacje - jak za głośno dokupić dedyka. 

Link to post
Share on other sites

 

 

+ OOCT ,
 

 

Wyrokowanie na podstawie OCCT to trochę nadużycie, bo na co dzień nic tak nie katuje procka jak OCCT. Jasne, jest to jakiś wyznacznik, bo można uznać go za porównywalne środowisko testowe, jednak trzeba brać poprawkę na to, że w grach praktycznie nigdy 12 wątków nie będzie załadowane na 100% jak w occt, bo nie ma gry która by potrafiła tak idealnie te wątki obsadzić. 

 

A tak jak wspomniałem na fera 2 będzie lepiej niż na stockowym. 

 

BTW jak ktoś jest wrażliwy na hałas to i grandis nie pomoże. Mam i wiem - jak skręcisz wentyle (4) w obudowie to grandisa słychać, bo ma za ciepło w budzie, a jak podkręcisz wentyle obudowy to grandisa nie słychać, ale znowu te wentyle robią się głośniejsze. Fakt, że u mnie te wentyle z budy to żaden szał, bo bardzo przeciętne 140mm od SPC, ale jak rozmawiamy o chłodzeniach za 100zł, to chyba nie mamy powodów przypuszczać, że autor zapakuje do tej budy (mam zresztą taką samą tylko szkloną) noiseblockerów za 400zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...