Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

Mój obecny zestaw w sygnaturze i chcę pod niego podpiąć SSD (przy okazji instalacji Win 10).

Budżet - okolice 300pln

Wykorzystanie czysto dowowe - multimedia + gry (raczej już sporadycznie i to pojedyncze tytuły).

 

Obecnie mam dwa typy: MX500 500GB (jak na razie WIN-WIN w cena/pojemność) ewentualnie Adata SU900 256GB, GoodRam prawie niedostępny a jeśli już to IR-SSDPR-S25A-240 - czyli nie Iridium PRO.

 

Brać coś jeszcze pod uwagę czy MX500 jest najlepszym wyborem?

 

edit: a może to https://www.amazon.de/gp/product/B078WQT6S6?language=pl_PL - bo właśnie w okazjach znalałem?

Edytowane przez grande
Link to post
Share on other sites

bierz tego samsunga, no chyba że chcesz iść w NVMe z adapterem PCI-e x4 to cię wyjdzie około 340zł za 480-512GB (319zł) + i adapter 20zł z allegro

 

A gdzie trafić NVM za taki $$? Looknąłem na Twoje zestawienie i ceny zaczynają się od 400zł...

Poza tym, zastanawiam się czy jest sens tak kombinować. :co:

 

Ps.: Jeśli zdecyduję się na tego SAMSUNGa z Amazona to potrzebuję coś jeszcze, żeby go podłączyć?

Edytowane przez grande
Link to post
Share on other sites

kabel sygnałowy SATA III (aby podpiąć pod płytę główną) i wolna wtyczka zasilania sata z zasilacza. 

 

co do SSD NVMe, to mam na myśli TLC-ki na Phisonie E12, czyli np Silicon Power 512GB P34A80M28 co za 299zł jest w x-kom gorącym strzale. 

 

Do tego dokupujesz adapter za 20zł z allegro (np taki, taki, taki lub taki) chodzi o taki rodzaj. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

względem wydajności tak, tylko tu rodzą się problemy z bootowaniem systemu z tego (bo chcesz system na nim zainstalować prawda?), bo trzeba bios/uefi modyfikować + najlepiej mieć system co wspiera NVMe np Windows 10. 

 

Jak kupisz samsunga to nie ma żadnych problemów, tu trzeba modyfikować UEFI żeby móc bootować system z SSD NVMe 

 

 

skreślam co powiedziałem, wersja uefi 3.40 ma wsparcie NVMe, tak pisze na stronie producenta, więc jak chcesz zainstalować system co wspiera NVMe (np Windows 10) i zaktualizujesz uefi do wersji 3.40, to powinno pójść bez problemu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...