Skocz do zawartości

[~2k] Laptop głównie do programowania


Recommended Posts

Witam!

 

 

 

Poszukuje laptopa głównie do programowania (python, web development), choć czasami do pogrania w gry typu Football Manager itp.

 

Do tej pory posiadałem poleasingowego Della E7440 z procesorem i5-4310u oraz 8GB pamięci. Sprzedałem go w związku z czym chciałbym coś trochę mocniejszego i szybszego z dobrą kulturą pracy, gdyż poprzedni E7440 potrafił się mocno grzać nawet podczas przeglądania sieci i chciałbym tego uniknąć. Głównie zależałoby mi na laptopach 14" ze względu na mobilność, choć mogę wziąć pod uwagę 15,6". Budżet to ok. 2000zł, może być nieco ponad. Głównie rozglądałem się za laptopami poleasingowymi firmy Dell.

 

Znalazłem kilka propozycji:

 

- Dell E5450 (i5-5300u, 16GB DDR3, GeForce 830M)

 

- Dell E5470 (i7-6600u, 8GB DDR4, Radeon

R7 M360)

- Dell 5480 (i5-6300u, 8GB DDR4)

 

- Dell E5470 (i5-6440HQ, 8GB DDR4)

 

Z góry dziękuję za propozycje i wszelką pomoc.

Link to post
Share on other sites

Polecam ci skupić się na procesorach HQ. Procesory U są niskonapięciowe - fajne bo chłodne, ciche, ale znacznie mniej wydajne.

Z tych co wymieniłeś więc tylko ten ostatni 6440HQ.

No chyba że Ci bardziej zależy na tym, żeby nigdy się nie grzało i było cicho i chłodno, ale za to będzie się np. kompilowało 2x dłużej. Kwestia priorytetów.

Link to post
Share on other sites

Używam ThinkPada z prockiem i7-6820HQ. Throttlingu nie ma, bateria trzyma do 2 godzin przy normalnej pracy (postawiony serwer, regularne kompilacje, konferencja wideo itp).

ThinkPad czy Dell - trzeba porównać konkretne modele w danej cenie i wtedy decydować. Używałem ThinkPadów, Delli i HP biznesowo i nie mogę się przyczepić do niczego konkretnego co by charakteryzowało daną markę, a nie konkretny model.

Link to post
Share on other sites

Zapytaj się jaki dysk jest w Lenovo :)

Odpisali, że w Lenovo jest fabryczny Toshiby.

Biorę pod uwagę jeszcze ten model: https://www.olx.pl/oferta/okazja-dell-e5470-intel-i5-6440hq-4x3-5ghz-8gb-256ssd-full-hd-ips-hdmi-CID99-IDABYos.html, w którym jest dysk M.2 Intel SSDSCKKF256H6.

Co mógłbyś powiedzieć w tym momencie na dysk z Lenovo i te modele Della, które podałem?

Ktoś coś? Potrzebuje szybkich rad. :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...