Skocz do zawartości

Macbook Pro Retina 15 vs Hyperbook NH5


Recommended Posts

Witajcie. Stoję przed nie lada wyborem. Proszę o rady osób które zajmują się edycją wideo w 4k, renderingiem filmów, modelowaniu 3d.

 

Potrzebuję komputera przenośnego, za pomoca którego bez problemu będę mógł stworzyć materiał filmowy z lustrzanki, drona - niekoniecznie w 4K ale na pewno chciałbym aby i temu formatowi podołał. Jakie filmy ?. Maksymalnie 30 minut. Jeden obraz cięty na kawałki + efekty typu przejścia, intro na początku i na końcu. Dodatkowo komputer do robienia LIVE na youtube i FB czyli tzw. streaming przez dodatkową kartę wideo - oczywiście przez HDMI. To że photoshopa ogarnie i jeden i drugi z mojej listy wiem, bo na gorszych kompach udaje mi się na tym pracować. Jednak.. jak kupię drogiego kompa i renderowanie filmu z kilkoma cięciami, podkładem muzycznym i intro o długości 3 , 5 lub 15 minut będzie trwało cały dzień... to się załamię. Dlatego potrzebuję Waszej pomocy. I bardzo o nią proszę :(.

 

DLACZEGO MAM NIE LADA PROBLEM?

Otóż zajmuję się również muzyką, jestem muzykiem. Problem który stoi przede mną to MAC OS vs WINDOWS. 

Na maca jest aplikacja LOGIC PRO - jedna z lepszych na świecie do tworzenia muzyki (instrumenty / nagrywanie / mastering) - na windowsa nie ma szans. Są inne, jednak LOGIC PRO - no chcę go mieć.

Po drugie... na MAC-u już samo iMOVIE spełnia moje oczekiwania co do tworzenia filmów, bo ja wielu opcji nie potrzebuję. Chcę po prostu móc szybko wykonywać filmy. To nie będzie zarobkowe tworzenia lecz na potrzeby szkoleń i prezentacji, często na żywo poprzez streaming. Jeżeli coś bardziej zaawansowanego to FINAL CUT PRO X - ale w późniejszym terminie. Ponoć działa LUX na MACBOOK-ach.

 

 

CENA, CENA, CENA ----> Przygotowałem sobie dwie propozycje. Mimo iż kompletnie nie znam się na doborze parametrów komputera wiem, że opcja tańsza o kilka tysi jest znacząco lepsza od MACBOOK-a którego wytypowałem i o którego konfig pytam Was specjaliści.

 

Czemu zatem nie podejmę decyzji ? -----> Bo nie wiem czy MACBOOK podoła w 100% moim oczekiwaniom. Ile będzie trwał rendering filmu 30 minutowego w 4K przy 15 - 20 cięciach, przy każdym efekt przejścia, na początku i na końcu intro + podkład muzyczny pod obrazem ?. Ile czasu zajmie to laptopowi który wytypowałem.... (ale nie wiem na jakim oprogramowaniu... na WIDNOWSA nie ma nic sensownego za darmo a iMOVIE jest proste i dostarczy to czego szukam --- > poza tym ten wspomniany LOGIC PRO... )

 

WYTYPOWANE KOMPUTERY i ich specyfikacja

Proszę o poradę, czy mogę pchać się w macbooka i nie będę żałował czy szukać aplikacji na WINDOWSA bo druga propozycja lapka jest przyszłościowa dużo bardziej.

 

P.S. Nie ukrywam że od czasu do czasu zagrałbym na kompie w Battlefield V.

  MacBook Pro Retina 15 Touch Bar
  • Producent Apple
  • Procesor Intel Core i7 6700HQ 4 x 2.9 do 3.9 GHz
  • TouchBar / czytnik linii papilarnych TouchID
  • Pamięć 16 GB DDR3L
  • Dysk 1TB SSD
  • Karta graficzna Radeon Pro 560
  • Ekran Retina
  • Przekątna 15,4"
  • Rozdzielczość 2880 x 1800 px
  • Klawiatura Polska, podświetlana / QWERTY US
  • System macOS
  • Kolor Silver
  • Model (late 2017)

 

opcja druga

 

 

Specyfikacja hyperbooka:

https://www.hyperbook.pl/sklep/pl/laptopy/136-hyperbook-nh5-i7-9750h-rtx-2060-5900168587687.html#/dysk_ssd_m2-intel_ssd_512gb_660p_m2_nvme_6gb_s_read_write_1500_1000mb_s/dysk_twardy_25-brak/pamiec_ram-32_gb_2_x_16_ddr4_2666_mhz/kalibracja_ekranu-brak/montazitestykonfiguracji-profesjonalne_testy_wydajnosci_podzespolow_i_jakosci_sprzetu/uklad_chlodzenia-standardowy_uklad_chlodzenia/pasta_termoprzewodzaca-gelid_gc_extreme_na_cpu_oraz_gpu/klawiatura_serii_sl-podswietlana_klawiatura_wielokolorowa/oprogramowanie_biurowe-brak/gwarancja-standard_24_miesiace_door_to_door_dozywotnie_wsparcie_techniczne/pakiety_serwisowe-brak/i7_9750h-i7_9750h/naped-brak/osinst-brak/bioslogo-logohyper/oprogramowanie_antywirusowe-brak/drugi_dysk_ssd_m2-intel_ssd_512gb_660p_m2_nvme_6gb_s_read_write_1500_1000mb_s/rtx_2060-nvidia_geforce_rtx_2060_6gb/156_144hz-156_fhd_1920x1080_ips_144hz_matowy/system_operacyjny-windows_10_home_trial_30_dni/wifi3-killer_wireless_ac_ax1650_24_gbps_bluetooth_gaming_m2

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę to BF V nie jest kompaltybilny z MacOS.

Ten Hyperbook to akurat słaby model, już lepiej zerknij na bardziej hi-end'owe modele Clevo jak np. PB51 lub P960(ten akurat wygląda naprawdę kozacko) i oprócz oferty Hypera masz też Dream Machines oraz Smart7.

Edytowane przez Specjalista91
Link to post
Share on other sites
Macbook buyer's guide: Louis' recommendation list:


 

Jakby ci się nie chciało obejrzeć, to w skrócie powiedział:

- kup maca tylko jeżeli na prawdę potrzebujesz (np. ja osobiście potrzebuję do pracy, do programowania na iOS. czy ty potrzebujesz - to sobie musisz odpowiedzieć)

- jak już kupujesz, to NIE kupuj modeli 2016+. Kup używkę, najlepiej z lat 2013-2015.

 

Polecam szukać na Allegro właśnie używek Macbooków PRO z roku max 2015.

W niektórych można wymienić tylko dysk lub tylko ram, lub nic, więc przed kupnem się upewnij jak jest z Twoim modelem. Jak np. da się wymienić dysk, to kup z HDD i wymień sam na SSD. 

Bo musi być SSD i 8GB ram żeby się dało na tym pracować.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...