Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siemka

 

Taktowanie procesora w spoczynku mimo ustawionego trybu "adaptiv mode" w biosie wynosi stale 4800MHz, wentylatory- około 2400 RPM, temperatura- 50 stopni, z kartą graficzną jest podobnie, clock jakby na stałe był ustawiony na 1037MHz, temp.- 53 stopnie. Kilka dni temu wszystko chodziło super, temperatura procesora wynosiła około 30 stopni, karty graficznej nie więcej niż 35, w biosie chyba wszystko ustawione dobrze. Wydaje mi się, że problem pojawił się po aktualizacji sterowników karty graficznej, lecz pomimo powrotu do wersji starczej problem nie ustępuje. Sprawdzałem w menedżerze zadań i nie zauważyłem niepożądanych aplikacji działających w tle.

 

PC:

 

Z390 Pro Carbon AC

1070 Strix OC 

i5 9600k

Corsair Vengeance 16GB 3000Mhz CL15

NZXT Kraken x62

 

BIOS:

XMP- On

OC Explore Mode- Expert

CPU Offset- Auto

CPU Ratio- 48 (4800MHz)

CPU Ratio Mode- Dynamic Mode

Ring Ratio- 45 (4500MHz)

EIST- Enabled

Enhanced Turbo- Auto

CPU Core Voltage Mode- Adaptive Mode

CPU Core Voltage- 1.30V

CPU SA Voltage- Auto

CPU IO Voltage- Auto

CPU Loadline Calibration Control- Mode 3

Intel C-State- Disabled

 

zdjęcie z monitoringu: 

 

https://zapodaj.net/b057268ff721f.jpg.html

Edytowane przez wojak1321
Link to post
Share on other sites

A co się dzieje po ustawieniu biosu na "default", czyli domyślne ? Sprawdzałeś jakimś np. malwerbyte czy innym programem? Jak instalowałeś starsze sterowniki, czy  użyłeś do odinstalowania programu DDU ?

Przeskanowałem avastem, malwerbyte, defenderem. Tak, odinstalowałem w trybie awaryjnym za pomocą DDU, ale na ustawieniach default w biosie jeszcze nie próbowałem  :/  za chwile sprawdzę i dam znać czy coś zmieniło się. 

Przeskanowałem avastem, malwerbyte, defenderem. Tak, odinstalowałem w trybie awaryjnym za pomocą DDU, ale na ustawieniach default w biosie jeszcze nie próbowałem  :/  za chwile sprawdzę i dam znać czy coś zmieniło się. 

Na Default jest to samo  :cry:  nie wiem co dzieje się.. 

 

https://zapodaj.net/a53ef2122c005.jpg.html

-Wyniki skanowania-
Typ skanowania: Pełne skanowanie
Skan zapoczątkowany przez: Ręcznie
Wynik: Ukończono
Obiekty przeskanowane: 291187
Wykryte zagrożenia: 190
Zagrożenia poddane kwarantannie: 0
Czas, który upłynął: 2 min, 51 s
 
wszystkie wykryte zagrożenie odnoszą się tylko do przeglądarki chrome:
 
 
"Adware.SearchEngineHijack, C:\Users\A.Wojaczek\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\ggnceihnaabghbfmifjmofepelnahpjb\3.0.38.4_0"
 
Jednak po przeniesieniu do kwarantanny i usunięciu nic nie pomaga. 
Link to post
Share on other sites

Z odłączonym netem to samo? 

Tak, to samo 

Wyczyść z gogle chrome rejestr jako administrator i usuń wszystkie pliki z tą nazwą z komputera. Samo odinstalowanie jakimś programem, nie zrobi tego...

Rejestr wyczyszczony, dzisiaj nagle procek zaczął zrzucać taktowania, ale karta graficzna jakby była na "fixed" ustawiana. A co najlepsze programy zaczęły wyłączać się, komp łapie ścinki, a czasami nawet bluescreeny wywala. Robię kopię zapasową i instaluje od nowa Win10. Dzięki za zainteresowanie :D 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...