Skocz do zawartości

Laptop włącza się po sekundzie od włączenia


Recommended Posts

Witam, sytuacja wygląda tak, że po wciśnięciu przycisku power, lampka power on zapala się na sekundę, słychać ruch stacji dysków, głowicy dysku twardego, po czym się wyłącza i w sumie to wszystko.

Można tak próbować w nieskończoność i nic się nie zmienia. Zapala się na sekundę (ekran czarny) i się wyłącza.

Laptop to Asus K56C.

Leżał 1,5 roku, przedtem działał, teraz po próbie uruchomienia taki coś.

 

Próbowałem uruchomić bez dysku twardego i pamięci ram, lecz nic to nie dało. Póki co nie miałem czasu go bardziej rozkręcać.

 

Może ktoś z Was miał podobną sytuację, lub przewinął się podobny problem.

 

Bardzo Was proszę o pomoc :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ogólnie rzecz biorąc oddałem lapka do serwisu, bo przerosło to moje kompetencje i werdyktem serwisu jest "uszkodzony przetwornik pamięci".

Są w stanie to naprawić i wyniesie to 400zł

 

Jest w stanie ktoś to zweryfikować? Faktycznie tyle to może być warte?

Link to post
Share on other sites

Może BIOS leży ale dziwne nazwane programowanie SPI. W przypadku uszkodzonej grafiki laptop raczej załączyłby się bez obrazu aniżeli wyłączył od razu po włączeniu (przynajmniej 99% tak wygląda).

 

Ogólnie jak to jest jakiś starszy łapek, masz tam procesor AMD (?) to osobiście odradzam naprawy bo raz - grafika może się wysypać a wydajnościowo i tak zabardzo w tym nie pograsz. Dodatkowo pewnie nikt nie robił konserwacji także żywot się skraca. To dodatkowo jest często awaryjne południe.

 

Możesz dopytać czy wymieniają jakiś mostek czy programują BIOS. Skąd jesteś?

Link to post
Share on other sites

"Uszkodzony przetwornik pamięci WTF ? Nie ma czegoś takiego. Kontroler pamięci to tak. Jest on zintegrowany z chipsetem płyty głównej, to co może być uszkodzone to płyta główna a na niej jakaś przetwornica i pamięć nie ma zasilania. Ewentualnie kość ram jest uszkodzona i sprzęt tak reaguje. Ale stawiam na zwarcie w obwodzie zasilania na płycie głównej. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...