Skocz do zawartości

Wybór sieci abonament lub pakiety.


Recommended Posts

Cześć nie wiem czy dobry dział jeżeli nie proszę o przeniesienie.

Kończy mi się abonament w Play i cena idzie w górę a usługi m aleją INTERNET

Mam opcję przejść do Orange bo mam Orange Love ale bez komórki.

Kolega mnie też namawia do Viking Mobile.

Premium Mobile sprawdzała moja dziewczyna i jest straszna padaka z internetem prędkości ledwo i gorzej chodzi niż PLUS gdzie niby infrastruktura Plusa. 

Do Plusa nie pójdę bo po 1. tam gdzie śmigam nie ma zasięgu a po 2 Soloszowi nie będę nabijał mamony.

T- Mobile też lipa bo z wujem byłem na szlaku to ja dzwoniłem z piwnicy a On nawet nie mógł z zewnątrz złapać zasięgu.

Jak oceniacie Orange lub Viking Mobile.

Rozmyślam też nad (NC+) Canal + z racji że pracuje i mogę mieć umowę Agent ale bez MMS w pakiecie i tylko 5 GB.

Link to post
Share on other sites

Na czym ci zależy na Internecie czy na połączeniach głosowych?

 

Otwórz mapkę btssearch, zaznacz na niej miejsce gdzie mieszka twój wujek, gdzie jest ta nieszczęsna piwnica dziewczyna i ty i wybierz operatora, który ma najwięcej nadajników  w tych trzech lokalizacjach.

 

Orange i T-mobile używają tych samych BTSów. Plusa bym NIE wybrał nie dlatego, że wspieram kogoś czy nie, ale dlatego, że wg  stronki http://www.speedtest.pl/ranking_isp/4/najnowszy_test_4g_lte_2017 ma ŚREDNIO najniższe transfery. Ja ci polecam Playa z którego sam rezygnujesz. Moje zdanie jest jednak czysto subiektywne. Ich BTS jest 400 metrów od mojego miejsca zamieszkania a każdy inny 4-5 km.  Prywatnie Play śmiga u mnie jak rakieta 30 razy lepiej od Orange a służbowy Orange przełączyłem na 3g na stałe, bo na LTE nie da się używać. Z drugiej jednak strony Play to też lipa. W te wakacje byłem w górach i nigdzie nie było ich zasięgu? Ale czy fakt iż w jakiejś dolinie Play nie działał dowodzi, że w tym samym miejscy Orange śmigał jak rakieta?

 

Generalnie dla mnie miarodajnymi testami są wyniki na speedtest.pl, mapka http://beta.btsearch.pl i własne testy. Ten ostatni czynnik jest najważniejszy. Co z tego że Play ma super wydajność, jak najbliżej domu masz Plusa, który wg rankingów jest najwolniejszy. Nigdy nie należy wybierać jakiegoś pakietu tylko dlatego bo dają fajny telefon za 1 PLN z niedziałającym internetem. Nie pytaj się też o zdania na forach o takie rzeczy. Ktoś ma np Plusa, bo ma w domu pięć kart sim i jeszcze cyfrowy Polsat. Ktoś inny ma Playa, bo mieszka pod ich BTSem. Ktoś ma Orange, bo dostał z pracy taki telefon spłużbowy. Więc tu jest tak samo jak z racją która jest jak d...a - każdy ma swoją.

Edytowane przez benutzer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Internet oraz połączenia. Może być bez MMS-ów. Mam Play 3 karty ale teraz mam NO LIMIT plus 10 GB na numer z pełną a potem kaganiec za 35 zł osoba. Teraz chcą mi zapodać 40 zł osoba ale internet 20 GB a potem koniec i do tego tata ma blokadę na SMS PREMIUM a tu nagle w nocy potrafi przyjść jakiś magiczny sms i 10 zł idzie z konta, gdzie tata nie wysyła żadnych sms konkursy czy inne pierdoły. 

A ktoś może się wypowiedzieć na temat Viking Mobile.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...