Skocz do zawartości

Ulepszanie Komputera Stacjonarnego


Recommended Posts

Dzień dobry,

Jakiś czas temu udało mi się złożyć komputer. Nadszedł jednak czas ,że zamierzam go ulepszyć. W moich planach jest wymiana karty graficznej, procesora oraz obudowy.(uwzględnię wszelkie możliwości wymiany innych podzespołów.) Zależałoby mi żeby obudowa była większą niż dotychczasowa gdybym planował dalsze dokładanie podzespołów. W planach mam zakup RTX 2080ti a co do reszty budżet planuje na około 2000zł.

Mój komputer aktualnie:
 

Płyta Głowna: Z370 Gaming Plus

 

Procesor: Intel Core i7-8700K

 

Karta graficzna: Nvidia GTX 1080-Ti

 

Dysk: GOODRAM 480GB    , WD Blue 1TB (2012)

 

 

 

Pamięć Ram: 2x8GB DDR3 3200

 

Zasilacz: 650W

Obudowa: Fractal Meshify C

Monitor 1920x1080 144hz
 

Link to post
Share on other sites

Wymiana procesora jest całkowicie bez sensu. Po prostu podkręć go do przyzwoitej wartości [ale jeżeli musisz - procesor i płyta na sprzedaż, kupujesz i9 9900K i płytę główną, która udźwignie go po podkręceniu]

 

Obudowy z resztą też. Ten Fraktal to wysoka półka. Nie wiem jakiego RTXa 2080Ti musiałbyś kupić, aby miał więcej, niż 31.5 cm (tyle się mieści do twojej obudowy). Chyba tylko TRIO ma więcej. Wszystkie inne - Strixy, Waterblocki, Windforce, Phoenixy, Gaming X3, Extreme są krótsze.

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Czyli o kartę nie muszę się martwić. Co do procesora zastanowię się na tym. Pytanie tylko jaka płyta główna byłaby najlepsza??
Szczerze myślałem o wymianie obudowy z uwagi ,że jest po prostu mała a lubię jak jest wszystko widoczne do tego w kolorach tęczy (RGB).

Dokupiłem kilka pasków ledowych (Corsair) i się po prostu nie mieszczą. Znaczy mieszczą się ale nie wygląda to najlepiej.

 

Po poczytaniu na forum i w internecie zdecydowałem ,że procesor zostaje taki sam.

Jednak co do obudowy? Polecacie jakąś wiekszą?

I jaki model karty? Poszukałem trochę w necie i szczerze nie wiem którą wybrać.

Edytowane przez Wiedzminx
Link to post
Share on other sites

Gigabyte daje swoim 2080Ti 4 lata gwarancji, z kolei Zotac 5 lat.

 

Chwalone są również Evgi za swoje prokonsumenckie podejście.

 

Generalnie rzecz biorąc w sieci znajdziesz testy praktycznie każdego modelu, ale znowu - porównywanie temperatur i głośnosci między nie wchodzi w grę, za dużo zmiennych czynników na to wpływa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...