Skocz do zawartości

Zmiana 2600 4.2Ghz na 3600


Recommended Posts

Witam.

Zastanawiam się nad zmianą procesora ryzen 2600 po OC na 4.2 na ryzena 3600.

Gram w 1440p i wg testów mało mi da zmiana CPU.

Raczej bez sensu, ale spytam tak czy siak: do jakiej karty graficznej?

Swoją droga 4.2GHz to dobra sztuka, jakie napięcia? Jesteś pewien ze wszystko stabilne?

Link to post
Share on other sites

 

 

Raczej bez sensu, ale spytam tak czy siak: do jakiej karty graficznej? Swoją droga 4.2GHz to dobra sztuka, jakie napięcia? Jesteś pewien ze wszystko stabilne?

Kartę masz w mojej sygnaturze.

4.2 na 1.375v llc2, dobra sztuka tym bardziej że kupiona z xkom outlet :P

Link to post
Share on other sites

Kartę masz w mojej sygnaturze.

4.2 na 1.375v llc2, dobra sztuka tym bardziej że kupiona z xkom outlet :P

Nie widzę na telefonie, mój na tych ustawieniach osiąga 4.1

Mój wynik z Geekbench 5, możesz sobie zrobić i porównać z moim.

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/100823

 

Mam Ryzena 3600, ale z 2600 bym się nie przesiadał. Dopiero na 4600/4700 za rok. Ja kupiłem od razu tego procka, przesiadka z Xeona 1230v2 na s1155.

4xxx prawdopodobnie AM5 i DDR5 Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Z tego co pisali w necie, ma być jeszcze w 2020 kolejna seria Ryzena pod AM4, bo do tego roku jest wspierana podstawka, więc mogą to być Ryzeny 4000, a dopiero potem z DDR5

Hm to takie wróżenie z fusów trochę, zobacz ze i tak już długo ta podstawka jest wspierana i chodzą słuchy, ze to tylko taki marketing - AGESA nadal będzie updateowana na te płyty do 2020 czy cos takiego. Ja szczerze bym nie liczył na serie 4000 - jak wyjdzie to będzie pewnie 5-7% szybsza ale odpowiednio droższa, ze wtedy będzie się opłacało kupić 3000 i tak w kółko. Zależnie od gier możesz mieć dobry przyrost z tym GTX1080 (np. Csgo jak celujesz w 240Hz) wybór należy do Ciebie, cena jaka płacisz za te +15% nie jest najbardziej opłacalna no ale tak to już bywa z większa wydajnością
Link to post
Share on other sites

No to zobacz jakie były różnice między Zen a Zen+:

* minimalnie wyższe ipc

* wyższe zegary

* zmniejszenie opóźnień Ramu jak i obsługa wyższych częstotliwości taktowania

* bardziej płynny Boost

 

A teraz popatrz, że tutaj samo AMD kolejnej generacji nie nazywa Zen2+ a Zen3, czyli można się spodziewać poważniejszych zmian. Podniesienie zegarów o nawet 200 MHz przy jednoczesnym, nawet minimalnym (rzędu 2%) podbiciu IPC też będzie zauważalne.

 

Poza tym odnośnie wróżenia z fusów - Zen3 wyszedł z fazy projektowej i wszedł w etap testów, czyli wszystko zgodnie ze starą RoadMap

 

https://www.techpowerup.com/258099/amd-designing-zen-4-for-2021-zen-3-completes-design-phase-out-in-2020

Link to post
Share on other sites

No to zobacz jakie były różnice między Zen a Zen+:

* minimalnie wyższe ipc

* wyższe zegary

* zmniejszenie opóźnień Ramu jak i obsługa wyższych częstotliwości taktowania

* bardziej płynny Boost

 

A teraz popatrz, że tutaj samo AMD kolejnej generacji nie nazywa Zen2+ a Zen3, czyli można się spodziewać poważniejszych zmian. Podniesienie zegarów o nawet 200 MHz przy jednoczesnym, nawet minimalnym (rzędu 2%) podbiciu IPC też będzie zauważalne.

 

Poza tym odnośnie wróżenia z fusów - Zen3 wyszedł z fazy projektowej i wszedł w etap testów, czyli wszystko zgodnie ze starą RoadMap

 

https://www.techpowerup.com/258099/amd-designing-zen-4-for-2021-zen-3-completes-design-phase-out-in-2020

No tak, minimalne - tak samo jak wyszedł zen+ i były promocje na zen tak przy zen3 będą promocje na zen2 i nie będzie się opłacało wziąć 3 :D

Mozliwe, ze skok wydajnosci jednowatkowej bedzie podobny do zen > zen+ a zmieniaja na zen3 bo bedzie ten quad way SMT, ale no nic nie wiadomo...

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Aaaa, że AMD potrafi przecenić starsze procki to inna sprawa ;) Ja też biłem się strasznie z myślami, bo 2700x spokojnie można dostać było poniżej 800 PLN ale jednak wpadł 3700x.

Sam sie czaje na 3600, ale chyba wlasnie wymienie mojego 2600 na 3700x jak wyjdzie 4xxx z powodu spadku cen

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...