Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zestaw do obróbki video i zdjęć [15.000 PLN]

bez monitora / nie do gier

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 merbete

merbete
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 13 postów

Napisano 13 wrzesień 2019 - 09:20

kajtek.

Dzięki za opinię. Patrząc na benchmarki dedykowane DR, to nie jest tak, że Intel ma sporą przewagę. W operacjach, gdzie liczy się CPU, AMD ma ok. 15% przewagi (R 3900X vs 9900K). Natomiast gdize zaczynają się zadania zdominowane przez GPU, tam na prowadzeniu pozostaje Intel z przewagą ok. 8% (to nie jest miazga). Ja osobiście używam dużo efektów OFX, redukcji szumów itp. więc zdecydowanie będę obciążał GPU, a wtedy Intel wypada lepiej. Ale co zdarzy się, kiedy do porównania dodamy 3950X? Tego nie wie nikt. 

Chciałbym mieć możliwość porównania obu rozwiązań i zdecydowania w oparciu o racjonalne przesłanki, które rozwiązanie będzie lepsze.

Byłbym wdzięczny, gdybyś mógł skomentować zestaw pod AMD i zaproponować zmiany.

Dziękuję i pozdrawiam

• 0

#22 Rebelmind

Rebelmind
  • Czerwonoarmista

• 4163 postów
  • Miejscowość:Geteborg

Napisano 13 wrzesień 2019 - 10:27

Ponieważ u mnie w pracy szykuje się wymiana serwerów (co prawda odrobinę inne zastosowanie niż u Ciebie) - i po raz pierwszy brana jest pod uwagę platforma nie oparta na dwóch Xeonach - to może dorzucę swoje 3 grosze nt zestawu pod AMD.

Jeżeli tego Mastera (płyta) nie wybrałeś z racji jakiegoś konkretnego bajeru/funkcjonalności to rozważyłbym wzięcie tańszej płyty kosztem lepszego Ramu (np 3600/16).

Tu masz test Mastera

A tutaj np takiego Asusa Prime X570-p

https://m.youtube.co...h?v=xbyWKufthS4

Nie wiem, czy miałeś kiedyś do czynienia z instalacją Dark Rock Pro, ale ja z DR3P trochę się namęczyłem. Teraz w budzie siedzi Noctua NH-D14 i muszę przyznać, że Austriacy to lepiej ogarnęli. A taki NH-D15S jest jeszcze trochę usprawniony.
  • 0

| 3700x | Asus C7h Wifi | 2x8 GB 3600 cl16 | Intel 600p 512GB | Rvii LC | Win 10 |

#23 merbete

merbete
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 13 postów

Napisano 13 wrzesień 2019 - 12:01

Rebelmind

Dzięki. Widziałem już ten odcinek wcześniej i było to dość pouczające dla mnie. Master może na wyrost, bo chodziło mi o dobrą sekcję VRM, która w perspektywie 3950X może mieć znaczenie. Choć niektórzy twierdzą, że już Ultra załatwi sprawę w przypadku tego procesora. Oczywiście mogę rozważyć tańszą płytę. Jeśli chodzi o RAM, to planowałbym chyba kupno Ballistix 3200 CL16 i OC do 3600 CL16, co ponoć powinno być łatwe. Co do chłodzenia to liczę na Wasze opinie. Jeśli NH_Dxx będzie lepszą opcją, to jak najbardziej jestem zainteresowany.

dzięki

• 0

#24 Rebelmind

Rebelmind
  • Czerwonoarmista

• 4163 postów

Napisano 13 wrzesień 2019 - 12:35

Tzn OC tych Ballistixów jest jak najbardziej potencjalnie możliwe, tyle że wiesz jak tj z kręceniem a kupnem czegoś, co gwarantuje daną wydajność ;) W robocie z definicji wszystko musi być @stock, bo stabilność jest o wiele ważniejsza niż lekki Boost do produktywności.

Wydajność jest zbliżona (NH-D15 vs DR4P), a zdanie nt łatwości instalacji/serwisu to ofc opinia oparta o własne doświadczenie więc można się z nią nie zgodzić ;)

Ja mam ram od Gskill "dedykowany" Ryzenowi (Flare X 3200/14), leci 3600/15 (poszedł by i wyżej, ale nie mam czasu/chęci ustawiać i bawić się z timingami).

A z płytą to i tak myślę, że przy Asusie jest już zapas, bo OC CPU nie planujesz.
  • 0

| 3700x | Asus C7h Wifi | 2x8 GB 3600 cl16 | Intel 600p 512GB | Rvii LC | Win 10 |

#25 merbete

merbete
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 13 postów

Napisano 13 wrzesień 2019 - 13:10

Wiem, że OC to argument dla mniejszej stabilności. Kajtek polecał ten RAM, więc ufam doświadczonym kolegom. Też zastanawiałem się nad 3200 CL14, ale to już różnica ok. 1.200 zł. = budżet puchnie geometrycznie  :o . Jeżeli zaś 3600, to pewnie CL17, więc nie wiem w końcu co lepsze. Jak zwykle, wybory ...

• 0

#26 Rebelmind

Rebelmind
  • Czerwonoarmista

• 4163 postów

Napisano 13 wrzesień 2019 - 13:52

Wyjście ECO: tańsze mobo + Ballistix z OC. Jak nie pójdzie to zwrócisz i dopłacisz do szybszych LUB zostaniesz na 3000/15. Tak off-topowo - co to się znowu z cenami Ramu odpier***a to głowa mała, bo te Flary kupowałem jeszcze niedawno używane za 600 pln...
  • 0

#27 merbete

merbete
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 13 postów

Napisano 13 wrzesień 2019 - 15:46

No, mówiłem, że puchnie  :D

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych