Skocz do zawartości

Płyta pod i5 9600k/rtx 2060 super


Recommended Posts

Cześć. Odświeżając swój zestaw komputerowy pracownik w sklepie polecił mi złą płytę główną. Na złożonym zestawie nie da się nawet poprawnie zainstalować windowsa. Chcę kupić nową płytę główną w przedziale 250-400 zł, która będzie pasowała do następujących komponentów, które posiadam:

Procesor: intel i5 9600k

Grafika: msi rtx 2060 ventus super

Pamięć: ballistix sport 2400 mhz 8gb (2x4gb)

Zasilacz: thermaltake smart pro rgb 850w

Dysk hdd oraz ssd

Chłodzenie procesora: silentium pc grandis xe1236

Obudowa: zalman r1

 

Nie mam zamiaru narazie podkręcać nic i kupować innych komponentów lub odpowiadać dlaczego nie kupiłem czegoś albo że mogłem kupić coś innego. Preferowałbym firmę gigabyte lub msi.

Edytowane przez fuckmylife
Link to post
Share on other sites

Masz tupet,

 

Jeśli nie masz zamiaru odpowiadać na pytania to wróć do tego samego pracownika i tam dokończ temat, niech Ci wymienią na coś co "działa" i uznajmy temat za zakończony.

 

Albo zrewiduj swój tok myślowy i napisz co to za "wadliwa" płyta bo może się okazać że to nie ona jest tutaj winna.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o to, że często pytając o poradę na forum zamiast dostać odpowiedź dotyczącą pytania dostawałem coś w stylu: zamiast kupować x, w tym przedziale mogłeś kupić y, a tak w ogóle to firma z jest lepsza. Z chęcią odpowiem na pytania jeśli ktoś, będzie chciał mi pomóc. Nie mam możliwości dostać się do tego sklepu obecnie. Komputer oddałem do serwisu i tam po rzekomym przeprowadzeniu testów oraz sprawdzeniu sprzętu, powiedzieli mi, że wszystko jest sprawne i jedyne gdzie mogą widzieć problem, to płyta główna (możliwe, że uległa uszkodzeniu przy montowaniu lub podróży dość dalekiej).

 

Płyta, którą obecnie posiadam to AsRock B360 Pro 4 :-)

Edytowane przez fuckmylife
Link to post
Share on other sites

Zabawna sytuacja z mojej perspektywy. Kiedyś kupiłem płytę główną AsRocka mając Intela i5 4460. Komputer po prostu restartował się w trakcie instalacji Windowsa. Po wymianie na nowy egzemplarz płyty głównej problem pozostał. Dopiero zmiana na płytę MSI rozwiązała problem.

 

Jednakże moja historyjka zdarzyła się w 2015 roku.

Link to post
Share on other sites

No super Tobie polecił sprzęt.... płyta pod proc z K taka gdzie nie można podkręcać i limit ramu do 2666 :)

 

W ogóle postuje sprzęt? BIOS jest najnowszy?

 

Potrzebujesz jakąś Z390. Najtańsza to Z390 UD Gigabyte(450zł). Tu przynajmniej vrm wytrzyma ewentualny upgrade, póki będziesz trzymał się gier.

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

W sumie tak jak pisałem, narazie nie miałem zamiaru podkręcać nic, poprostu taki procesor mam, ale widzę, że już lepiej zainwestować w tę płytę.. Niby biosa mi aktualizowali, żeby obsługiwał w ogóle procesor. Co znaczy „postować”? Czy ta polecona płyta zmieści się do mojej obudowy razem z innymi komponentami?

 

Obecny problem polega na tym, że system operacyjny ciągle się zacina, wywala bluescreeny. Tak jak mówiłem, w serwisie niby przepuścili wszystkie testy i wskazują raczej na winę płyty głównej. Zapewnili, że po zakupie nowej, jakiejś lepszej komputer będzie działal „na 90%”.

Edytowane przez fuckmylife
Link to post
Share on other sites

No dobrze, sam z płytami Asrocka nie mam dobrych doświadczeń ale od czego jest gwarancja? bo chyba jakąś masz? czy całkiem nie masz możliwości kontaktu ze sprzedającym?

 

na stronie Asrocka oczywiście standardowe info, ale może ktoś tutaj ma doświadczenia jak to wygląda w praktyce?

https://www.asrock.com/support/index.pl.asp?cat=RMA

Nawet jeśli kupisz nową płytę to ja bym tematu nie odpuszczał 4-stówki na ulicy nie leży, 

 

Podaj jaką masz teraz wersje biosu? to zobaczymy jak serwis przyłożył się do sprawdzenia tematu.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia szczerze mówiąc jaką mam wersję. Gwarancją zajmę się dopiero kiedy wrócę do USA (tam została zakupiona) ponieważ w sklepie każą kontaktować się z producentem, a producent jak widać (też to znalazłem) każe kontaktować się ze sprzedawcą. Gwarancja jest 3 letnia, więc zajmę się tym niedługo i poprostu sprzedam tę płytę jak już wszystko załatwię. Czyli jakieś modele konkretnie jeszcze polecacie oprócz tego Gigabyte? Jest na morelach za 480zl... Jeśli ona by nie działała, to zawsze mam 15 dni na odesłanie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz kupować płytę to ta GByte Z390 UD to jedyna opcja co ma jeszcze przed sobą jakąś przyszłość... Z370 już pewnie się nie produkuje a te co są i tak trzeba aktualizować a do tego tak czy siak są powyżej 400zł... 

 

Skoro masz bluescreeny to możesz próbować pamięci ustawić na optimized default. Tj by były 2133. Wówczas, jeśli dobrze działają nie powinny powodować błędów. Ofc równie dobrze to może być wina płyty. 

///Rozumiem, że masz kości w slotach 2 i 4?> A2/B2

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

Pamięci potrafią takie rzeczy robić.

 

Możesz je przetestować w stockowych ustawieniach, czyli pewnie 2133 poprzez memtest64. Możesz też je sprawdzić oddzielnie, czy błędy powoduje jedna czy druga kość.

 

<500 na pewno. Za 550 jest podobny Gb Z390 Gaming X, dwa sloty m.2 i inne ficzery, ogólnie b. podobne do siebie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...