Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny problemów z ramem i 3x beep.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zbiku90,

Recommended Posts

Witajcie. Już wcześniej zakładałem podobny temat ale tam nie otrzymałem odpowiedzi a  znalazłem coś nowego z ramaem oto ss z programu https://zapodaj.net/6735b9a77fd03.bmp.html. 

Poza tym komputer przy odpalaniu wydaje z siebie dosyć głośne beeep chyba z 4 razy 3 krótkie 1 długi tyle że długi nachodzi na siebie z krótkim.

Link to post
Share on other sites

Ostatnia wersja tego programu wyszła w 2008 roku, DDR3 wtedy dopiero raczkowało. Nie dziwne że nie wykrywa pamięci która nie była wtedy jeszcze produkowana.

 

 

Poza tym komputer przy odpalaniu wydaje z siebie dosyć głośne beeep chyba z 4 razy 3 krótkie 1 długi tyle że długi nachodzi na siebie z krótkim.

Czy są jakieś złe objawy poza tym pikaniem? Jakieś freezy, restarty? Może ten typ tak ma. Przydałby się ekspert od mandaryńskiego żeby odszyfrować instrukcję obsługi. 

Link to post
Share on other sites

Ostatnia wersja tego programu wyszła w 2008 roku, DDR3 wtedy dopiero raczkowało. Nie dziwne że nie wykrywa pamięci która nie była wtedy jeszcze produkowana.

 

 

Czy są jakieś złe objawy poza tym pikaniem? Jakieś freezy, restarty? Może ten typ tak ma. Przydałby się ekspert od mandaryńskiego żeby odszyfrować instrukcję obsługi. 

No własnie nic 0 jakiś freezów blue sreanów czy czegoś podobnego. To zaczyna robi się tak głośne że boje odpalać pc..

 

A jakiś inny program do sprawdzenie ramu? Odpaliłem  test w win 10 nic nie wykryło.

Edytowane przez KillZonePL
Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

 

Podaj specyfikację PC.

 

Możliwe, że jest to: 1 długi 3 krótkie, a to oznacza problem z kartą graficzną.

 

Procesor e5 e5 2680

GPU gtx 1660 6 gb

MOBO x79-zd3

ramquad channel 16 gb 4x4Gb DDR3 CL9 1333 MGZ

Nie wiem czy z grafiką są jakiekolwiek problemy. Grałem w Apexa na full detalach nie spadało z 60 fps 0 jakiś przycinek .  W zasadzie zazwyczaj 100-80 fps .BenchmarkValley Benchmark 1.0 fps na poziomie 100 spadek w 1 miejscu do 25 ale tam spada zawsze bo kilka razy odpalałem. 100 fps nie jest górną granicą piszę że zazwyczaj tyle jest często nawet ponad 100 ale uśredniłem.

Edytowane przez KillZonePL
Link to post
Share on other sites

Wyżej wymienione 1 długi 3 krótkie nie oznacza wadliwej karty graficznej tylko błąd podczas testów karty graficznej w trybie POST. Wejdź do biosu i sprawdź ustawienia w opcjach grafiki. Pokaż jeszcze screen z CPU-z zakładka Memory i SPD. Jeżeli byłby problem z którąś z kości RAM na pewno odbiłoby się to na stabilności systemu. 

Link to post
Share on other sites

Wyżej wymienione 1 długi 3 krótkie nie oznacza wadliwej karty graficznej tylko błąd podczas testów karty graficznej w trybie POST. Wejdź do biosu i sprawdź ustawienia w opcjach grafiki. Pokaż jeszcze screen z CPU-z zakładka Memory i SPD. Jeżeli byłby problem z którąś z kości RAM na pewno odbiłoby się to na stabilności systemu. 

To co to za errory w teście które podałem?

 

https://zapodaj.net/a2154ad2e9ea8.bmp.html

 

https://zapodaj.net/9f1c4f7f2b147.bmp.html 

 

Coś koło wieczora postaram się wstawić filmik jak odpalam pc to będzie słychać te beep.

Moim zdaniem to szukanie dziury w całym. Jak bardzo Ci przeszkadzają te piknięcia to wypnij głośniczek z płyty = problem solved.

:D Kiedyś Wujkowi coś stukało w nadkolu w samochodzie i długo mu to nie przeszkadzało ale jak pierdzielnoł amortyzator to się za głowe złapał bo mało w rowie nie siedział. To że nie będę tego słyszał nie znaczy że rozwiązałem problem^^

Przepraszam nie dodałem 1 zdjęcia z testu ram. 

 

https://drive.google.com/file/d/1oAqgvRAqzxtcgIGB44L8l4w6zNWJf_PZ/view?usp=sharing

Link to post
Share on other sites

To zmienia postać rzeczy. Wygląda na to że jedna kość ramu jest faktycznie wadliwa. Tylko nie mam pojęcia gdzie na tej płycie jest drugi kanał  :co:

Hmm. Tam sa 2 kolory 1 zielony drugi szary i tak po 2 czyli 2x zielony i 2x szary na przemian. Może powinienem odpalić na każdej kości pc a ram wsadzić  w 1 slot ? tak 4x i zobaczyć czy dalej będzie psizczeć na pojedynczej? Co o tym Myślisz?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Myślę że to dobry pomysł przetestować kości pojedynczo. Ale jeśli kupiłeś ram jako zestaw to prawdopodobnie będziesz musiał odesłać na gwarancję komplet. Tylko może być mały problem bo jeśli:

a) kupiłeś z Chin to wysyłka tania nie będzie

b) kupiłeś z allegro od użytkownika o którym myślę to chyba zwinął interes bo sprzedaż nie poszła po jego myśli

Optymistycznie patrząc to zawsze możesz wyeliminować wadliwy moduł i zostać przy 12gb, do gier Ci na parę lat jeszcze starczy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...