Skocz do zawartości

Problem ze sterownikami


Recommended Posts

Chciałem dzisiaj z update'ować sterowniki do Shappire ATI Radeon x1650 pro , bo wymagała tego Amnesia.

Zainstalowałem , pluł się coś że instalowanie tego nie jest zlecane , bo nie ma testów zgodności .

Nie mogłem zmienić rozdzielczości , ładowało się coś od sterowników i pokazał się jakiś komunikat .

Usunełem i zainstalowałem jeszcze raz , podczas instalacji pojawił mi się komunikat że nie mam sprzętu z którego korzysta ten sterownik (czy jakoś tak).

Pomocy , ślepnę od tej rozdzielczości .

 

Edit :

 

Zrestartowałem teraz mam wcześniejszą (dobrą)

Ale nadal nie mam sterowników

Edytowane przez Dev666
Link to post
Share on other sites

Sterowniki ze strony producenta, oryginalne ? Proponuję przywrócić na początek system (Windows ma tą opcje gdzieś w akcesoriach) do momentu kiedy jeszcze było ok. Może to coś da ale nie daję gwarancji. Po prostu coś mu się (systemowi) porąbało w głowie.

Link to post
Share on other sites

A przywracanie sprawdzałeś ? Trochę się pogubiłem w tym, wiec tak masz już rozdzielczość taką jak chcesz ? I co rozumiesz pod słowami "tylko że sterowników nie mam.). Jakbyś mógł to jakoś sprecyzować, to może pomogę :)

Link to post
Share on other sites

Zawsze mam 1280x1024 a teraz jest chyba 800x600 .

Sterowniki są ale nie mogę zmienić rozdziałki nie ma takich opcji

Nie włącza mi się Catalist w której mam wszystkie opcje , przez xp też nie mogę zmienić

Edytowane przez Dev666
Link to post
Share on other sites

Znaczy się zrób może tak, wejdź w mój komputer tak żebyś widział cały sprzęt i tam na karci daj odinstaluj, uruchom komputer od nowa i spróbuj zainstalować je jeszcze raz, bo coś się nie do końca zainstalowały poprawnie widać. Napisz czy to dało rade.

 

Ewentualnie sprawdź jeszcze rejestr czy nie ma pozostałości po całym oprogramowaniu od sterowników (Catalist itp). Jeśli coś jest co wywal i spróbuj zainstalować jeszcze raz.

 

Ewentualnie zrób to przywracanie jeszcze do czasu kiedy było ok, to to też może pomóc!

Edytowane przez Lamowaty
Link to post
Share on other sites

Nie mogę zainstalować bo niby jakaś inna instalacja jest w toku , jak się wk**** to przeinstaluje system , bo rzygam tymi bitami , oślepnę

 

Dobra już instaluje zaraz napisze jak poszło

 

Nie mogę zainstalować , bo mam za mało miejsca .

Robię reinstal , tylko zagram Amnesie , może przez ten czas wpadniesz na jakiś pomysł

Edytowane przez Dev666
Link to post
Share on other sites

Hmm....jeśli przywracanie nie pomogło, pełne odinstalowanie sterowników wraz z wyczyszczeniem i sprawdzeniem rejestru, to jedyne co mi przychodzi do głowy to właśnie ten Net.Framework bo on coś miał do działania tego programu pamiętam. Ewentualnie Windows już sobie sam coś porąbał. A jakby tak, odinstalować jeszcze raz wszystko, włącznie z programem który się nie odpala i wgrać same sterowniki bez tego CCC ? A jak odinstalujesz to możesz jeszcze karte graficzna na chwile wyjąść i włożyć z powrotem i po tym instalować same sterowniki bez dodatkowych programów.

Edytowane przez Lamowaty
Link to post
Share on other sites

Aaaa.....czyli Net.Framework masz i działa na 100% sądzę. Wiec pozostaje sucha sprawa sterowników. Wiec ja bym zrobił to tak:

 

1.Odinstalowanie sterowników + wszystkich programów z nimi związanych + sprawdzić rejestr czy śmieci nie zostały (do odinstalowywania najlepiej RevoUnistaller albo ten z Windowsa + Regcleaner).

2.Wyjęcie i włożenie karty.

3.Instalacja samych sterowników bez CCC narazie. (tych które Ci na 100% działały).

4.Jeśli jest rozdzielczość i Windows dobrze wszystko rozpoznaje zainstalować CCC.

 

Wiem, że robiłeś, odinstalowywałeś je ale zrób to teraz tak sumiennie i tak jak napisałem, bo problem tutaj jest tylko w sterownikach i tym co zostało po nich w systemie kiedy się źle przeinstalowały.

 

Ps. takie głupie pytanie sterowniki były na 100% do Twojej karty te które próbowałeś instalować ?

Edytowane przez Lamowaty
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

PRZYWRACANIE systemu nie zmienia zawartości wszystkich folderów (zwłaszcza TMP, czyli tymczasowych) a tym samym nie usuwa wszystkiego co nam przeszkadza - o tym trzeba wiedzieć jak się ma komputer dłużej jak dwa dni z dzisiejszym. :pajac:

 

Ta funkcja PRZYWRACANIE SYSTEMU to badziew i nie jest to lekarstwo na wszystkie problemy z systemem.

 

Trzeba było wyczyścić system np. CCleaner-em a potem jeszcze RĘCZNIE usunąć pliki tymczasowe (ŻADEN cleaner na świecie nie usuwa wszystkich ZBĘDNYCH plików tymczasowych !) i ponownie próbować zainstalować sterowniki ATI.

 

A jak się USUWA sterowniki ATI to najlepiej jest używać ich oryginalnego Cleanera ATI a nie jakiś UNistallerów ch*j wie skąd wziętych. :x

 

U ciebie pozostały tymczasowe pliki instalatora sterowników i to one powodowały konflikt z inną wersją sterowników.

 

Chociaż przyczyn takiego błędu może być setki. Każdy miesza po swojemu i nie wiadomo jak miesza.

Link to post
Share on other sites

Że to nie jest lekarstwo na wszystko to wiadomo, jednak warto było spróbować, dużo to nie kosztuje, a mogło pomóc. W końcu to Windows, jest nieobliczalny. To, że coś zostało to i ja wcześniej pisałem wiec raczej żadna nowość. Co do deinstalacji to racja, najlepiej odpalić sterowniki i tam dać opcje "odinstaluj", jest najpewniej.

 

ps. temat został już w sumie wczoraj martwy, więc po co go dalej ciągniesz ?

Edytowane przez Lamowaty
Link to post
Share on other sites

ps. temat został już w sumie wczoraj martwy, więc po co go dalej ciągniesz ?

 

I co się stało ? Zabronione ? Czy NIKT już tego nie będzie czytał ? :x

 

Czy może ten temat zniknie automatycznie bo problem rozwiązany ?

 

Może za kilka dni też ktoś przeczyta i oświeci go to w przy okazji własnych problemów...że przywracanie systemu nie zawsze jest lekarstwem na wszystko jak naiwnie myślą. :pajac:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...