Skocz do zawartości

1440p, 120-144hz -> 16:9 vs 21:9


Recommended Posts

Witam,

 

Tak jak w temacie, zestaw mam już złożony z pomocą kolegów z forum :) :

 

rtx 2080 super

ryzen 3700x

16b ram cl16 3200mhz

 

I teraz mam problem z wyborem monitora, nie ukrywam, że bardzo skłaniam się w stronę 21:9, ze względu na główny cel przeznaczenia zestawu: World of Warcraft.

 

Biorąc pod uwagę moją 'słabszą' kartę jestem w stanie zrezygnować z ustawień ultra w grach AAA, żeby zachować większe FPSy - stąd wymóg 120-144hz. Zależy mi na jak największej płynności rozgrywki oraz ostrości obrazu (boje się że 3440x1440 może być nieco "rozmyte"?) w WoWie.

 

Czy macie jakieś propozycje?

 

Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to 2000-2500zł, z tym że nie wiem czy to wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Ja zacząłem wymianę PC od monitora, pod koniec roku planuję zakup jednostki. Monitor kupiłem właśnie 21:9, nie ukrywam, że kilka dni zajęło żeby się przyzwyczaić do takiej powierzchni no i zalecam zdecydowanie siedzieć minimum 70-80cm od ekranu, inaczej będzie to ciężko ogarnąć. Nie polecałbym osobom lubiącym siedzieć z nosem w ekranie bo się najnormalniej w świecie zawiodą i efekt będzie odwrotny od oczekiwanego.

Poza tym jak dla mnie same zalety. Nie gram w WoW, lecz w niegdysiejszą "konkurencję" Lineage 2 i różne inne mmorpg i ekran 21:9 naprawdę się sprawdza i gry wyglądają niesamowicie. Takie Black Desert bez porównania wręcz do klasycznego monitora, pole widzenia i świat w takiej rozdzielczości powala na łopatki, Wieśki itp również. Nawet hack'n'slashe pokroju Diablo nabierają nowego blasku na takim monitorze.

Co do karty i rozdzielczości to uważam, że jest to zbytnio demonizowane. 2080 super nie sądzę byś musiał schodzić z jakichkolwiek detali w jakiejkolwiek grze, a już raczej na pewno nie w WoW. Też myślałem, że z moim starym radkiem 7970 (odpowiednik rx280) będę miał poważne problemy z graniem w uwqhd, natomiast nie odnotowałem do chwili obecnej żadnych większych problemów chociazby w wymienionych powyżej tytułach, a nawet jeszcze nie mam obsługi gsync przez kartę, a docelowo tez zmieniam na rtx-a. Taki Battlefield 1 bez problemu działa płynnie i wcale nie musiałem z detalami schodzić. Tak że o wydajność przy 2080 super bym się nie martwił zupełnie, ja chyba nawet poprzestanę na 2060 super, a max co planuję to 2070 super. Obraz w BD czy L2 jest jak żyleta, nie wiem skąd miałoby się brac owe rozmycie którego się boisz? Monitor jak każdy inny, tyle że rozdzielczość większa. Pamiętaj też że im większa rozdzielczość tym mniejszy bonus z AAA, w zasadzie przy tej rozdziałce nie trzeba wcale AAA włączać.

Od siebie polecam gorąco 21:9, nie wrócę już do mniejszych ekranów na pewno. Ale polecam przejść się do sklepu i sprawdzić na sobie, jest jednak trochę ludzi którym takie duże ekrany nie podchodzą. Zawsze tez jest czas na zwrot, szczególnie jeśli kupujesz online.

Edytowane przez dimmiu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...