Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej.

Potrzebuję karty wifi pod stacjonarkę.

Internet 1Gb. Router jaki jeszcze nie wiem, bo inea nie przyjechała ze swoim padłem :)

Zależy mi na jak najbardziej stabilnym łączu i dobrym zasięgu. Prędkość to też wiadomo, żeby była jak największa, ale to jest drugi plan(ale wiadomo, im szybszy transfer, tym lepiej).

Może być pcie, mały problem w tym, że gdyby narysować prostą linię od pc do routera, to będzie ona przechodzić przez komputer (nie będzie zakłóceń?).

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam. :)

Znalazłem coś takiego.Gigabyte GC-WB1733D-I

PS. Ważne jest też żeby były sterowniki pod win 10, bo z tego co czytałem to karty lubią swirować pod 10.

:)

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

Ależ ja wiem, że tego nie puszczę przez wifi :)

Najbardziej mi zależy na mocy odbioru, stabilnym lączu i stabilnym działaniu na win10. Prędkość to sprawa drugorzędna. Wiadomo, że im szybszy tym lepszy, ale nie ma się co oszukiwać, tym bardziej za tą kwotę jak napisałeś.

Jakieś propozycje?

Czy może lepiej najpierw zaczekać na to co mi przywiozą i dodatkowo sprawdzić moc sygnału telefonem?

Link to post
Share on other sites

jakiś czas temu też zastanawiałem się nad podobną kartą (Używam obecnie AC-51 od Asusa). Stanęło na tym że niedługo podczas małego remontu po prostu przeprowadzę przewód,  WIFI w PC  >250Mb/s  nawet na standardzie ac to walka z wiatrakami.

 

możesz brać tą kartę coś lepszego to będzie cena x2. a i tak nie wykorzystasz nawet połowy szybkości łącza nie mówiąc już przyzwoitym pingu.

 

Prędzej czy później wylądujesz w tym samym punkcie co ja. ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

@pendzel_3 pisząc bierz tą kartę, miałeś na myśli to co ja zaproponowałem?
 

 

tak,

ew. coś od asusa jak znajdziesz w dobrej cenie

https://allegro.pl/oferta/karta-sieciowa-asus-dual-band-pci-e-pce-ac56-5-ghz-7535031895?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery&ev_adgr=Urz%C4%85dzenia+sieciowe&gclid=CjwKCAjw-7LrBRB6EiwAhh1yX_8swG6sVDqW0XXvDa0b-aY0HsMFmDOhDL5RthcoWfs_3PTxj3LuqRoCMT0QAvD_BwE


Standardy wifi szybko się zmieniają - producenci próbują "nadążyć"  wiec nie ma sensu przepłacać za tego typu urządzenia bo za rok -dwa się okaże że .ac też już jest przestarzałe.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...