Skocz do zawartości

3700x vs 9700k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez EH_Gosu,

Recommended Posts

i jeszcze tylko o boostowaniu ryzena, taka ciekawostka

 

Prawda, na ustawieniach fabrycznych większość płyt z serii 400 nie pozwala osiągnąć deklarowanego zegara Boost. Dwie zmiany w biosie i nagle płyta zaczęła osiągać nawet minimalnie wyższy zegar, ale znaleźć o tym informację wcale nie tak łatwo :( Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

EDGE fajna, ale trochę mało USB z tyłu, 2 więcej i było by cud, w sumie Gigabyte Z390 AORUS ELITE całkiem niezle się prezentuje. Napinki nie mam, może ktoś jeszcze zapoda jakieś fajne mobo :)

Edytowane przez gustine
Link to post
Share on other sites

Prawda, na ustawieniach fabrycznych większość płyt z serii 400 nie pozwala osiągnąć deklarowanego zegara Boost. Dwie zmiany w biosie i nagle płyta zaczęła osiągać nawet minimalnie wyższy zegar, ale znaleźć o tym informację wcale nie tak łatwo :(

 

Mhm i koleś prowadzący dość popularny kanał zajmujący się głównie procesorami i ich podkręcaniem o tym nie wie, tak samo jak kilka tysięcy ludzi go obserwujących ;)

 

 

 

może ktoś jeszcze zapoda jakieś fajne mobo

 

zerknij na asrock z390 extreme4

Link to post
Share on other sites

U mnie pomogło włączenie "Global C-state" oraz "DF Cstate".

 

Mhm i koleś prowadzący dość popularny kanał zajmujący się głównie procesorami i ich podkręcaniem o tym nie wie, tak samo jak kilka tysięcy ludzi go obserwujących ;)

 

 

Serio myślisz, że ogarnął KAŻDĄ płytę wszystkich producentów? I w związku z tym musi dwa miesiące po premierze robić ankietę i prosić ludzi o dane jak zachowują się ich Ryzeny?

 

On ma sporą wiedzę, ale nie jest wszechwiedzący.

Link to post
Share on other sites

 

 

Serio myślisz, że ogarnął KAŻDĄ płytę wszystkich producentów? I w związku z tym musi dwa miesiące po premierze robić ankietę i prosić ludzi o dane jak zachowują się ich Ryzeny?

 

Czyli żeby ryzen działał na tym stockowym booscie trzeba posiadać wiedzę wykraczającą poza to co ogarnia znany z podkręcania youtuber ? Dobre Dobre :)

Link to post
Share on other sites

EDGE fajna, ale trochę mało USB z tyłu, 2 więcej i było by cud, w sumie Gigabyte Z390 AORUS ELITE całkiem niezle się prezentuje. Napinki nie mam, może ktoś jeszcze zapoda jakieś fajne mobo :)

Zobacz sobie jak wygląda BIOS tych Gigabyte'ów i zmienisz zdanie...

 

MSI robi najczytelniejsze i najbardziej przyjemne użytkownikowi UEFI.

 

Zależy ile masz Dukat ów do przeznaczenia na MOBO

 

Jak tanie to brałbym MSI Z390Tomahawk lub to co sam razem z r1023 mamy w sygnaturach. Jak masz więcej siana to dołóż do:

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-meg-z390-ace-4142441/?gclid=CjwKCAjw-7LrBRB6EiwAhh1yX8xxSgnavfaaGW3QEpw0iuR5I_FDFkKr6UmGKSm-343kcbWe0VxvfxoCMc4QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Link to post
Share on other sites

Czyli żeby ryzen działał na tym stockowym booscie trzeba posiadać wiedzę wykraczającą poza to co ogarnia znany z podkręcania youtuber ? Dobre Dobre :)

 

Dosyć dobrze zaprzyjaźniłem się z BIOSEM Asusa już przy premierze Ryzen 2000 (ROG Strix X470-F), teraz od końca lipca męczę C7h WiFi. Kilka ostatnich weekendów użerałem się, żeby mój 3700x boostował wyżej jak 4350-4375 MHz na najsilniejszym rdzeniu (PBO, autoOC) i bez żadnych rezultatów - normalnie jakby PBO totalnie nic nie dawało.

 

Wczoraj trafiłem na ten wątek:

https://rog.asus.com/forum/showthread.php?112279-X370-X470-AGESA-1003AB-Bioses/page80#post782785

 

Te dwie zmiany + PBO enabled + autoOC 100MHz i w końcu dwie czwórki wskoczyły - zapraszam do tematu o procach AMD na dalszą dyskusję, bo ciągniesz offtop.

Link to post
Share on other sites

Zobacz sobie jak wygląda BIOS tych Gigabyte'ów i zmienisz zdanie...

 

MSI robi najczytelniejsze i najbardziej przyjemne użytkownikowi UEFI.

 

Zależy ile masz Dukat ów do przeznaczenia na MOBO

 

Jak tanie to brałbym MSI Z390Tomahawk lub to co sam razem z r1023 mamy w sygnaturach. Jak masz więcej siana to dołóż do:

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-meg-z390-ace-4142441/?gclid=CjwKCAjw-7LrBRB6EiwAhh1yX8xxSgnavfaaGW3QEpw0iuR5I_FDFkKr6UmGKSm-343kcbWe0VxvfxoCMc4QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

gdyby tylko miała dwie sztuki USB więcej bym sie nie zastanawiał, ACE niestety za drogi, 900stów max mogę dać za płytę.

Link to post
Share on other sites

@Rebelmind

 

nie jest to offtop tylko rozmawiamy o 3700x vs 9700k. 

 

Przykre jest to musisz kombinować żeby osiągnąć to co powinno być out of the box i że o OC można zapomnieć.

 

@gustine

 

Masz BT na płycie to może zwolnić złącze usb jeżeli używasz sprzętu po BT

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

w takim razie to bedzie dobre wyjscie, zostanie jeden slot usb: monitor ( hub usb wbudowany), myszka, klawa, Audiotrak Prodigy Cub, raczej skusze się na tego MSI, dzięki :)

 

druga sprawa,moze pomożecie :) za 6700k + MSI z170 gaming m7 ile bym mógł krzyknąć ?

Link to post
Share on other sites

@r1023

 

Moim zdaniem jest to lekki dryf od głównego tematu, bo fakt problemów z Ryzenami 3000 na niektórych płytach stwierdziliśmy już wcześniej (praktycznie starsza seria, i to nie u wszystkich producentów) jak również sam wcześniej przyznałem, że przy takim monitorze i GPU 9700k powinno być lepszym rozwiązaniem.

 

@Gustine

 

Za zestaw płyta + procek powinieneś dostać ok 1000 PLN.

Link to post
Share on other sites

Bardzo interesuje mnie ten temat, 3 strony wątku przeczytałem i nadal nie jestem pewien wyboru... Szczególnie, że do rodziny dołączył 9700KF, który już cenowo niewiele odstaje od 3700x, więc dylemat spory. Grafikę będę kupował na bank minimum rtx 2070 (super).

Jak będzie wyglądała sprawa z pojedynczymi procesami? Od lat gram w grę Lineage 2, to stary tytuł który słabo korzysta z GPU, a mocno opiera się na CPU. Nie byłoby problemu gdyby nie dual boxing, czyli gra na kilku kontach jednocześnie, w chwili obecnej mój i5 2500k dostaje zadyszki już przy 3 kontach i leci użycie procka na max na wszystkich 4 rdzeniach (@4,2GHz). O większej ilości uruchomionych klientów ciężko już mówić, a czasem przydałoby się. Gdyby nei ta jedna gierka, to w ogóle nie miałbym dylematu, wziąłbym tańszy procek, albo nawet i 3600 by wystarczył do giercowania. Monitor mam jak w stopce czyli rozdzielczość 3440x1440 przy 100-120Hz. Który byście polecili? 3700x czy 9700KF? Może ktoś tu gra w L2 i byłby się w stanie wypowiedzieć, albo gra w podobne gry oparte na CPU.

Link to post
Share on other sites

No nie jestem aż takim ignorantem, zanim tutaj napisałem przeryłem już kawałek internetu samodzielnie. :)
Widziałem ten post, niestety niewiele mi rozjaśnił i nie jest to takie proste jakby sie wydawało, ponieważ gość używa do uruchomienia tych 31 clientów gry z opcją "Optimise Performance" co powoduje, że nieaktywne okna z gra przechodza w tryb "Idle", używa wtedy minimum zasobów, tyle żeby podtrzymać grę, doskonale to widać na załączonym przez niego screenie, gdzie każdy client zużywa tylko kilka % CPU. Może taka opcja jest do wykorzystania w przypadku używania 3rd pt software, czyli kolokwialnie mówiąc botów. Ja gram legit i używanie podczas normalnej gry opcji "Optimise Performance" powoduje lag na nieaktywnych oknach gry, co jest niedopuszczalne i niegrywalne. Niestety przy wyłączonej opcji "Optimise performance" każde okno zużywa dużo mocy CPU. Poniżej zrobiłem screen żeby pojaśnic o co chodzi, górna część screenu zrobiona przy wyłączonej opcji optymizacji, a dolna przy włączonej. Tryb optymizacji jest fajny jak się wystawia sklepik w grze, gdzie postać siedzi i nic nie robi w zasadzie, ale do normalnej gry się nie nadaje niestety.

 

a0kl84z7ascx.jpg

Link to post
Share on other sites

Możesz mi wytłumaczyć w takim razie jak aktywnie grasz na więcej niż jednym oknie jednocześnie z jednego komputera? Chyba że masz ma myśli hostowanie sesji jako serwer ale wydawało mi się do tej pory, że nikt nie gra lokalnie w L2?

Link to post
Share on other sites

Normalnie, uruchamiasz client'a gry tyle razy ile potrzebujesz, za każdym razem logując się jako inny użytkownik w launcherze gry. Jeszcze do niedawna były ograniczenia co do ilości client'ów na 4game do max 3 na jeden PC, ale ograniczenia zostały zniesione. :) Gry oczywiści uruchamia się w oknach, a nie na full screenie, żeby byla możliwość szybkiego przełączania się między oknami. W Lienage 2 tzw. multiboxing to normalna sprawa, taka specyfika gry. :)

Edit. Przy multiboxingu świetnie się sprawdza monitor 21:9, w mniejszej rozdzielczości w oknach można na jednym ekranie upchnąć na luzie od 2 do 4 gier obok siebie. :)

Edytowane przez dimmiu
Link to post
Share on other sites

Aha, czyli powiedzmy masz otwarte te 8-12 okien na raz (aktywnych), w każdym oknie na osobnym kliencie prowadzisz jedną postać (Ty - nie Bot, czy kolega, który ma podpiętego pada itp) i tak sobie pykasz w MMORPG w czasie rzeczywistym (nie Turowo jak za czasów Baldur's Gate)?

 

To ja mam dla ciebie inna propozycję: kup sobie może TR 1. gen, takiego np 1950x:

 

https://allegro.pl/oferta/amd-ryzen-threadripper-1950x-8394915055

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...