Skocz do zawartości

Ocena zestawu/konfiguracja nowego 6000zł


Recommended Posts

Witam serdecznie, sprzetowi wyjadacze:)

 

Przyszedł czas na wymianę puszki i zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Szukałem innego tematu ale zawsze są jakieś różnice w tym czego szukam. 

 

Szukam komputera głównie do gier oraz pracy typowo biurowej. Nie ukrywam, że dawno się wycofałem ze śledzenia nowinek technologicznych i wszystko zostało wywrócone o 180 stopni:) Poniżej kilka uwag:

 

- Mysz, klawiatura i wszystko inne jest

- Zestaw powinien mieć 2 monitotry:)

- Nie wiem jak wyglada to teraz ale kiedys liczyly sie tylko Geforce'y oraz Radeony. Jeżeli tak jest dalej to jestem zwolennikiem tych pierwszych. Radków miałem kilka i ZAWSZE coś z nimi było nie tak (ofc wiem, że to solidna firma i najwyraźniej miałem pecha. Ale uraz został). Jeżeli jednak sytuacja się zmieniły i teraz gniotą one rynek to jest to już oczywiście inna para kaloszy:)

- Byłoby super jakby udało się zmieścić w cenie windowsa. 

 

Jedna osoba poleciła mi następujący zestaw:

 

System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 32-bit/64-bit USB (KW9-00497)

Procesor AMD Ryzen 5 3600, 3.6GHz, 32MB, BOX (100-100000031BOX)

Płyta główna MSI B450-A PRO

Pamięć Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL15 (BLS2K8G4D30AESEK)

Karta graficzna MSI GTX 1660 VENTUS XS 6G OC, 6GB GDDR5 (GTX 1660 VENTUS XS 6G OC)

Dysk SSD Crucial MX500 500GB SATA3 (CT500MX500SSD1)

Zasilacz be quiet! Pure Power 11 600W (BN294)

Obudowa Fractal Design Define S (FD-CA-DEF-S-BK)

 

Za całość wyszło 4290 a pozostały budżet jest na moniotory. Wydaje mi się, że można by tu dorzucić też drugi wiekszy dysk bo 500 GB to troszkę mało. Nie wiem też tak naprawdę w jakie monitory celować oraz jaki to jest koszt. 

 

Wszelkie uwagi będą naprawdę mile widziane. Jeżeli mam też błędne myślenie to proszę uprzejmie na mnie krzyczeć:) Tak jak mówiłem, już dawno wypadłem z obiegu. Zachęcam też do konfiguracji czegoś od nowa. Powyższy zestaw to tylko sugestia a może da się coś złożyć od nowa?

 

Mam nadzieję, że temat został założony dobrze. Jeżeli coś namieszałem to przepraszam. Nie była to kwestia lenistwa/zaniedbania a braku wiedzy i forumowego doświadczenia.

A za każdą pomoc serdecznie dziękuję!!!

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o gry to rozstrzał jest ogromny. Nie mam jednego typu upatrzonego. Mój aktualny PC nie pozwala mi też na zagranie w nowsze tytuły:) Chciałbym jednak wyporóbwać gry typu Apex, PubG (ogólnie strzelanki. Mam PS4 i na niej gram w gry typu Wiedźmin itd ale strzelać na Padzie nigdy sie nie nauczyłem:D) dodatkowo wszystko czego nie ma na konsole wiec MMO itd. Ale tak jak mowilem, nie mam za bardzo jednego typu gier:) Mam nadzieje ze to nie komplikuje sprawy. 

 

Kajtek, wielkie dzięki za zainteresowanie się tematem!

Link to post
Share on other sites

Zestaw nie problem tylko zapewne będzie problem z dobraniem monitorów. 

 

Patrząc na gry, patrząc na budżet prosi się o zestaw pod monitor 144 Hz VA do gier.

Drugi dodatkowy jakiś po prostu żeby był. Kwestia tego, czy nie będzie przeszkadzać, że dwa różne monitory, inny wygląd, jeden z zakrzywieniem, drugi bez itp. 

 

Ryzen 5 3600, RTX 2060 Super, szkło do grania 144 Hz VA 24 cale

https://proline.pl/koszyk/88085aaa

 

Zostaje 450 zł na poboczny monitor. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli sklep to wymuś aby składali zestaw przy Tobie; jak się nie zgodzą to dziękuję żegnam i tyle. A to dlatego że wiele "sklepów" "dokleja" soft/hard ware śledzący usera.....

 

Generalnie :: zamawiaj bezpośrednio od producenta a składaj samemu.

 

Jakbym wybulił taką kasę i znalazł u siebie w sprzęcie jakiś syf to właściciele "sklepu" nie mieliby łatwego życia....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W sumie to dobry pomysł z tymi monitorami:) W aktualnym PC posiadam monitor Dell U2311H. Problem z nim jest taki, że od nie ma HDMi a jest jeszcze na tą starszą wtyczkę (o ile dobrze pamietam to to sie nazywa D-sub.) Zakładam, że nie damy rady go podlaczyc? Bo w sumie jest sprawny to po co przeplacac:)

 

Ogromnie dziekuje za poswiecony czas na zlozenie sprzetu:)

 

Powstaje drugie pytanie odnosnie zlozenia. Czy według Was ktos taki jak ja, a wiec czlowiek co nigdy tego sam nie robil i nie jest zlota raczka da radę złożyć to samemu czy rzeczywiscie lepiej zamówić tą usługę złożenia?

Link to post
Share on other sites

Są przejściówki do kupienia D-Sub/HDMI, kwestia tylko tego czy się nie będą przegrzewać (pewnie zależnie od modelu).

Co do składania komputerów to zależy jak bardzo manualny jesteś :D Widzę, że chłodzenia tutaj brak, więc pewnie jakiegoś SilentiumPC ktoś Ci poleci, osobiście jestem zadowolony z Grandis, a teraz zastanawiam się nad Grandis lub Fortis. Z chłodzeniem oraz ułożeniem kabli miałem największy problem, kwestia była też obudowy, niby sporawa, a jak przyszło co do czego to się kurczyła. Zawsze wolałem przyoszczędzić parę PLN na samodzielnym składaniu komputera i zamawianiu części z różnych sklepów - tam gdzie było najtaniej. Jeżeli nie masz kilku różnych placówek tam gdzie mieszkasz, to weź pod uwagę koszt przesyłki i sprawdzanie przesyłek pod kątem uszkodzeń(aczkolwiek ja się jeszcze nie otrzymałem uszkodzonego sprzętu). Jak kupujesz cały sprzęt w jednym sklepie to są kody rabatowe na darmowe złożenie komputera, niedługo zamawiam zestaw też i chyba skuszę się na usługę złożenia komputera. Nie słyszałem nigdy, aby jakieś sklepy instalowały szpiegujący software.

 

@Edit: Wkleiłem Twój monitor w google i wychodzi na to, że ma złącze DisplayPort więc bez przejściówki się obejdzie, bo z reguły karty mają HDMI/DisplayPort tylko, że w róznej konfiguracji, czasami kilka HDMI, a czasami kilka DP, chociaż teraz chyba 1xHDMI i 3xDP. Pozostała tylko kwestia czy obydwa podłączyć pod DP, czy ten do grania pod HDMI.

Edytowane przez Cobra1974
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście ma display port:D Punkt dla Ciebie Cobra:D Co do chłodzenia to dają Wraith Stealth wiec jakis taki malutki boxowy. Nie wiem jak bedzie duza moja obudowa bo same wymiary nie wiele mi mowia (nie mam porownania:D). Jak obejrzałem filmik odnośnie składania to troche sie za głowę złapałem. Ciężko mi to wszystko sobie wyobrazic nie majac sprzetu przy sobie ale obawiam sie tylko podlaczania odpowiednich kabelków od płyty głównej oraz w sumie okablowania jako całość :D to mzoe byc problematyczne:p

 

Faktycznie, zaraz usiade i bede sie staral puszkac nizszych cen. We Wrocławiu wiekszosc jest na miejscu wiec tez nie powinno byc problemu:p

 

P.S na Pro-line za złożenie, życzą sobie 150-350zł w zaleznosci od czasu oczekiwania wiec nie jest to tania usluga:D

 

EDIT: popatrzyłem u innych dostawców i zaoszczędziłbym... 40zł:D Mysle ze szkoda zachodu. Są też firmy które oferują składanie komputera za około 80zł. Chyba sie zdecyduje:p

Edytowane przez Iskrafir
Link to post
Share on other sites

Jak użyjesz kodu z forum na ProLine: PROSET to masz złożenie za free, a jeżeli płyta wymaga aktualizacji BIOS to przypomnieć im o tym :D Nie wiem czy działa natomiast opcja pisania na stronie lub fanpage do sklepów czy nie zrobiliby jakiegoś rabatu "indywidualnego" z powodu no dość sporego zamówienia. Sam tak będę robił gdy zbliży się termin złożenia zamówienia, chyba że zaraz jakiś serwis wyskoczy z super promocją na połowę mojego koszyka to wtedy biorę i nie patrzę na dodatkowe rabaty :D

Edytowane przez Cobra1974
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...