Skocz do zawartości

Komputer nie przechodzi procedury POST


Recommended Posts

Witam

Mam problem z komputerem. Otóż gdy chce go uruchomić, komputer nie przechodzi procedury POST, nie ma sygnału że POST został ukończony, wiatrak chłodzący procesor kręci się i to tyle. Wymieniłem baterie przy BIOSIE ale to nic nie dało. Posprawdzałem czy może to zasilacz nie jest problemem ale sprawdziłem wszystkie główne wartości i napięcia są prawidłowe, oprócz +5V power good na zasilaczu ATX 20/24, gdy zasilacz jest podpiety do prądu ale komputer nie uruchomiony to na mulimetrze wartość jest prawidłowa ok. 5V, lecz gdy komputer włącze, wartość ta spada do ok. 0V(mój mulimetr nie pokazuje liczb po przecinku), raczej tak nie powinno być. Dla pewności podłączyłem inny zasilacz do płyty i występuje ten sam problem wiec to nie problem z zasilaczem.
Teraz mam pytanie czy problemem jest zepsuje gniazdo zasilające ATX na płycie głownej, procesor raczej nie, chociaż nie wiem. Czy da się takie gniazdo wymienić czy pomoże tylko wymiana płyty głownej.
Dziękuje za pomoc.
Link to post
Share on other sites

Odłącz wszystko co niepotrzebne z płyty. Procesor oczywiście potrzebny. Masz głośniczek systemowy?

 

Udałem się do lokalnej wróżki i opisałem Twój problem, ale nie potrafiła stwierdzić czy komputer dopiero składasz czy awaria pojawiła się na działającym przedtem komputerze. Nie zapłaciłem jej, chociaż chciała za te 10 minut zajętego czasu.

Link to post
Share on other sites
Specyfikacja:

Płyta głowna : GIGABYTE GA-M61SME-S2L

Procesor: AMD Athlon 64, Socket AM2

RAM: 1GB DDR2 CL5

Dysk twardy: 160 GB Western Digital WD1600AAJS

Zasilacz: Fever model:LC-8400BTX

 

Wiecej nie wiem, tyle wyczytałem z podzespołów, komputer nie jest mój 

Próbowałem uruchomić go tylko z procesorem, RAMem ale ta sama sytuacja :/

Nie wiem czy obecny jest głośniczek systemowy, prawdopodobnie nie.

Awaria pojawiła sie po działającym przedtem komputerze.

Edytowane przez marcin78
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...