Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Uszkodzony SSD? Nagły freeze i login screen loop/błąd 0x80070057

Windows 10 SSD freeze 0x80070057

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 mati19

mati19
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 31 sierpień 2019 - 00:28

Witam, posiadam dysk Crucial mx500. Dzisiaj odpalam GTA 5, wszystko chodzi normalnie, ustawiłem monitoring CPU/GPU - obserwuje jak chodzi sprzęt i nic niepokojącego się nie dzieje. Nagle system się zawiesza, słyszę tylko muzykę w tle z gry, jednak nie mogę zrobić nic innego. Wyłączam komputer przyciskiem power, a przy włączeniu dostaje login screen loop. Zrestartowalem kilka razy, w końcu zaskoczyło i weszło w tryb usuwania awarii dysku, potem diagnozę ale ostatecznie ciągle nie mogę przejść początkowego etapu. Po jakimś czasie coś zaskoczyło i przeszedłem do strony logowania jednak wszystko się zwiesza, a samo zalogowanie zajmuje ok 15min. Jestem zalogowany, ikony się nie ladują, wszystko zmula i nic nie mogę włączyć. Postanawiam zrobić reinstall win10. Bootuje z USB na którym mam win10, a przy formatowaniu dostaje błąd 0x80070057(system Windows nie może sformatować partycji dysku). Próbowałem utworzyć je przez diskpart, robiłem clean ale dalej to samo. Pomożecie? Nie wiem od czego zacząć diagnozowanie problemu
  • 0

#2 DcX82

DcX82
  • Gaduła

• 325 postów

Napisano 31 sierpień 2019 - 08:14

Zrób boot usb z jakimś programem do diagnozy dysków SSD, jest ich mnóstwo w necie.

• 0

#3 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 11347 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 31 sierpień 2019 - 08:32

Czy PC na 100% stabilny? Musimy mieć cała tabelkę smart tego ssd, bootowalnym programem ją zdobądź. To że system sprawdza dysk, nie oznacza że na 100% on winy. Mogły się pliki uszkodzić podczas resetów.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Windows 10 SSD, freeze, 0x80070057

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych