Skocz do zawartości

Chłodzenie LC i dziwny osad na wężach


Recommended Posts

Siema

 

Rok temu przerobiłem stockowe AIO w przezroczyste węże i nowy płyn.

Po jakiś 2 miesiącach zaczęła się reakcja liqidu z wężem i powstał jakby taki osad na wężach co nieładnie wygląda i po upływie roku zaczęło wpływać na efektywność układu.Przez jakiś czas było OK .

Aktualnie mam temperatury o 15 *C wyższe (50 bez obciążenia 60+ w stresie)  Chciałbym te temperatury zbić  poprzez wymianę płynu i pasty oraz przeczyszczenie układu,co pewnie naprawi problem przegrzewania.

 

Chciałbym abyście mi wytłumaczyli co zrobiłem nie tak ze ten osad powstaje!?

 

1.Być może wina tkwi w samych wężach bo są z castoramy najtańsze kupiłem i nie są jakby 'specjalistyczne'???

 

2.Niedokładnie wyczyściłem układ.Nie zadbałem w znacznym stopniu o "sterylność"??.A Płukałem wszystko w destylowanej wodzie.

 

3.Liqid nie odparowywuje co jest na + .Ale może stracił 'właściwości" po upływie czasu ??

 

Są to trzy błędy jakie widzę w tym układzie. Może chłodnice przepłukać benzyna ekstrakcyjna a poźniej wodą destylowaną ? I co z blokopapko .Jak ją przeczyścić ?

 

 

 

tak  bylo przed złożeniem

c31440029e07.jpg

 

A tak teraz

 

f6bf493bc75b.jpg

 

f5b170953e2b.jpg

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dzis mialem juz 60 stopni.Także Rozebralem całość.Potrząsłem całym ukladem i zaskoczył mnie babel powietrza na jakies 3cm :D

Winowajca najwidoczniej jest płyn! . W pompce jak i na wężach bylo pełno 'mastki ':) wiec nie dziwne ze się przegrzewał. Aktualnie chłodnica moczy

się w wodzie z octem,woda z niej jest mętna strasznie,niech poleży tak do jutra.

Węże zamówie takie jak powiny być.Lecz pierw w castoramie przymierze 8mm xD

 

Jaki lepszy płyn byście doradzili?? To też zamówię.

 

No i jak doczyscic ten termopad od pompki? Szorowalem szczoteczka ale jest troche pozostalosci. Moze tyle zostac czy musi byc idealnie? Wlozylem do kapieli w izopropylenie takze zobaczymy czy pusci

 

https://naforum.zapodaj.net/9f574456f281.jpg.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...