Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Brak możliwości pracy na dwóch ekranach - laptop + monitor

monitor laptop hdmi problem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 jjjajo

jjjajo
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 30 sierpień 2019 - 11:22

Witam!
Posiadam laptopa MSI GV62 i5-8300H/8GB/1TB+240 GTX1050Ti i chciałem podłączyć do niego odnaleziony w domu stary monitor. Laptop z portem hdmi, monitor stary, więc VGA, użyta została przejściówka, która na uczelni od zawsze współpracowała z projektorami itd.

Gdzie rodzi się problem? Przy wybraniu opcji duplikuj bądź rozszerz obraz wciąż pozostaje tylko na ekranie laptopa, jedynie "drugi ekran" pozwala na pracę na monitorze, ale to przecież nie o to chodzi. Windows 10 nie widzi po podłączeniu żadnej opcji zmiany rozdzielczości monitora, natomiast po zmianie takowej na lapku i tak nic się nie zmieniało (przetestowałem wszystkie dostępne pro forma). 

Jedynym tropem gdzie znajduje różnicę między ekranami jest głębia bitowa - na laptopie 6, a na monitorze 8. Czy idzie zatem jakoś rozszerzyć w prosty sposób obraz?

• 0

#2 wodego

wodego
  • Entuzjasta

• 634 postów

Napisano 30 sierpień 2019 - 12:18

Nie rozumiem o co chodzi. Możesz jaśniej? To w końcu masz ten obraz na zewnętrznym monitorze czy w ogóle go nie masz?

• 0

#3 jjjajo

jjjajo
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 30 sierpień 2019 - 12:44

Nie rozumiem o co chodzi. Możesz jaśniej? To w końcu masz ten obraz na zewnętrznym monitorze czy w ogóle go nie masz?

Mam, ale nie jestem w stanie ani rozciągnąć, ani zduplikować.

• 0

#4 wodego

wodego
  • Entuzjasta

• 634 postów

Napisano 30 sierpień 2019 - 12:46

Klawisz Win+P i co się dzieje jak przestawiasz?

• 0

#5 jjjajo

jjjajo
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 30 sierpień 2019 - 13:58

Klawisz Win+P i co się dzieje jak przestawiasz?

Tak jak napisałem - tylko 1 ekran, duplikuj bądź rozszerz daje tylko laptopa, tylko 2 ekran daje tylko monitor.

• 0

#6 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 11317 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 30 sierpień 2019 - 18:45

Podejrzewam adapter, wrzuć jaki to dokładnie model ( z adapterami hdmi na D-SUB jest masa problemów, potrafią nie działać zależnie od platformy z windows 10 ). Sam mam taki co ze wszystkim działa
  • 0

#7 jjjajo

jjjajo
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 31 sierpień 2019 - 10:33

Podejrzewam adapter, wrzuć jaki to dokładnie model ( z adapterami hdmi na D-SUB jest masa problemów, potrafią nie działać zależnie od platformy z windows 10 ). Sam mam taki co ze wszystkim działa

Nie podam niestety modelu, bo opakowania nie zachowałem, a to małe ustrojstwo nie ma na sobie totalnie nic napisane. Ot zwykła przejściówka za 20-30zł, która do tej pory działała bez zarzutu.

• 0

#8 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 11317 postów

Napisano 31 sierpień 2019 - 18:24

wygląda podobnie do któregoś z tych

• 0

Spoiler

#9 jjjajo

jjjajo
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 02 wrzesień 2019 - 15:44

wygląda podobnie do któregoś z tych

https://www.komputro...nberg-hdmi.html coś w ten deseń

• 0

#10 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 11317 postów

Napisano 02 wrzesień 2019 - 16:11

Takiego nie używałem wiec się nie wypowiem. Ale miałem takie co całkiem nie działały na specyficznych komputerach z win 10 i zintegrowanymi kartami graficznymi.
  • 0

#11 jjjajo

jjjajo
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 02 wrzesień 2019 - 20:02

Takiego nie używałem wiec się nie wypowiem. Ale miałem takie co całkiem nie działały na specyficznych komputerach z win 10 i zintegrowanymi kartami graficznymi.

Rozumiem, jeśli to kwestia tego, że akurat tu nie chce współpracować to lipa straszna, ale dzięki.

• 0

#12 macfan-pl

macfan-pl
  • Bywalec

• 96 postów

Napisano 04 wrzesień 2019 - 16:39

I właśnie dlatego nie używa się Win10.... ja miałem to samo na HP netbooku.

Kupiłem macBooka i zero jakichkolwiek problemów od wtedy.

• 0

#13 wodego

wodego
  • Entuzjasta

• 634 postów

Napisano 04 wrzesień 2019 - 16:43

Ale tego macBooka kupiłeś prosto od producenta?

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: monitor, laptop, hdmi, problem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych