Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

rozgałęźnik do internetu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 mistela222

mistela222
  • Gaduła

• 310 postów
  • Miejscowość:STG

Napisano 29 sierpień 2019 - 19:38

Puszczam skrętką internet z rutera (piętro) z jednej kondygnacji na drugą. Jeden kabel pójdzie bezpośrednio do komputera (parter) a drugi chciałbym dać do wzmacniacza sygnału (parter) który "przerobiłby" kablowy internet na wifi. Jaki musiałbym dać rozgałęźnik głównego kabla. Opisałem to może dość zawile ale pojęcia nie mam jaki dać rozgałęźnik a widziałem różne.

• 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7612 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 30 sierpień 2019 - 06:13

Kup repeater z dwoma portami lan lub switch. Możesz też użyć routera jako ap.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 matekow

matekow
  • Entuzjasta

• 690 postów

Napisano 30 sierpień 2019 - 06:28

Kup router xdsl z wifi i powinien załatwić wszystkie twoje potrzeby. Na parterze będziesz miał np 4 porty LAN i dodatkowo wifi bez konieczności ciągnięcia kilku kabli z góry.
  • 0

#4 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7612 postów

Napisano 30 sierpień 2019 - 10:04

Kup router xdsl z wifi i powinien załatwić wszystkie twoje potrzeby. Na parterze będziesz miał np 4 porty LAN i dodatkowo wifi bez konieczności ciągnięcia kilku kabli z góry.

A co ja właściwie wyżej napisałem?

-- EDIT --

A już wiem - nie napisałem, że oczywiście wybrane urządzenie podłączasz na parterze i do niego puszczasz jeden kabel z 'głównego' routera.

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#5 mistela222

mistela222
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 310 postów

Napisano 30 sierpień 2019 - 13:24

Internet to LTE i ruter mam połączony pod antenę z możliwie najkrótszym kablem dlatego ruter musi być na piętrze (podłączony komputer kablem). Kablem połączę też komputer na parterze ale chciałbym też pod ten sam kabel podłączyć wzmacniacz wifi aby rozsyłał na parterze bezpośrednio z kabla a nie "łapał" wifi z góry bo jest duża strata prędkości. Dlatego potrzebuje rozdzielić kabel na komputer i na wzmacniacz na dole. Pewnie zwykły rozgałęźnik nie wystarczy dlatego pytam jaki musi być. Mam nadzieję, że bardziej zobrazowałem o co mi chodzi.

Użytkownik mistela222 edytował ten post 30 sierpień 2019 - 13:25

• 0

#6 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7612 postów

Napisano 30 sierpień 2019 - 14:21

Moja odpowiedź pozostaje w mocy. Na parterze dowolny router w trybie ap do niego podłączony komputer oraz kabel z routera lte.
  • 0

#7 mistela222

mistela222
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 310 postów

Napisano 30 sierpień 2019 - 14:41

Mam stary ruter ale on był wykorzystywany do internetu kablowego (netia). Nada się taki?

Użytkownik mistela222 edytował ten post 30 sierpień 2019 - 14:42

• 0

#8 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7612 postów

Napisano 30 sierpień 2019 - 16:45

Tak, jeśli jego jakość wifi będzie satysfakcjonujaca dla Ciebie
  • 0

#9 mistela222

mistela222
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 310 postów

Napisano 30 sierpień 2019 - 17:16

Dobra, ogarnąłem temat. Udało mi się wykorzystać stary ruter. Działa OK. Zasięg wifi będzie wystarczający bo ma ogarnąć mały obszar. Dzięki chłopaki za radę. Temat do zamknięcia.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych