Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Creative SB X-Fi Xtreme Gamer vs Asus Xonar DS - która z tych kart jest lepsza?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 roninq6

roninq6
  • Bywalec

• 97 postów

Napisano 29 sierpień 2019 - 14:57

Witam.
Posiadam w domu dwie karty: Creative SB X-Fi Xtreme Gamer oraz Asus Xonar DS - która z tych kart powinna grać lepiej?

Obecnie w środku PC mam Creative'a i zastanawiam się czy jest sens otwierać "skrzynkę" i zamieniać na Xonara. Wszystko podłączone do wzmaka, kolumny Tannoy M1, a sterowniki pod win10 z bloga Daniel_K.

• 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7452 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 29 sierpień 2019 - 17:24

Pewnie Xonar.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 slo1q

slo1q
  • Ultimate Grammar Nazi

• 786 postów
  • Miejscowość:Tarnów

Napisano 29 sierpień 2019 - 17:48

Xtreme gamer to straszny kastrat (względem np xtreme music), do tego gra dość "ciemno".

DS natomiast jest nieco bardziej detaliczny i wyraźnie jasny, do tego ma jako-taki przed wzmacniacz słuchawkowy jak na kartę, która nowa kosztowała ~120 zł.

Zdecydowanie DS.

• 0

SPC Alea S35W, Xilence Performance A+ 530W, ASRock B450M Pro4, Ryzen 1600x @4GHz, SPC Spartan 3 Pro push-pull, GTX 1070 MSI Gaming Z, G.Skill Aegis DDR4 2x8 GB 3000MHz CL 16, GoodRam C40 120 GB, WD EZEX 1TB, Xonar DX

#4 roninq6

roninq6
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 97 postów

Napisano 29 sierpień 2019 - 18:01

W domu mam gdzieś jeszcze Audigy 2 ZS Gold, ale to już dość stara karta i chyba najgorsza z tego zestawienia? Po zmianie na Xtreme Gamer wydawało mi się, że X-Fi gra lepiej, więc i została w środku.

Jeśli Xonar najlepszy z tego zestawienia to zmienię. :) Co do sterowników pod Win10 to polecacie jakieś konkretne? Dużo dobrego czytałem o sterownikach Daniel_K (przynajmniej pod Creative'y), widzę, że są też sterowniki pod Xonara - http://danielkawakam...s-for-asus.html

• 0

#5 slo1q

slo1q
  • Ultimate Grammar Nazi

• 786 postów
  • Miejscowość:Tarnów

Napisano 30 sierpień 2019 - 13:29

To też zależy, jakiego brzmienia oczekujesz (w skrócie opisane w moim wcześniejszym poście).

No i myliłem się co do jednej rzeczy, a mianowicie - DS nie posiada wbudowanego wzmacniacza słuchawkowego.

Jeżeli o sterowniki chodzi, to od siebie polecę Uni Xonar, naprawdę dobrze się goście spisują, sterowniki są super stabilne.

• 0

SPC Alea S35W, Xilence Performance A+ 530W, ASRock B450M Pro4, Ryzen 1600x @4GHz, SPC Spartan 3 Pro push-pull, GTX 1070 MSI Gaming Z, G.Skill Aegis DDR4 2x8 GB 3000MHz CL 16, GoodRam C40 120 GB, WD EZEX 1TB, Xonar DX

#6 adivxv

adivxv
  • Penetrator

• 7543 postów
  • Miejscowość:Las Vegas

Napisano 30 sierpień 2019 - 18:35

Posiadam w domu dwie karty: Creative SB X-Fi Xtreme Gamer oraz Asus Xonar DS - która z tych kart powinna grać lepiej?

Zależy do jakich słuchawek. Przy podanych kolumnach w zasadzie dużej różnicy nie będzie , bo i tak wzmacniacz zrobi dużo większy narzut na dźwięk,jak te karty. Jednym zdaniem, co nie podłączysz i tak nie będzie jakieś specjalnej różnicy. Xonar da ci bardziej detaliczny dźwięk ,Gamer cieplejszy. 

• 0

Aune S16 - Final Audio Sonorous VI
Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

#7 roninq6

roninq6
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 97 postów

Napisano 02 wrzesień 2019 - 12:22

Wrzuciłem Xonara wszystko działało spoko, ale dzisiaj napotkałem na następujący problem:

Na win10 zrobiła mi się wczoraj jakaś cudowna nieduża aktualizacja po której front-panel podłączony do Xonar DS przestał działać.. Przy wpinaniu słuchawek do front panelu słychać takie "pstryknięcie" i choć w sterownikach w Analog Out wykrywa FP Headphone to dźwięku na słuchawkach już nie ma..

Przeinstalowanie sterowników do Xonara nic nie daje. Ktoś ma jakieś pomysły w czym może tkwić problem i skąd to "pstryknięcie" po wpinaniu jacka? Przy instalacji sterowników i ładowaniu systemu się systemu też występuje takie pstryknięcie.

Próbowałem odinstalować dwie poniższe aktualizacje, ale problem się nie rozwiązał..

1.jpg

• 0

#8 adivxv

adivxv
  • Penetrator

• 7543 postów

Napisano 02 wrzesień 2019 - 15:24

Odinstaluj stery Xonara i zainstaluj te nieoficjalne Unixonar. 

• 0

Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

#9 roninq6

roninq6
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 97 postów

Napisano 02 wrzesień 2019 - 15:32

@adivxv

Próbowałem zarówno wersję Unixonar 1825 v1.81a r2 jak i 1816/1823 v1.80a r3. Oprócz tego reinstalowałem też stery Daniel_K (identyczne na których wcześniej front-panel działał), a także próbowałem oryginalnych sterowników i wszędzie jest identyczny problem..

Użytkownik roninq6 edytował ten post 02 wrzesień 2019 - 15:32

• 0

#10 adivxv

adivxv
  • Penetrator

• 7543 postów

Napisano 02 wrzesień 2019 - 16:35

i skąd to "pstryknięcie" po wpinaniu jacka?

Naturalna rzecz przy układach Asua i nie tylko.

• 0

#11 roninq6

roninq6
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 97 postów

Napisano 02 wrzesień 2019 - 16:39

Hmm wydawało mi się, że wcześniej tego nie było, być może nie zwróciłem uwagi. W każdym razie nie mam pojęcia co powoduje to, że jeszcze 2 dni temu wszystko działało, a teraz nie działa.. Tym bardziej, że jeśli byłaby to wina aktualizacji to teoretycznie po ich odinstalowaniu wszystko powinno działać jak należy.

• 0

#12 adivxv

adivxv
  • Penetrator

• 7543 postów

Napisano 02 wrzesień 2019 - 18:11

Coś faktycznie się powaliło wraz aktualizacją, bo u mnie przedni panel na słuchawki ,razem z głośnikami gra. Czyli po raz kolejny raz banda nieudaczników z Mikrosyfa nie popisała się.

• 0

#13 roninq6

roninq6
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 97 postów

Napisano 02 wrzesień 2019 - 20:57

Dziwna sprawa, bo po ponownym odłączeniu i podłączeniu złączki do karty zaczęło działać... Musiało się coś poluzować i może jakiś pin nie stykał(?) Najważniejsze, że już jest okej. Także trochę pochopnie zrzuciłem winę na Microsoft, po prostu zbieg okoliczności.  :D

btw. Mam jeszcze x-fi xtreme audio sb1040 na pci-e, ale rozumiem, że to karta dość stara i sporo gorsza zarówno od Xonara DS jak i od Xtreme Gamer?

w Xonarze DS opamp 5532 jest w standardzie? bo taki właśnie u siebie posiadam, a wiem, że w tym modelu można go wymieniać

Użytkownik roninq6 edytował ten post 02 wrzesień 2019 - 20:59

• 0

#14 adivxv

adivxv
  • Penetrator

• 7543 postów

Napisano 02 wrzesień 2019 - 21:21

Mam jeszcze x-fi xtreme audio

To jest wał ze Strony Creativa jakich wiele, bo to tak naprawdę Audigy SE z małym liftingiem.

w Xonarze DS opamp 5532 jest w standardzie? bo taki właśnie u siebie posiadam, a wiem, że w tym modelu można go wymieniać

Nie odczujesz żadnej różnicy na kolumnach.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych