Skocz do zawartości

Creative SB X-Fi Xtreme Gamer vs Asus Xonar DS - która z tych kart jest lepsza?


Recommended Posts

Witam.
Posiadam w domu dwie karty: Creative SB X-Fi Xtreme Gamer oraz Asus Xonar DS - która z tych kart powinna grać lepiej?

Obecnie w środku PC mam Creative'a i zastanawiam się czy jest sens otwierać "skrzynkę" i zamieniać na Xonara. Wszystko podłączone do wzmaka, kolumny Tannoy M1, a sterowniki pod win10 z bloga Daniel_K.

Link to post
Share on other sites

Xtreme gamer to straszny kastrat (względem np xtreme music), do tego gra dość "ciemno".

DS natomiast jest nieco bardziej detaliczny i wyraźnie jasny, do tego ma jako-taki przed wzmacniacz słuchawkowy jak na kartę, która nowa kosztowała ~120 zł.

Zdecydowanie DS.

Link to post
Share on other sites

W domu mam gdzieś jeszcze Audigy 2 ZS Gold, ale to już dość stara karta i chyba najgorsza z tego zestawienia? Po zmianie na Xtreme Gamer wydawało mi się, że X-Fi gra lepiej, więc i została w środku.

Jeśli Xonar najlepszy z tego zestawienia to zmienię. :) Co do sterowników pod Win10 to polecacie jakieś konkretne? Dużo dobrego czytałem o sterownikach Daniel_K (przynajmniej pod Creative'y), widzę, że są też sterowniki pod Xonara - http://danielkawakami.blogspot.com/2017/01/updated-windows-10-drivers-for-asus.html

Link to post
Share on other sites

To też zależy, jakiego brzmienia oczekujesz (w skrócie opisane w moim wcześniejszym poście).

No i myliłem się co do jednej rzeczy, a mianowicie - DS nie posiada wbudowanego wzmacniacza słuchawkowego.

 

Jeżeli o sterowniki chodzi, to od siebie polecę Uni Xonar, naprawdę dobrze się goście spisują, sterowniki są super stabilne.

Link to post
Share on other sites
Posiadam w domu dwie karty: Creative SB X-Fi Xtreme Gamer oraz Asus Xonar DS - która z tych kart powinna grać lepiej?

Zależy do jakich słuchawek. Przy podanych kolumnach w zasadzie dużej różnicy nie będzie , bo i tak wzmacniacz zrobi dużo większy narzut na dźwięk,jak te karty. Jednym zdaniem, co nie podłączysz i tak nie będzie jakieś specjalnej różnicy. Xonar da ci bardziej detaliczny dźwięk ,Gamer cieplejszy. 

Link to post
Share on other sites

Wrzuciłem Xonara wszystko działało spoko, ale dzisiaj napotkałem na następujący problem:

Na win10 zrobiła mi się wczoraj jakaś cudowna nieduża aktualizacja po której front-panel podłączony do Xonar DS przestał działać.. Przy wpinaniu słuchawek do front panelu słychać takie "pstryknięcie" i choć w sterownikach w Analog Out wykrywa FP Headphone to dźwięku na słuchawkach już nie ma..

 

Przeinstalowanie sterowników do Xonara nic nie daje. Ktoś ma jakieś pomysły w czym może tkwić problem i skąd to "pstryknięcie" po wpinaniu jacka? Przy instalacji sterowników i ładowaniu systemu się systemu też występuje takie pstryknięcie.

Próbowałem odinstalować dwie poniższe aktualizacje, ale problem się nie rozwiązał..

 

http://fotowrzut.pl/tmp/upload/5F7HA1SCUU/1.jpg

Link to post
Share on other sites

@adivxv

Próbowałem zarówno wersję Unixonar 1825 v1.81a r2 jak i 1816/1823 v1.80a r3. Oprócz tego reinstalowałem też stery Daniel_K (identyczne na których wcześniej front-panel działał), a także próbowałem oryginalnych sterowników i wszędzie jest identyczny problem..

Edytowane przez roninq6
Link to post
Share on other sites

Hmm wydawało mi się, że wcześniej tego nie było, być może nie zwróciłem uwagi. W każdym razie nie mam pojęcia co powoduje to, że jeszcze 2 dni temu wszystko działało, a teraz nie działa.. Tym bardziej, że jeśli byłaby to wina aktualizacji to teoretycznie po ich odinstalowaniu wszystko powinno działać jak należy.

Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa, bo po ponownym odłączeniu i podłączeniu złączki do karty zaczęło działać... Musiało się coś poluzować i może jakiś pin nie stykał(?) Najważniejsze, że już jest okej. Także trochę pochopnie zrzuciłem winę na Microsoft, po prostu zbieg okoliczności.  :D

 

btw. Mam jeszcze x-fi xtreme audio sb1040 na pci-e, ale rozumiem, że to karta dość stara i sporo gorsza zarówno od Xonara DS jak i od Xtreme Gamer?

 

w Xonarze DS opamp 5532 jest w standardzie? bo taki właśnie u siebie posiadam, a wiem, że w tym modelu można go wymieniać

Edytowane przez roninq6
Link to post
Share on other sites
Mam jeszcze x-fi xtreme audio

To jest wał ze Strony Creativa jakich wiele, bo to tak naprawdę Audigy SE z małym liftingiem.

w Xonarze DS opamp 5532 jest w standardzie? bo taki właśnie u siebie posiadam, a wiem, że w tym modelu można go wymieniać

Nie odczujesz żadnej różnicy na kolumnach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...