Skocz do zawartości

Rozbudowa zestawu do 2000 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Wulzar,

Recommended Posts

  • Rozwiązanie

Drodzy, 

 

powoli (może być za miesiąc, może być w styczniu) przymierzam się do rozbudowy/upgrade'u swojego obecnego, już trochę leciwego zestawu, który wykorzystuję głównie do gier: 

 

Intel i5 3330 3.0 GHz Gigabyte GeForce GTX 660 2 GB MSI H77MA-G43 ( MS-7756)

2x DDR3 4 GB (665 MHz)

Monitor Full HD

 

Na upgrade chciałbym przeznaczyć kwotę w okolicach 2000 zł, rozważam również zakup używanych podzespołów. Liczę na wasze wsparcie merytoryczne bo przyznam, że nie jestem na bieżąco w obecnie popularnym sprzęcie. 

 

Z góry dziękuję za wszystkie udzielone porady :) 

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź :)

 

Model zasilacza sprawdzę po powrocie z pracy.

 

Na ile taki zestaw będzie przyszłościowy pod względem wydajności i ewentualnej przyszłej rozbudowy? 

Lepiej będzie poczekać i dołożyć do tego jeszcze jakąś kwotę żeby mieć czy na kilka lat spokojnie wystarczy?

Jaki zasilacz siedzi obecnie w budzie?

Za 2000 pln składasz obecnie zestaw z Ryzen 5 3600, 2x8GB DDR4 3000/15 lub 3200/16, płytą B450 i kartą Rx 570 4GB (wszystko nowe).

Link to post
Share on other sites

można dołożyć i pomyśleć nad płytą  x570.. Czy tak naprawdę warto? tego nie wie nikt. 

do porządnego b450 włożysz jeszcze 4gen Ryzna która się pojawi pewnie w przyszłym roku, zasadniczo potem pojawić ma się ddr5.

 

Na twoim miejscu to sprzedałbym w całości to co masz i graty takie jak proponuje Ci @Rebel, a zastanowiłbym się nad mocniejszym GPU.

 

Daj znać jeszcze co to za buda i zasilacz może się mylę.

Link to post
Share on other sites

Ha, mam ten sam zasilacz! To była legenda, jeżeli do teraz nie padł to i drugie 10 lat wytrzyma :D

 

Dysk SSD + graty z posta #2 i możesz spokojnie na tym siedzieć kolejne 5+ lat. A za 5 lat, jeżeli nie będziesz chciał wymieniać całości, to kupisz przyszłorocznego Ryzena 4700x lub 4900x - tyle że pod taką inwestycje warto by kupić lepszą ciut płytę niż najtańszy B450.

Link to post
Share on other sites

Ja bym dał 500-600 zł.(Ale ja wyceniać słabo umiem więc poczekaj aż odpowie ktoś mądrzejszy)

A za około 2600 zł możesz kupić :

https://www.x-kom.pl/lista/mu9mkmugi

Zasilacz z większą mocą:

https://www.x-kom.pl/p/364862-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-vero-l2-600w-80-plus-bronze.html

Możesz zamiast patriotów wziąć cruciale według kajtka się ładnie podkręcają.

https://www.x-kom.pl/p/481880-pamiec-ram-ddr4-crucial-16gb-3000mhz-ballistix-sport-lt-gray-cl15-2x8gb.html

Tomahawk raczej lepszy pod rozbudowę będzie :

https://www.x-kom.pl/p/508074-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450-tomahawk-max.html

Zawsze możesz wziąć x570 ja jednak na ich temat się nie wypowiadam.

Jeśli pozwoli budżet to możesz gtx 1660(1000 zł) lub 1660 ti(1200 zł) wsadzisz zamiast rx 580

Jak kupujesz w x-kom to napisz by bios zaktualizowali(za darmo) jak chcesz w przyszłości wsadzić 3 generację ryzenów  :) 

Edytowane przez Jandert
Link to post
Share on other sites

Czy jako rozwiązanie tymczasowe warto rozważyć wymianę grafy na jakąś mocniejszą używkę np rx 570/580/gtx 1060 by w międzyczasie odłożyć i poczekać na przyszłorocznego ryzena + lepszą płytę główną? Czy tego typu grafika nie będzie współpracowała z obecnym zestawem/będzie się dławić?

Edytowane przez Wulzar
Link to post
Share on other sites

Czy jako rozwiązanie tymczasowe warto rozważyć wymianę grafy na jakąś mocniejszą używkę np rx 570/580/gtx 1060 by w międzyczasie odłożyć i poczekać na przyszłorocznego ryzena + lepszą płytę główną? Czy tego typu grafika nie będzie współpracowała z obecnym zestawem/będzie się dławić?

Lepiej opyl go i kup ten co ja proponuje z lepszym zasilaczem i tomahawkiem.

Ale jak już chcesz tymczasowe to rx 570 4 gb raczej się podławi ale na jakiś czas wystarczy.

Link to post
Share on other sites

500 PLN to dobra cena za 580 4gb - o ile na kartę jest jeszcze GW. W zeszłym roku na Black Friday dało radę bez problemu dostać Nitro+ za niecałe 600 pln + kod na dwie gry (-100 pln zwrotu, bo tytuły były chodliwe).

 

Ja w rezerwowym komputerze miałem 2600k + rx 580 4gb i wszystko latało elegancko, ten i5 trochę przydusi Radeona ale w miejscach graficznych będzie ok.

Link to post
Share on other sites
Oczywiście, u mnie uciągnął xD Podpinasz czerwony i zielony kabel do zasilacza (jeden jest 6+2 pin, drugi 6 pin) i po problemie.
Da radę kupić gdzieś taki kabel(z tym okrągłym wejściem do zasilacza)? Nie widzę go w budzie, pewnie jak nie był potrzebny to brat go wykręcił i cholera wie gdzie teraz może być.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...