Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Ostatnio złożyłem nowego PC

 

CPU: AMD ryzen 5 3600

MOBO: MSI b450 gaming plus max

Dysk: ADATA SX6000 pro

 

Posiadam malutkie problemy - od momentu naciśnięcia przycisku power do ekranu Windowsa komputer potrzebuje 28 sekund (jest problem związany z długim bootowaniem płyt msi), Płyta przy każdym włączeniu podświetla CPU LED. I tu moje pytanie czy warto byłoby zwrócić płytę i zmienić ją na Gigabyte B450 AORUS PRO?

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja miałem podobnie po aktualizacji UEFI do najnowszej na MOBO Gigabyte x470 Aorus Gaming 7 WiFi (czyli ich topowej konstrukcji na chipsecie x470), tyle że na Ryzen drugiej generacji.

 

Po aktualizacji do najnowszego UEFI F40 i F41 (wersji F41a nie testowałem), zauważyłem że moja płyta wstaje bardzo długo. Zmierzyłem czas rozruchu i wyszło że na UEFI z najnowszą AGESA komputer uruchamia się na obu wcześniej wymienionych UEFI ponad 30 sekund. Po przywróceniu UEFI do F31 komputer startuje niespełna 15 sekund...

 

Wniosek jaki się nasuwa to to że producenci płyt głównych specjalnie umilają użytkownikom życie by kupili ich nowe produkty na x570...

 

A teraz odpowiem na Twoje pytanie: Nie, nie warto. Kolega @Rebelmind ma topową konstrukcję na x470 od ASUS'a, ja od Gigabyte i skoro problem z wydłużonym rozruchem istnieje na topowych konstrukcjach to tym bardziej będzie występował na konstrukcjach tańszych z chipsetem B450 :)

 

Pozdro

Edytowane przez korki45
Link to post
Share on other sites

No właśnie nie do końca tak jest :D Tańsze płyty bez bajerów "tracą" mniej czasu na test wszystkich podsystemów. Zanim wtopiłem z tym C7h testowany był 3700x na Asusie X370-a (płyta gorsza niż przyzwoity B450) i tam system wstawał w niecałe 15s na dysku m2...

Link to post
Share on other sites

A ja dalej sądzę że to jest sztucznie wydłużone by "skusić" usera do zakupu płyt na x570 :P

 

No i jak wytłumaczysz że ta sama płyta na różnych UEFI zachowuje się inaczej :P Przez aktualizację dodali do niej więcej "ficzerów" :P

Edytowane przez korki45
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...