Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

szukam porady co do karty do 500zł, mogę trochę dopłacić jeżeli warto. Karta będzie używana ze słuchawkami Somic V2. Głównie muzyka, czasami gry i film. 

Znalazłem kartę soundblaster AE-5 ale zdarzają się negatywne opinie więc nie jestem pewny czy to najlepszy wybór.

Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Z mojej strony proponuje Asus xonar essence stx, karta po wymianie opamp wymiata. Ciężko ją kupić w dobrej cenie ale warto szukać.

Można jeszcze kupić na eBay, prosto z Japonii kartę AIM SC808, koszt to coś lekko ponad 300 zł.

Inne karty sobie odpuść. No chyba że jakiś DAC po USB.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc ale mam mały problem, gdyż nie ma tego Sabaj DA3 w żadnym z polskich sklepów, a nie chciałbym zamawiać z zagranicznych :/. Jest jedna sztuka, używana na allegro ale bez gwarancji, także dla mnie też odpada. Chyba, że ktoś zna polski sklep w którym on jest, a ja nieudolnie szukam to poproszę o link.

Link to post
Share on other sites

W polskich sklepach występuje pod nazwą SMSL IQ. Nie wiem, czy cena Ci odpowiada, ale w środku masz te same bebechy.

 

Najbezpieczniej jest kupić na Amazonie

https://www.amazon.de/Portable-Kopfhörerverstärker-Stereo-Bildschirm-DSD512-Grau/dp/B073SSNMKK/ref=sr_1_1?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&keywords=Sabaj+DA3&qid=1567866876&s=gateway&sr=8-1

Link to post
Share on other sites

Witam, jako ze temat jest na bieżąco i nie chciałbym zakładać nowego tematu. Chciałbym zadać pytanie czy Aim sc808 jest lepszym wyborem niż karty wymienione w temacie? 
Jestem w stanie kupić ta kartę nową za około 83$(poniżej 350zł) z przesyłka przez eBay.com.
Mam słuchawki ISK HD9999 oraz głośniki Edifier R1600TIII.
Zastosowania procentowo to mniej więcej:
-50% muzyka(Metal/Rock)

-30% filmy

-20% gry

Dodam tylko ze z zakupem jakoś nie specjalnie mi sie spieszy(Aim możne dojść na 30 Września https://www.ebay.com/itm/Formosa21-aim-PCI-Express-Connection-Audio-Card-SC808-CMI8888-chip/264411020723?epid=1573016677&hash=item3d901ffdb3:g:rRQAAOSwa1ddO~BG )

Edytowane przez Skurax
Link to post
Share on other sites

Chodziło mi bardziej kwestie jakości ponieważ słyszałem ze ten Aim był bezkonkurencyjny w swojej kategorii cenowej, ale Aim wyszedł 5 lat temu wiec może coś się zmieniło. Poza tym jest jeszcze tego całkiem sporo poniżej 500zł(z 23% VAT wychodzi coś kolo 410zł):
https://www.ebay.com/sch/44980/i.html?_from=R40&_nkw=aim+808&_udhi=83&_sop=15

Edytowane przez Skurax
Link to post
Share on other sites

Czy ten DAC będzie dobrze się sprawdzał z somicami ? 

https://www.x-kom.pl/p/259723-karta-dzwiekowa-audiotrak-prodigy-cube-black-edition-usb.html

 

Czytam opinie na x-kom i ludzie chwalą. To będzie pierwsze takie urządzenie w moim życiu, a tu cena mi też odpowiada.

 

Czy może realtek ALC892, który mam na płycie zagra podobnie do tego DACa i szkoda wydawać kasę ? 

Edytowane przez mrcndu
Link to post
Share on other sites

Red ma skrajne opinie ponieważ gra trochę po jasnej stronie. Somicy słuchawki grające dość równo więc im to nie zaszkodzi.

No nie wiem, jak dla mnie taki zestaw grał zdecydowanie zbyt jaskrawo. Nie jestem bassheadem, ale wolę równe, ale ocieplone brzmienia - jak dla mnie średnio. Dużo lepiej v2 mi grało z FiiO E17...

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj przyjdzie do mnie Sabaj DA3 i mam pytanie, czy mogę go spokojnie podłączyć do front panelu czy zaleca się z tyłu do płyty ?

 

Podłączyłem do tyłu, gra ładnie ale czy powinienem zmienić format domyślny na więcej niż 48kHz żeby było jeszcze lepiej ?

Edytowane przez mrcndu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...