Skocz do zawartości

Zestaw AMD ~3000 zł


Recommended Posts

Składam nowy zestaw komputerowy. Od zawsze wierny niebieskim, ale ceny i chęć czegoś nowego sprawiła, że mam zamiar wymienić aktualny zestaw na AMD. Komputer z zastosowaniem do przeglądania sieci, czasem programowania (jestem w trakcie nauki, front-end) i do grania (głównie w CS:GO, sporadycznie w inne gierki typu Wiedźmin, AC). Procesor na pewno będzie kręcony (planowo do 4.0, RAM również o te 200MHz). Złożyłem coś takiego, proszę o ocenę, doradzenie co zmienić, co może być lepsza, a może i tańsze.

MOBO: Gigabyte B450 AORUS ELITE 
CPU: AMD Ryzen 5 2600 
Chłodzenie procesora: SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2
PSU: be quiet! System Power 9 500W
RAM: Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15
GPU: Gigabyte GeForce GTX 1660 GAMING OC 6GB GDDR5 

Link to post
Share on other sites

 

 

Od zawsze wierny niebieskim, ale ceny i chęć czegoś nowego sprawiła, że mam zamiar wymienić aktualny zestaw na AMD.
 

 

wzruszyła mnie twoja opowieść, ale nie zmieniasz wiary tylko procesor. ;)

 

Zestaw zasadniczo jak najbardziej ok,

 

Gdyby dostępność a co za tym idzie ceny tomahawka max były lepsze to można by go brać.

Ten ram który wybrałeś ponoć ładnie się kręci.

Link to post
Share on other sites

Procesor, grafika, zasilacz, chłodzenie jeśli chcesz kręcić CPU - ok. 

 

Zmień RAM na 3200 MHz HyperX 

Gigabyte nie ma za dobrych płyt dla AMD. Szczególnie ten AORUS. 

Dużo lepszym wyborem będzie już ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4

Trochę drożej MSI B450-A PRO MAX  lub wspomniany Tomahawk B450. 

 

Z myślą o OC możesz szukać jakiejś dobrej promocji na coś z X470, ale to cena wyjdzie nawet drożej niż te powyższe. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Zmień RAM na 3200 MHz HyperX 

 

no nie moge się zgodzić. . droższe, wyższe ( będą już lekko przesłaniać fortisa).. nikomu nie potrzebne radiatory i są na hynixach wiec wiele już tam nie da się wycisnąć, te Lt-ki sa na mikronach ponoć latają u niektórych na 3600@CL14.

 

 

 

 

Gigabyte nie ma za dobrych płyt dla AMD. Szczególnie ten AORUS.  Dużo lepszym wyborem będzie już ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4. 

 

no gdzież.... jeszcze gorszy vrm niż w aorusie (przemilczmy tez biosy ASRocka).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Procesor, grafika, zasilacz, chłodzenie jeśli chcesz kręcić CPU - ok. 

 

Zmień RAM na 3200 MHz HyperX 

Gigabyte nie ma za dobrych płyt dla AMD. Szczególnie ten AORUS. 

Dużo lepszym wyborem będzie już ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4

Trochę drożej MSI B450-A PRO MAX  lub wspomniany Tomahawk B450. 

 

Z myślą o OC możesz szukać jakiejś dobrej promocji na coś z X470, ale to cena wyjdzie nawet drożej niż te powyższe. 

 

Pozostanę jednak przy Crucial, docelowo chce je również podkręcić do 3200-3400, a cenowo da się je wyrwać za ~280 zł więc wydaje mi się, że stosunek jakość/cena... Płyta faktycznie będzie do zmiany. Poczytałem, pooglądałem. 

 

 

 

wzruszyła mnie twoja opowieść, ale nie zmieniasz wiary tylko procesor. ;)

 

Zestaw zasadniczo jak najbardziej ok,

 

Gdyby dostępność a co za tym idzie ceny tomahawka max były lepsze to można by go brać.

Ten ram który wybrałeś ponoć ładnie się kręci.

 

 

JW. Będę szukał czegoś od MSI ze względu na lepsze UEFI. Albo patrzę właśnie na tomahawka albo jak się uda to MSI B450A-Pro/ msi b450 gaming plus. Jednak z dostępnością tak średnio bym powiedział.  Jednak parę km ode mnie proline ma w jednym sklepie to może podjadę, ewentualnie zamówię i chwilę poczekam. 

Edytowane przez d3zet
Link to post
Share on other sites

Pozostanę jednak przy Crucial, docelowo chce je również podkręcić do 3200-3400, a cenowo da się je wyrwać za ~280 zł więc wydaje mi się, że stosunek jakość/cena... Płyta faktycznie będzie do zmiany. Poczytałem, pooglądałem. 

 

 

JW. Będę szukał czegoś od MSI ze względu na lepsze UEFI. myfirstpremiercard Albo patrzę właśnie na tomahawka albo jak się uda to MSI B450A-Pro/ msi b450 gaming plus. Jednak z dostępnością tak średnio bym powiedział.  Jednak parę km ode mnie proline ma w jednym sklepie to może podjadę, ewentualnie zamówię i chwilę poczekam. 

 

no nie moge się zgodzić. . droższe, wyższe ( będą już lekko przesłaniać fortisa).. nikomu nie potrzebne radiatory i są na hynixach wiec wiele już tam nie da się wycisnąć, te Lt-ki sa na mikronach ponoć latają u niektórych na 3600@CL14.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...