Skocz do zawartości

Komputer się wyłącza - tak po prostu


Recommended Posts

Witam mam problem, wymieniłem płytę główną na Aorus Z390 Master, jednak problem jest taki że komputer wyłącza się sam z siebie. Nie ma żadnego komunikatu, tak jakby ktoś wyciągnął kabel z zasilania. Podczas włączania i wyłączania komputera mam takie charakterystyczne pyknięcie na zasilaczu i tutj też to występuje. Zasilacz w normie - mierzone napięcie. Kable od front panelu odpowiednio połączone. Testy power supply mogą chodzić godzinami na CPU 100% i GPU 100%. Powoli kończą mi się już pomysły. Zauważyłem że przycisk uruchamiania na obudowie świeci się o połowę słabiej aniżeli wcześniej. Możecie mi jakoś pomóc?

 

Intel Core I7 8700K

Aorus Z390 Master

Ballistix 2666

RTX 2080 Super od MSI

Adata 8200SX Pro 1TB

BeQuiet Straight Power 10 800W

Silent Base 800

Link to post
Share on other sites

że tak powiem, mam jeden PC co się właśnie identycznie zachowuje od kilku miesięcy, na zupełnie innych podzespołach, zasilacz to SeaSonic Focus Plus Gold 650W (SSR-650FX), objawy identyczne, nagle się wyłącza sam z siebie (nie restartuje), zwykle przy odpalonej przeglądarce, eksploratorze, czy office. Jakby ktoś kabel wyciągnął, żadnych błędów, napięcia zasilacza ok, testy power supply, jak i 3D-mark-i mogą chodzić ile chcą i nic się nie dzieje. Żadnych zewnętrznych źródeł napięcia. Też mam problem z diagnozą...
Dziś go pewnie całego rozłożę i przepatrzę wszystko, za śladami iskrzenia, jak i posprawdzam kondensatory, elementy sekcji zasilania i resztę elementów SMD.
Pisze tylko dlatego, żeby mi w powiadamiania wyskakiwały, jak ktoś podrzuci pomysł, co może powodować takie zachowanie.

Link to post
Share on other sites

że tak powiem, mam jeden PC co się właśnie identycznie zachowuje od kilku miesięcy, na zupełnie innych podzespołach, zasilacz to SeaSonic Focus Plus Gold 650W (SSR-650FX), objawy identyczne, nagle się wyłącza sam z siebie (nie restartuje), zwykle przy odpalonej przeglądarce, eksploratorze, czy office. Jakby ktoś kabel wyciągnął, żadnych błędów, napięcia zasilacza ok, testy power supply, jak i 3D-mark-i mogą chodzić ile chcą i nic się nie dzieje. Żadnych zewnętrznych źródeł napięcia. Też mam problem z diagnozą...

Dziś go pewnie całego rozłożę i przepatrzę wszystko, za śladami iskrzenia, jak i posprawdzam kondensatory, elementy sekcji zasilania i resztę elementów SMD.

Pisze tylko dlatego, żeby mi w powiadamiania wyskakiwały, jak ktoś podrzuci pomysł, co może powodować takie zachowanie.

Chyba znalazłem przyczynę. Wstawiam linka na YouTube, może też masz taki problem. https://youtu.be/Q6wrlQY17zA
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...