Skocz do zawartości

Jaką Płytę do i7-2600K wybrać?


Recommended Posts

@@Dezinter, Nie znam twoich upodobać względem gamingu ale opowiem Ci powiem możliwy scenariusz... w kwietniu wyjdzie CP2077 a Ty znowu będziesz szukał innej karty, wiem że Cię korci.. ale przeleć te kilka miechów na tym 760, zbieraj na coś pokroju 5700XT, 2070/2070s ....  niestety tak się "kończy" przygoda z upgrade... ale chyba Ci o tym wspominałem  ;)... 

 

Chyba że jest jakiś tytuł w którym 770 niedomaga ... sprzedaj kup coś lekko lepszego w używce co suma-summarum wyniesie cię grosze.

Link to post
Share on other sites

Więc powiel szczerze że nie wiem co zrobić.. A prawda jest taka że 1660 powinien mi w zupełności wystarczyć i to na długi czas bo nie jestem wymagającym graczem a wręcz przeciwnie. Nie mam dużo czasu na gry. Ulepszam to co mam (a w zasadzie kupuję nowy PC) tylko z myślą żeby różne prace było mi wygodniej robić i jest dużo gier które zawsze mnie cholernie korciły a nigdy nie mogłem w nie zagrać ze względu na wymagania, chociażby Wiedźmin 3. Zdaje sobie sprawę że będzie to za mało na cyberpunk ale pewnie i tak nie prędko w niego zagram.

Link to post
Share on other sites

Kupno 1660 w jego obecnych cenach (~1000 pln) jest totalnie bez sensu, gdy za 350 - 370 pln więcej jest do dostania RTX 2060. Karta, na której odpalisz chociażby minimalne lub średnie śledzenie promieni w Cyberpunku:

 

https://allegro.pl/oferta/evga-geforce-rtx-2060-sc-ultra-gaming-6gb-gddr6-8409900683

Link to post
Share on other sites

W Outlecie Xkom/Morele oraz w Xtreem.pl na promocji są regularnie RTX 2060 6GB poniżej 1400 pln, trzeba tylko przypilnować.

 

Tak jak pisałem, gtx 1660 to zamiennik (nawet nie następca) gtx 1060 moim zdaniem w tych cenach ciut nieopłacalny.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam że się wtrącę... jak bym miał dziś kupować grafikę to wybrał bym RX580 8GB, jest sporo tańszy (799) od 1660 (1039) i niewiele wolniejszy (ok. 10% przy różnicy w cenie na poziomie 26%) a co zatem idzie jest w tej chwili najbardziej opłacalnym GPU do 1000 złotych. Do tego posiada więcej RAMu co może okazać się za kilka lat dość istotne, bo pozwoli Tobie uruchomić choć na minimalnych ustawieniach grę.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam że się wtrącę... jak bym miał dziś kupować grafikę to wybrał bym RX580 8GB, jest sporo tańszy (799) od 1660 (1039) i niewiele wolniejszy (ok. 10% przy różnicy w cenie na poziomie 26%) a co zatem idzie jest w tej chwili najbardziej opłacalnym GPU do 1000 złotych. Do tego posiada więcej RAMu co może okazać się za kilka lat dość istotne, bo pozwoli Tobie uruchomić choć na minimalnych ustawieniach grę.

A ja bum nie kupował karty od amd ze względu na tragiczne sterowniki i WattMana, ale ciężko o alternatywę chyba ze gtx1060 6gb
Link to post
Share on other sites

@Up tak? A wiesz jaka jest różnica w wydajności między rx 580 4gb a 8gb? Ok 10%. A różnica w cenie? Ponad 50%

 

 

@Rebelmind Szukam i nie mogę znaleźć RX580 4GB za 400 złotych... :P

A ja bum nie kupował karty od amd ze względu na tragiczne sterowniki i WattMana, ale ciężko o alternatywę chyba ze gtx1060 6gb

 

W sumie to całkiem logiczne... kupić kartę o podobnej wydajności za większe pieniądze... chyba że piszesz o suszarkach jedno wentylatorowych lub MSI Armor (zgroza)...

Edytowane przez korki45
Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc już nie wiem co zrobić. Może i rzeczywiście kupno rx580 8gb będzie dla mnie najlepszym wyborem ale pytanie brzmi jakiego rx? której firmy? Zastanawiam się nad Sapphire Radeon RX580 NITRO+ 8GB bo z tego co czytałem wyżej edycja armor od msi nie jest warta uwagi 

Link to post
Share on other sites

Sapphire Nitro+ fajna konstrukcja ale odpada ze względu na GW, dają tylko 24 miesiące. Najsensowniejsza wydaje się karta Gigabyte

 

https://www.x-kom.pl/p/361345-karta-graficzna-amd-gigabyte-radeon-rx-580-gaming-8gb-gddr5.html

 

Lub XFX

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-580-gts-xxx-oc-8gb-gddr5-dvi-d-hdmi-3xdp-box-rx-580p8dfd6-1225605/

 

 

Trochę głośniejsze od Nitro ale GW dają na 36 miesięcy...

Edytowane przez korki45
Link to post
Share on other sites

Xfx odpada ze względu na temperatury i głośność. Nitro+ to najlepszy Polaris jaki jest jeszcze na rynku - i te 2 lata gw wystarczą, bo jeżeli karta nie padnie w ciągu tych dwóch lat to mała szansa, żeby stało się to po 3 czy 4 latach.

Link to post
Share on other sites
https://www.olx.pl/o...99-IDBgHo5.html opłacasię według was pokusić na tą ofertę?

 

miałem dokładnie takiego samego PULSa - złego słowa nie mogę powiedzieć nitro+ ma nieco lepszy układ chłodzenia oraz wyższe zegary ale nie są to jakieś duże różnice. 

 

@up

 

nieco droższa ale i sporo wydajniejsza alternatywa z twoich okolic:

https://www.olx.pl/oferta/msi-geforce-gtx-1070-armor8gb-oc-8gb-CID99-IDB9CpO.html#f30cd6bd2b

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...