Skocz do zawartości

Ryzen 2600X 05.2018 i Ryzen 2700


Recommended Posts

AMD Ryzen 2600X (6 rdzeni, 12 wątków) kupiony w xkom w maju 2018r. Gwarancja do 18.05.2021. BOX.

 

https://allegro.pl/oferta/amd-ryzen-2600x-4-2ghz-boost-box-gwarancja-8433588445

 

KT 619zł, do negocjacji.

 

AMD Ryzen 2700 (8 rdzeni, 16 wątków), bez gwarancji, ponieważ OEM. Kupiony 17.08. Podkręcony na szybko do 4,1Ghz test godzinny, wszystko ok.

 

https://allegro.pl/oferta/amd-ryzen-7-2700-4-1ghz-boost-oem-8417627144

KT 769zł, do negocjacji.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja za 2600x dwa tygodnie temu w euro dałem 619 zł.

 

Póki co najtaniej nowe widzę są za 639zł, więc wystawiłem taniej, no i zależy ile gwarancji zostało, u mnie 2 lata. Niektóre sklepy dają tylko rok gwarancji.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Nie ma czegoś takiego jak rok gwarancji, bo w Polsce ustawowo obowiązuje dwuletnie rękojmia, którą dodatkowo możesz zgłosić do roku po jej upłynięciu pod warunkiem, że wada wystąpiła w trakcie jej trwania. Sklep może sobie bajki opowiadać o rocznej gwarancji, ale w przypadku produktu który sprzedawany jest jako nowy dla kupującego będącego osobą prywatną zawsze są dwa i koniec. Są tylko dwa przypadki kiedy to nie obowiązuje - kiedy przedmiot jest sprzedawany jako używany, lub kiedy kupującym jest firma, a w warunkach sprzedaży wyraźnie zostało zaznaczone, że rękojmia została uchylona. Dlatego nieraz np narzędzia kupione na firmę mają rok gwarancji, a te same kupione prywatnie dwa.

Link to post
Share on other sites

Hm, no okej, nawet jeśli tak jest to myślę mało o tym kto wie, ale też jest tylko 2 lata, więc podobnie jak u mnie. Teraz ceny na allegro 2600X najniżej 659zł i potem moja 599. 60zł taniej, a brak innych różnic.

OFC poza allegro mogę sprzedać bez prowizji, więc jeszcze taniej.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Z cenami Ryzem 2000 jeszcze sytuacja może się poprawić, bo kto ma zmienić na R3000 to już zmienił lub zmieni na dniach. A przy mniejszej liczbie używek ceny pójdą lekko do góry, poza tym sklepy już praktycznie nie zamawiają zeszłorocznych Cpu (sytuacja analogiczna do tej sprzed roku).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...