Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzisiaj kupiłem dysk intel 660p po sprawdzeniu as ssd pokazuje mi że posiada odczyt i zapis 350 mb.


Posiadam msi h97 gaming 3 według producenta płyty dysk m2 powinien mieć około 1000 odczytu.


Zainstalowałem sterowniki nvme ze strony intela ale problem dalej występuje ma ktoś pomysł jak to naprawić?


 


 


Zauważyłem teraz że dysk pracuje w trybie pcie 2.0 x1 według crystaldiskinfo nie wiem dlaczego ponieważ powinien działać w x2 według opisu na stronie producenta płyty.


Nie wiem czy jest jakaś możliwość żeby zmienić tą prędkość bo prawdopodobniej to wina tego


Link to post
Share on other sites

Kupiłem za 300 zł 1 tb na gry i nie zbyt ważne dane starczy mi taki. Zresztą jak patrzałem na mój ssd co mam już 4 lata to mam 7 tbw.

 

 

Tu masz screna z as ssd i crystaldiskinfo wydaje mi się że wszystko leży po stronie tego pcie 2.0 x1 mimo że te złącze jest niby x2. Patrzałem w biosie jakieś ustawienia ale nie znalazłem nić żeby to zmienić

https://imgur.com/6XdkEHA

 

Posiadam win 10

Edytowane przez trol15
Link to post
Share on other sites

Hmm prędkości potwierdzają to co mówisz, jak coś to spróbuje poszukać coś na ten temat, jak znajdę czas. lecz ja bym się nie bawił tylko kupił za 20 zł z Allegro adapter pci-e x4 -> M.2 klucz M 2280 32Gb/s i wsadził w to drugie PCI-e x16 co może być elektrycznie max pci-e 2.0 x4. Tak aby ssd hulał sobie do max około 1600MB/s

Link to post
Share on other sites

To są inne linie PCI-e, one lecą bezpośrednio z chipsetu osobno do wszystkiego.

Ale szczerze to nie spotkałem się z tym nigdy jeszcze, złącza wychodzące z chipsetu potrafią co prawda pójść w starszych budżetowych płytach ( widziałem osobiście nie raz ), to nigdy nie spotkałem się z tym przy M.2 jeszcze ( może za nowe złącze ).

Lub jakiś bug w bios, bo złącze M.2 łączy przepustowość z dwoma portami sata...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...