Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich jak juz kiedyś pisałem chce wymienic platforme z mojego fx 6300.

Komputer bedzie do ogolnego uzytku czyli dzieci beda musiały coś do szkoly zrobić ,internet no i gry,ale niewiem czy wybrać intela czy np ryzen 5 2600.

Pamięć ram już posiadam g.Skill Ripsaw 3200mhz cl16,obudowa zostaje,dyski,musze zakupic jeszcze zasilacz bo mam bequiet 430W wiec nie wiem czy wystarczy,do tego płyta i procesor.Ogólnie sprzetu nie podkrecam bo poprostu nigdy nie podkrecałem i jakos nie bawi mnie codzienne bawienie sie z ustawieniami jak co niektórzy.Poprostu lubie wieczorami pograc i tez nie jestm maniakiem by mieć jak najwiekszy fps.Tylko nie wiem czy takie r5 2600 podoła grom czy lepiej uzbierac coś wiecej i kupic cos lepszego

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie jesteś maniakiem gier ani nie kręci Cię OC to zdecydowanie Ryzen 5 2600 będzie dla Ciebie dobrym wyborem. Ram już masz akuratny pod niego - do tego praktycznie dowolna płyta B450 styknie, ewentualnie napisz jakie dyski masz (m.2? Sata?)

 

Poziom wyżej nad R5 2600 jest najnowszy R5 3600 (wydajność na poziomie  ~ i5-9600k) ale w cenie to już dopłata 350 pln około (czyli około 60% drożej, a nowy Ryś jest szybszy o jakieś 20% - i ma wyższe zegary bazowo). 

 

Napisz jeszcze jaki dokładnie masz ten zasilacz oraz jaka będzie grafika w zestawie.

Link to post
Share on other sites

budżetu jeszcze nie okresliłem,a ogólnie chciałem zakupic gotowca ale wole sam sobie wybrac podzespoły.Ogolnie myslełem o r7 3700x albo i5 9600k ale nie wiem czy wogole bede wykorzystywał potencjał tego procesora.Wiem ze kupe kasy kosztuje ale niestety za wszystko trzeba bulić


Co do zasilacza chciałem Vero m2 ale duzo słyszałem ze padają i Spogladam na Sesonc Focus 550W.Grafika narazie zwykłe Palit 1050 ale po procku jak juz uruchomie na nowej platformie to albo RX5700 albo rtx 2060 ale to jeszcze temat do ogarniecia.Maniakiem nie jestem ale chciałbym pograć w AC origins i odysseya metro exodus.Dyski mam hdd 1tb i ssd goodrama 128 ale tego pierwszego wymienie tez na 500gb może m2.Chłodzenie narazie fera 3 i chyba pozostanie bo powinno wystarczyc.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie zobaczysz różnicy między 3600 a 3700x. Między 2600 a 3600 MOOOOŻE, w zależności w co grasz (csgo, lol). Wariant 2600 + mocniejsze GPU vs 3600/3700x + słabsze GPU to wiadomo co wypadnie lepiej (2600 + coś mocniejszego). 

Link to post
Share on other sites

Czyli 2600 wystarczy do gier i nie musze sie rzucac zaraz na 3600.Płyte myslałem Gigabyte aorus elite albo msi a pro.Co do grafiki co proponujecie gtx 16060ti to raczej słaby temat.Mam jeszcze pytanko o gtx 1660ti jest wersja phoenix z jednym wentylatorem i bez dodatkowego zasilania ja mam taka 1050 czy sie róznia od tych wiekszych oprócz zegarów i czy sa naprawde wydajniejsze


Co do gier nie gram w lola żadnego tylko world of tanks z multi chce zobaczyc battlefielda 5 ale nie wiem juz długo gram w wot ale jak pisałem chce zobaczyc i pograć w as origins ogolnie starsze gry jak as unity bo szkoda mi troche wydawac po 300zł na gre

Link to post
Share on other sites

gtx 1050 a 1660 Ti to prawie dwa segmenty różnicy (wydajność pomiędzy 1060 a 1070, bliżej tej 2.), jeżeli chcesz już coś kupować to polujesz na RTX 2060 6GB za ok 1400 pln lub RX 5700 autorski (Sapphire Puls np) za 1650. Do AC unity lepszy będzie GeForce. Aorus Elite B450 będzie w sam raz. Kart z jednym wentylem nie polecam z zasady.

Link to post
Share on other sites
Ogolnie myslełem o r7 3700x albo i5 9600k ale nie wiem czy wogole bede wykorzystywał potencjał tego procesora.Wiem ze kupe kasy kosztuje ale niestety za wszystko trzeba bulić

 

Będziesz wykorzystywał.

 

 

 

 

Grafika narazie zwykłe Palit 1050 ale po procku jak juz uruchomie na nowej platformie to albo RX5700 albo rtx 2060 ale to jeszcze temat do ogarniecia.Maniakiem nie jestem ale chciałbym pograć w AC origins i odysseya metro exodus.

 

Rozglądaj się za używanym i5 8600K - nie chcesz to 9400F lub 9600K z tym że z (K) będziesz kręcił to musisz też lepszą płytę kupić.

-na każdym z procków + 2060 zagrasz w origin i odysseya na ultra z v-sync wł. płynnie w FHD

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites
Jedni ryzen a drudzy intel to troche sie namieszało

Pod gry intel do programów ryzen

 

 

 

9600k/8600k mu nie masz co wciskać, bo pisał że OC nie zamierza robić.

spoko napisałem że potrzebna była by lepsza płyta.

 

 

 

2600 ma 6 wątków więcej

i widać w powyższym filmie do 8400 jaki robi użytek z tych 6 wątków więcej w grach.

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

Ja byłbym jednak za Ryzenem tutaj. Dodatkowe 6 wątków będzie przydatne w przyszłości jak i7 3770 względem tamtych i5 góruje dzisiaj z tego samego powodu.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...