Skocz do zawartości

Świeżo złożony komputer po uruchomieniu wydaje trzy krótkie sygnały z BIOSu.


Recommended Posts

Siemanko. Pierwszy złożyłem komputer. Na komputerze nie ma systemu operacyjnego jakich kolwiek programów. Komputer uruchomiłem dopiero kilka razy. Za kazdym odpaleniem komputera daje trzy krótkie sygnały z BIOSu na ekranie widzimy komunikat aby bootowac system. Czy wszystko jest ok?

 

Tutaj link do filmu:

Link to post
Share on other sites

To poszukaj instrukcji w necie. Tylko nie pisz, że nie wiesz jak...http://active-comp.pl/bios.html

Widzialem to. Po tym wlasnie sprawdzilem ram od razu czy nie poluzowany np.

Coś jest nie tak z ramkami

Jaki masz ram?

Sprawdź zamocowanie kości Ramu

Ramy sprawdzilem od razu 4 kosci po 4 gb siedzą w slotach kest ok. Niby

Edytowane przez KillZonePL
Link to post
Share on other sites

A próbowałeś tylko z dwoma (1,3 slot) ?

Bez zmian to samo

Wyjelem stary dysk hdd z laptopa. System odpala sie ale wszystko  strasznie wolno chodzi. Odnosnie 3x beep nadal jest. Nie jestem pewien czy ten dysk jest sprawny.

 

Jeszcze ciekawa sprawa e kompie siedzi dysk m2 500 gb. Odpalam mój komputer i widzę  tylko dysk hdd . Dlaczego nie ma m2?. Ten dysk hdd mial windowsa injestbdo polowybzapchany może brak sterownikow czy coś ?

Edytowane przez KillZonePL
Link to post
Share on other sites

Do biosu możesz wejść? Może tam coś jest źle poustawiane Albo mi się kiedyś przytrafiło że miałem jakiś brud w slocie Ramu

Do biosu moge wejsc na spokojnie. Nawet zrobilem zdjecie w celu ustalenia wersji np https://zapodaj.net/9edd65a75a912.jpg.html. O jakie opcje chodzi? Ja sam nic nie zmieniałem jak pisałem dopiero co poskladalem go w całość.  

A czy ktos może mi wytlumaczyc dlaczego win7 tak wolno chodzi na tym hdd ? Zwykly plik txt musze kopiować  jakies 5 min bo wszystko jest z takim opóźnieniem. 

Kolejna sprawa. Mam dysk m2 zainstalowany a mimo to po odpaleniu mojego komputera nie widać tego dysku. Jest pokazany tylko ten HDD

Edytowane przez KillZonePL
Link to post
Share on other sites

 

 

A czy ktos może mi wytlumaczyc dlaczego win7 tak wolno chodzi na tym hdd ?

Jak przełożyłeś z laptopa i nie zainstalowałeś na czysto to i tak dobrze że do pulpitu wchodzi.

 

 

Mam dysk m2 zainstalowany a mimo to po odpaleniu mojego komputera nie widać tego dysku

Czy bios go wykrywa poprawnie? Jeśli tak to może trzeba go sformatować w zarządzaniu dyskami 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...