Skocz do zawartości

Komputer za około 5500zł czy to dobra konfiguracja? Kupić teraz czy jeszcze poczekać?


Recommended Posts

Witam, chciałbym złożyć zestaw za około 5500zł


  • Zastosowanie komputera : Gry, Streaming, Programowanie, Obróbka filmów i zdjęć
  • Maksymalna kwota : 5500Zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Jeszcze nie wiem, tu mam dylemat
  • Których części potrzebuję : Skrzynka
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Możliwe
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : pierwszy 24cale FHD, drugi (chyba 27cali) 4K
  • Specjalne wymagania : brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak
  • Własna propozycja zestawu https://www.x-kom.pl/lista/ieavhjr8p

Tak jak widać w koszyku bazuje na podzespołach od czerwonych. Generalnie jestem już prawie zdecydowany na zakup, jednak przed kliknięciem "Kup Teraz" chciałem rozwiać pewne wątpliwości. Największy znak zapytanie to pamięć RAM. Jak to jest, że dwie kości po 8 Gb z taktowaniem 3733MHz i opóźnieniami CL17 są za nie całe 500 zł, a kości z taktowaniem 3600MHz to wydatek rzędu 800zł? Czy z tymi kośćmi jest coś nie tak? Czy decydować się na nie czy iść raczej w jakieś inne. Rozważałem jeszcze Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB) lub HyperX 16GB 3200MHz Predator RGB CL16 (2x8GB). Druga sprawa to karta graficzna, czy warto już teraz kupić RX 5700 xt czy raczej czekać na niereferenty? Ceny na ProShop są przerażające. Za 2200zł wolę celować w kartę od zielonych a kwota 1850zł mieści się w moim budżecie? Bardzo proszę o pomoc, bo te pytanie spędzają mi sen z powiek ;).


Link to post
Share on other sites

 

Witam, chciałbym złożyć zestaw za około 5500zł

  • Zastosowanie komputera : Gry, Streaming, Programowanie, Obróbka filmów i zdjęć
  • Maksymalna kwota : 5500Zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Jeszcze nie wiem, tu mam dylemat
  • Których części potrzebuję : Skrzynka
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Możliwe
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : pierwszy 24cale FHD, drugi (chyba 27cali) 4K
  • Specjalne wymagania : brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak
  • Własna propozycja zestawu https://www.x-kom.pl/lista/ieavhjr8p

Tak jak widać w koszyku bazuje na podzespołach od czerwonych. Generalnie jestem już prawie zdecydowany na zakup, jednak przed kliknięciem "Kup Teraz" chciałem rozwiać pewne wątpliwości. Największy znak zapytanie to pamięć RAM. Jak to jest, że dwie kości po 8 Gb z taktowaniem 3733MHz i opóźnieniami CL17 są za nie całe 500 zł, a kości z taktowaniem 3600MHz to wydatek rzędu 800zł? Czy z tymi kośćmi jest coś nie tak? Czy decydować się na nie czy iść raczej w jakieś inne. Rozważałem jeszcze Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB) lub HyperX 16GB 3200MHz Predator RGB CL16 (2x8GB). Druga sprawa to karta graficzna, czy warto już teraz kupić RX 5700 xt czy raczej czekać na niereferenty? Ceny na ProShop są przerażające. Za 2200zł wolę celować w kartę od zielonych a kwota 1850zł mieści się w moim budżecie? Bardzo proszę o pomoc, bo te pytanie spędzają mi sen z powiek ;).

 

 

Cześć

Z tymi RAM to nie wiem. Nie ma ich na liście kompatybilności wg. producenta tej płyty. Mam 2x8Gb HyperX 3200 i działają super. (na R5 2600X). Może i będą chodzić, ale nie będę gadał, bo nie miałem z nimi doświadczenia. Z grafą zastanawiałem się nad RX 5700, ale blowera nie kupię na pewno. Miałem mniejszy budżet na kartę i kupiłem RTX 2060. Z tego co wiem na Proshop wszystkie karty mają zawyżone ceny.

Link to post
Share on other sites

Też słyszałem, że ProShop zawyża ceny i to dość pokaźnie, widać to zresztą chociażby na innych podzespołach. Z tymi Ramami to jest dla mnie totalna zagadka. Wydaje mi się, ze zdecyduje się na HyperX-y ale poczekam jeszcze na jakieś opinie. I tak narazie czekam na wieści o niereferentach, wieć mam czas :) oby ceny RAM-u nie poszły jeszcze mocniej w górę :D w każdym bądź razie dzięki za opnie.

Link to post
Share on other sites

Pamięci możesz dawać Crucial Sport 3000 MHz CL15, które bardzo dobrze się kręcą a i przy tym kosztują 100 zł mniej. 

Jeżeli chodzi o GPU RX 5700XT. Powtarzam od dawien dawna, że dobre autorskie chłodzenia będą blisko cen RTX 2070 Super. 

 

Mimo wszystko zmieścisz się z autorskim chłodzeniem  o ile ceny się nie zmienią

https://proline.pl/koszyk/2189a731

 

Mając jednak te 5500 zł, dobijałbym do 2070 Super 

Link to post
Share on other sites

No dylemat z kartą graficzną normalnie nie daje mi już żyć. Dziś oglądałem recenzja Black-a na temat karty od Sapphire i wypada całkiem nieźle. Widzę, że ty wrzuciłeś do kosza propozycję od MSI postaram się poszukać jakiś recenzji na jej temat. 

Ponadto zauważyłem, że zmieniłeś również zasilacz, czy ten od SPC jest kiepski?

A tak przy okazji zauważyłem, że w moim koszyku nie ma dysku :D sorki, mój błąd. oczywiście celuje w Patriot Viper VPN100 512GB :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...